Yurtdışı yarış organizasyonları

Kısa bir süre önce yurtdışına taşındım(İngiltere). Burada ki organizasyonlara katılabilmem için istenilen belgeler nelerdir? Özellikle sağlık raporu istenir mi? Tecrübe ve bilgisi olanlar yardımcı olursa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Merhabalar,

Avrupa’da birden fazla maratona katılmıştım ancak hiçbir yarışta herhangi bir sağlık raporu istemediler. Muhtemelen çoğu yol yarışında istemeyeceklerdir ancak patikada durum farklı olacaktır. Türkiye’deki gibi yarışa özel sağlık raporları isteyeceklerini düşünüyorum. Konu ile ilgili yarışların web sitelerinde detaylı açıklamaları bulabilirsin.

Teşekkür ederim Erdi Bey yardımınız için.

ben de 3 tane yarışa katıldım, iki tanesi iaaf silver label (dam to damloop ve salzburg yarı maratonu), bir tanesi ise gold label (prague yarı maratonu) idi…hiç biri özel sağlık raporu istemedi benden…

Burada her cumartesi Parkrun organizasyonları oluyor 5&10k, sizin bahsettiğiniz organizasyonlardan çok daha basit türden. Bu yanıtların yardımıyla rahatlıkla kaydolabilirim artık, teşekkür ediyorum size de

1 Beğeni

Geçtiğimiz yıl Medoc maratonuna katılmıştım. Sağlık raporu konusunda epey titizlerdi. Hatta bib tesliminde digital olarak önceden yüklediğiniz raporun orijinalinin de yanınızda getirmeniz bekleniyordu… yol maratonunda böyle, bugüne kadar katıldığım 3 trail yarışında da sağlık raporu istendi… hatta bu yıl Lavaredo’da sağlık raporu skandalı yaşandı, bazı yarışmacıların sahte rapor sunduğu anlaşıldı ve bu kişileri yarıştan men edip ITRA’ya da bildirdiler…

Özetle, sağlık raporunu önemseyin… :wink:

2 Beğeni

medoc, yanlış bilmiyorsam şarap içerek yapılan yarış değil mi ? tecrübelerinizi dinlemek isterim açıkçası eğer vaktiniz varsa…

1 Beğeni

Doğrudur. Fakat böyle bir organizasyonda bile sağlık raporu önemli idi… keza o 42K şarapları içtikçe hiç bitmeyecekmiş gibi geldi… :blush:o sebep örnek olarak verdim.

Medoc için yazdığım bir yarış raporu bile var…

Çok eğlenceli, ama antrenmanlı ve elektrolit takviyesi ile gitmek koşuluyla… ne kadar kalabalık grup, o kadar iyi…

O zamaaan dans, dans, dans!
Sevgiler,

3 Beğeni

yazı oldukça eğlenceli ve bilgilendirici…emeklerinize sağlık, ekibinizle de beraber çok iyi işler çıkarmışsınız, takdir ettim…

1 Beğeni

Teşekkür ederim Bike Hanım tecrübelerinizi paylaştığınız için :slight_smile:

1 Beğeni

Selam arkadaşlar,

Yurtdışı yarışları takip ettiğiniz bir takvim var mı?
Teşekkürler

https://marathons.ahotu.com/

Major olanları ve koşmak istediklerimizi teamrunbo’daki yarış takvimimize ekliyoruz.

Referans aldığımız linkleri de belirtiyoruz.

Sevgiler,

1 Beğeni

Yurtdışı yarışları için UTWT takvimini takip ediyorum.

Bu zamana kadar Salomon Kapadokya Ultra Trail ve 100 Miles of Istria (68km) yarışlarına katıldım.

Bir yarışın UTWT dahilinde olabilmesi için belirli şartlar var. Öncelikle yarışın yapıldığı coğrafyanın özel bir coğrafya (Kapadokya gibi) olması lazım. Bunun dışında yarış en az 2 yaşında olup, başarılı 2 organizasyon geçirmesi lazım. En az 100 km parkur seçeneği olmalı. En az 500 civarı ulusal ve uluslararası katılımcı olmalı.

İlgilenirseniz katıldğım 100 Miles of Istria yarış videosu burada:

4 Beğeni

Takvimler için teşekkür ederim.

@cagatay.ulusoy videonuzu izledim, emeğinize sağlık. 68km için starta gelmek dâhi bir cesaret işi. Sizi gönülden tebrik ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum.

1 Beğeni

Ben bu videoyu o kadar çok sevdim ki, birkaç kez izledim. Oradaki sohbetler, ortamın doğallığı, sizin doğallığıniz ,hiç ultramaraton koşmamiş ama koşmayı isteyenler için çok yüreklendirici. Sizi tebrik ediyorum, yine de benim favori yarışmacım “shy” oldu:)

1 Beğeni

Çok teşekkür ederim yorumunuz için. Istria yarışındaki 68 kmlik yeşil parkur Kapadokya’nın 63 kmsine göre çok daha kolay. Yurtdışında yarış düşünenlere ve ultra yarışlar için başlangıç seviyesinde yarış bakanlara öneririm.

1 Beğeni

Ben Türkiye’deki yarışlar için zırt pırt raporla uğraşmamak için lisans çıkarttım, acaba yurtdışındaki yarışlarda bizim lisansı kullanan birine rastladınız mı?

Sağlık raporu isteniyor. Bunun da bir formatı oluyor, onu print edip doktora onaylatıyorsunuz.

UTCT live
Mehmet Soytürk - bib 924
https://utct.livetrail.net/coureur.php?rech=924

4 Beğeni