62 yaşında koşmak

Herkese merhaba. Ben 1957 doğumlu bir ağabeyinizim. Yıllarca Gençlerbirliği’nde amatör olarak futbol oynadıktan sonra bisiklete geçtim Ona da amatör olarak devam ettim ve hala da pedal basıyorum. Edirne Doğa Sporları Kulübü’nde her hafta 80-100-150 km. sürüşler yapıyoruz. Bu arada nisan ayında maalesef eşimi kaybettim ve sonrasında bu acıyı biraz olsun hafifletmek için tartan pistte yürüyüşe başladım. Aslında daha önceleri de zaman zaman yürüyüş yapardım. Bundan on gün önce pistte benim yaşlarda koşan arkadaşları gördükçe; ben niye koşmuyorum dedim ve yavaş yavaş koşmaya başladım. Bu arada komşu Yunanistan’da Arda Koşusu olduğunu söyleyen bir arkadaşım 3 km.'ye katılabileceğimi söyledi ve ben de heveslendim. Kendi tecrübelerimle yürüyüş+1km koşu+yürüyüş+1 km.koşu şeklinde başladığım koşu denemelerim sonunda 4 km. ara vermeden koşmaya başladım. Koşuforum’u da bulup burada sizlerin deneyimlerinden yararlanmaya başladım. Arda maratonunundan sonra ilk işim ekg çektirip kalbime baktırmak olacak. Eğer sorun çıkmazsa koşmaya devam edeceğim. Bisikletten öğrendiğim bir prensibi uyguluyorum; kimseyle yarışmıyor, kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Hepinize kolay gelsin. Değerli önerilerinizi bekliyorum.

25 Beğeni

Burada siz yaşta koşucular var. Aklıma ilk gelen isim @yardibi . Sitesinden de faydalanabilirsiniz.

4 Beğeni

İlk resmi koşum.Yunanistan Arda turu.3k.

3 Beğeni

4 Beğeni

Başlayalı 4 ay doldu.Bu süre zarfında 3 k Yunanistan Arda koşusu, 8 k Çavuşköy Zafer koşusu, 10k Yunanistan Dedeağaç koşusu ve 15k 41.İstanbul koşusuna katıldım.Derecelerim çok iyi değil belki ama her seferinde kendimi geliştirdiğimi görüyorum.Antremanlarım aralıksız devam ediyor.İtiraf etmem gerekirse; koşu aşkım, yıllardır süren bisiklet aşkımı solladı.Bunda seviyeli paylaşımları okumak için her gün 3-4 defa ziyaret ettiğim koşuforum’un da etkisi çok oldu.Görüşmek üzere.

7 Beğeni

1 Beğeni

Sizi takdir ettim. İnsanın, her yaşta, kendi sınırları elverdiğince spor yapabileceğini gösteriyorsunuz. Yine belli bir spor geçmişiniz olduğu için, muhtemelen koşuya da daha çabuk adapte oldunuz. Ben de uzun süre bisikletle ilgilenmiş biri olarak, koşudan aldığım keyfi bisikletle alamamıştım. Sizinle aynı fikirdeyim. Sağlık kontrollerinizi ihmal etmeyin. Sağlıklı, keyifli koşular dilerim.

2 Beğeni

62 değil 42 görünüyorsunuz :slight_smile: Sağlıklı koşular dilerim.

2 Beğeni