Yüksek Nabız Problemini Nasıl Çözerim?

Abiler ablalar merhaba hayırlı sabahlar. Çok uzun olmasa da bir zamandır koşmaktayım ve iyi ilerleme katediyorum. Lakin şöyle bir sıkıntım var, 5.40 pace den jog attığımda da, 4.40 dan jog attığımda da nabızım genel olarak düşmüyor. 160-170 arası ortalama oluyor. İnterval günlerimde yaptığım interval antrenmanlarımı da 3.10-3.00-2.50 arası geçiyorum orada 185 oluyor o normal diye düşünüyorum. Ama 3.50-4.00 pace lerin de hafif tempolarda da nabızım 180 i görüyor. Bunun öönğne nasıl geçerim bilmiyorum. Hani koşuyorum ama çok ta bilgim yok. Nabız kısmında nasıl düşüş sağlayacağım bilmiyorum. Bilgisi olan abiler ablalar bilgilerinden biraz serpiştirirse çok mutlu olurum. İyi günler şimdiden.

2 Beğeni

130-145 nabız aralığında uzun koşular yap 1-1,30 saat. Haftada iki defa Yap bu şekilde.

Interval nabız için değil dayanıklılık içindir. Yaşın kaç bilmiyorum ama 180 üstü nabız heryaş için uygun değil. Buna dikkat et

1 Beğeni

Gerçi ne kadar süredir koşu yapıyorsun bilmiyorum. Ama 5,40 tempolarda 160-170 nabız pek normal değil bu spora yeni başlamadıysan.

Şöyle Örnek Vereyim Tabi bu kişiden kişiye değişir. Enaz 6 aydır düzenli Koşuyorsan bu nabız normal değil