400 metre 60 saniye için

arkadaşlar 400 metreyi 60 sn de koşmam gerek 4 ay veya biraz daha fazla vaktim var subaylık mülakatına gireceğim kondisyonum bence iyi 4 yıldır fitness yapıyorum fakat yavaşım 10 km durmadan normal tempo koşabilirim ama süratim eksik 75 sn de koşuyorum diyete girdim yağ oranım az ama kütle düşeceğim tavsiyeleriniz nedir koşu hakkında detaylı bilgim yok işin inceliklerini bilmiyorum yaş:18 boy: 1.88 kilo:85 yağ oranı: %15

1 Beğeni

@emrreedogann Bu linki inceleyebilirsin. Cooper Testi Hazırlık Planı

2 Beğeni

Bende 3 saat altı maraton koşmak istiyorum ama olmuyor. Koşu böyle bir şey değildir. 400m 60sn ciddi bir performanstır. Böyle bir hazırlık içerisindeyseniz doğru yer iyi bir biyo analiz ve koçluk almak olacaktır.

3 Beğeni

http://www.kkk.tsk.tr/Okullar/KKAMYO/basvuru/bedeni_yeterlilik.html
Puanlamada 400 metre dışında mekik, barfikste kol çekme, durarak uzun atlama ve basketbol topu fırlatma da varmış.12dk Cooper testi yerine kısa mesafe koşucusundaki atletiklik isteniyor anlaşılan.Kolay gelsin, 4 ay sonra 19 yaşında olursan boyun 18 yaş için sınırda.19 yaş için daha uygun. Tabiki fiziki koşullar her yıl değişebilir. Koşuda ayakkabıdan vücut duruşuna, ısınma hareketinden beslenme uyku düzenine birçok faktör var. Antrenör tavsiyesi güzel, antrenor bulana kadar da çalışılabilir.

2 Beğeni

Antrenör süz imkansız birşey
Ben 3 yıldır yapıyorum ilk denemede 88 civarı koştum şimdi ise 54-55 lere iniyorum
İsterseniz size antrenör ayarlıya bilirim

1 Beğeni

Aynen hocam diğer testlerde var yaklaşık 4 yıldır fitness yapıyorum diğer testlerim tam puan koşuyu da tam puan yapsk garanti olur diye düşünüyorum bugün koşuya çıktım yine interval yaptım bariz derecede hızlanma var 10-15 gün oldu koşuya başlayalı ama bakalım artık polislerde kol geziyor kaçak antrenman yapıyoruz parkta :slight_smile:

2 Beğeni

birde attığınız site güncel değil milli savunma üniversitesi nin sitesinden bakmak gerek 15 temmuz öncesi o şartlar yeni girdim 18 e maalesef 18 deyim o tarihte ama boy için sıkıntı yok yeni şartlara göre

1 Beğeni

Büyük park veya yasak bölgelerde-orman sahil gibi- veya sokağa çıkma kısıtlaması olan günlerde koşmamalı.Ceza maddi olduğu kadar mülakat gibi durumlarda da karşına çıkabilir. Kısıtlama olmayan günler ve yasak olmayan yerlerde (illaki koşacaksan,zorundaysan) sosyal mesafeye de dikkat ederek koşabilirsin. Kolay gelsin👍

online danışmanlık alabileceğim alanında başarılı pt tanıyor musunuz?

13 gün önce @Ahmet0206 “İsterseniz size antrenör ayarlıyabilirim” demişti.Zaten siz de Ahmet0206 ya yazmışsın, dikkatsizliğim🙋‍♂️

Yani önce teknik öğrenmeniz lazım ama niye olmasın