Yüksek irtifa antrenman maskesi

bunu gazetede bir futbolcuda gördüm sonra internette araştırıp getirttim. yüksek irtifada çalışmayı taklit eden bir maske. aslında maskenin farklı valvleri var ve bunları değiştirerek içeri giren havayı azaltan ve dirence karşı daha çok iş yaparak hava almanızı sağlayan bir maske. kitapçığında akciğer volümünü kan akımını ve interkostal kasların gücünü arttırarak performansı arttırdığı söyleniyor. genel his olarak özellikle hızın önemli olduğu yarışları öncesinde kullanmanın yararlı olabileceği kanısındayım ancak objektif kriterlere dayanmıyor bu görüşüm internettede çok fazla kaynak yok. ancak biraz klostrofobik bir şey dışarda koşarken kullanılabilecek bir şey değil pek. ayrıca kalp akciğer sistemine ciddi yük bindiriyor.şu anda iznike hazırlandığım için kullanmıyorum ancak triatlon sezonuna döndüğümde tekrar çalışmalarıma ekliyeceğim.

1 Beğeni

Şu konuyla bağlantılı: Ne kadar yüksek rakım

1 Beğeni

Benzer aleti dalış yapanlar da kullanılır, nefesi verimli kullanmak için alıyorlar.
Alet şöyle sizin aldığınıza benzer halde, belki bunu araştırınca daha iyi bilgiler bulunabilir.

http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2054436.m570.l1313.TR0.TRC0.H0.TRS0&_nkw=EXPAND+A+LUNG+IMPROVE&ghostText=&_sacat=0

1 Beğeni

tam söylediğiniz gibi aslında bu aletin yararı daha verimli nefes olmak

küçük bir bilgi

outrunner ortaköy mağazasında satılıyordu bu alet.

yüksek irtifa kırmızı kan hücrelerini arttırıyor. ama okuduğum bir makalede ahım şahım bir fark yaratmadığını söylüyordu.

Deneyimlerinizi bekliyorum. iyi günlerde kullanın.

Benim gözlemleyebildiğim kadarıyla şu husus da var;
Yüksek irtifada Oksijen az olur ama dışarı verdiğiniz havayı tekrar solumak zorunda kalmassınız.
Ama bu maskede sanki dışarı verdiğiniz hava maskenin içine bir miktar sıkışacağı için tam olarak dağılamadan tekrar geri solunmak zorunda kalınıyor gibi. Daha az oksijen derken daha çok karbondioksit solumayalım ?

Bu maske daha az oksijen almayı sağlamıyor aslında, yaptığı nefes almayı zorlaştırmak. Yüksek irtifada bu yok, kolay nefes alıyorsunuz ama oksijen azlığı çekiyorsunuz. Bence ikisi farklı şeyler. Bu maskeler nefes almayı zorlaştırarak nefes alma kabiliyetinizi (ilgili tüm sistemleri zorlayarak) geliştirmeyi hedefliyorlar ama sanırım bunun koşu performansına pozitif etkisi olduğuna dair bir bulgu yok.

Bu işin doğrusunu yapan alternatifler için şuraya göz atabilirsiniz.

4 Beğeni