Yarışa hazırlık safhası tavsiyeleriniz nelerdir?

Uludağ Ultra Maratonunda 15 Temmuz’da ilk Trail koşusuna katılacağım. Deneyimli/Trail yarışları koşmuş arkadaşlardan bir konuda tavsiyelerini dinlemek isterim. Yol koşularında 21K ve bireysel/grup olarak 30K antrenmanlarım çok oldu. Fakat Yol ve Trail yarış deneyimim yok. Son bir haftayı nasıl değerlendirmemi önerirsiniz? Kilom ve fiziğim gayet iyi, kardiyolojik olarak bir sıkıntı çıkmadı ama Gerek Trail yarışlarında ve özellikle yarışa 1 hafta/10 günü nasıl hazırlanarak geçirmem yarışı bitirmek için sağlıklı olur? Teşekkürler

1 Beğeni

Merhabalar, yarışta bir hafta öncesine kadarki hazırlık sureciniz ve kosacaginiz mesafe sizin Son haftadaki hazırlık döneminiz için önemli verilerdir. Ayrıca parkur ile ilgili bilgileri sizlere detaylı bir şekilde iletebilirim. Parkur rotalarina www.uludagultra.com sitesinden ulaşabilirsiniz.
Saygılar

23 Mayıs 23 Haziran, bir tek sponsor.
İlginç

.Merhaba

Yarış haftasında kısa mesafe az tekrar intervaller yapabilirsiniz. Onun dışında koşmaya gerek yok. Son haftada ise, normal antrenmanlarınıza devam edebilirsiniz. Bu zamana kadar ne yaptıysanız devam.

Çok teşekkür ederim.

1 Beğeni