Acemi kosucunun sakatlıkları:(

Merhabalar ! :slightly_smiling_face:
Burada yeniyim :slightly_smiling_face:
Sporda da yeniyim :grinning: Yaklaşık 1.5 ay önce hayatımda İlk defa kosmaya başladım lafı hiç uzatmadan ve dilim döndüğünce anlatmak istiyorum .(bir hafta önce) Sol ayak bileğimin (sağ tarafı) iç kısmında şişme ve ayak üzerine bastıkça kendini gösteren bir ağrı oluştu hala da devam ediyor. Neden oldu çok mu zorladım kendimi yada başka sebeplerden mi bilmiyorum bana nacizane tavsiyeleriniz ne olur bilmek isterim.Simdiden çok teşekkür ediyorum. Herkese sağlıklı ve sporlu günler !:grinning::raised_hand::innocent:

3 Beğeni

Öncelikle hoş geldiniz.

Niye olur bilmiyorum.
Resimde görünen benim kolum… önemli bir şey yok, bu sargılar buzu ya da dondurulmuş jeli sabit tutmak için. Çünkü iyi ısınmadan yüksek bir ağırlık kaldırmaya kalktım.

Eğer sadece ortopedistlere satış yapan bir eczane olsaydı bu eczanenin raflarının %90’ı buzla dolu olurdu😀

Bence deneyin, muhtemelen iyi gelecektir.

1 Beğeni

Teşekkür ediyorum :raised_hand::slightly_smiling_face:
Çok geçmiş olsun size de. Dediginizde haklısınız buz konusunda :+1:

1 Beğeni

Sağolun, teşekkürler.
10 dk dursun, günde 3 defa yapın. Ortopedistlerin elinde 2 ameliyat, fizyoterapistlerin elinde bir yıl geçirdim. Burada da Dr ve fizyoterapist arkadaşlar var, muhtemelen teyit edeceklerdir.

1 Beğeni

Spor hocam ilk hafta sürekli buz yaptırdı şuan "şok tedavisi " şeklinde 5 er dk soğuk su -sicak su olarak 3 tekrar toplam yarım saatlik bir uygulama önerdi onu yapıyorum. En az 10 gün oldu hala geçmedi :expressionless::unamused::confounded: Ben de burada bilgi alabilicegimi düşünerek yazıyım dedim . Bakalım :innocent: Cevabınız için teşekkür ederim :raised_hand:

1 Beğeni

Fizyoterapistlerin deburada yorumlar yaptığını gördüm.
Size kolay gelsin, geçmiş olsun.

2 Beğeni

Çok teşekkürler saolun :raised_hand:

1 Beğeni


ve

1 Beğeni

Çok teşekkürler inceliyorum :innocent::raised_hand:

Çok geçmiş olsun.
Çok zorlamak olabilir, yanlış zemin yanlış ayakkabı olabilir. Belli başlı, koşarken vücudu desteklemesini istediğimiz kaslarda güçsüzlükler olabilir.
Buz iyidir, ağrısı kesici için sadece parasetemol öneririm.
Bir spor fizyoterapistinin ya da koşan bir doktorun görmesini tavsiye ederim.
Fulya da Utku Erdem Özer var. (istanbuldaysanız)
Sevgiler

2 Beğeni

Çok teşekkür ediyorum . Ayrıca zaman ayırıp bilgilendirdiginiz için mutlu oldum çok saolun. :innocent::raised_hand: Parasetemolu arastircam. Perşembe günü bulunduğum şehirde doktora görüncem umarım biran önce düzelir :slightly_smiling_face: Tekrardan çok teşekkürler :hibiscus: Sevgiler…

1 Beğeni