Xiaomi amaxfit stratos 3 model saat hakkında

Xiaomi amaxfit stratos 3 model saati almayı düşünüyorum hem günlük hem spor özellikle koşu ve yüzme için kullanıcam bu saati kullanan kişiler saatten memnun mu ?

Merhaba,

stratos 3 icin bir baslik var.

ayrica stratos 2 basliginda da bir seyler yazilmisti.

2 Beğeni

ben kullanıyorum memnunum koşu esnasında bazen gps bulmakta zorlanıyor ama genel butun saatlerde olabilecek bir sorun ayrıca yüzerken mesafe ölçümde garmin ile aynı fakat strava yollarken sıkıntı oluyo yüzmede (açık su) düşük koşarken fazla yolluyo mesafeyi :smiley: başka spor seçeneği çok fazla … ayrıca yüzerken yüzdüğunuz kordinatları karanın ne taraf oldugunu saatten takip edebiliyosunuz dönerken aynı hat üzerinden dönebiliyorsunuz (uzun mesafe yüzüşlerde işe yarıyor)… biraz hassas düşürmemeye özen gösterin … tasım çok şık ve garmine göre tüy kadar hafif.

2 Beğeni

nereden alışveriş yaptığınıza dikkat edin. ben hepsiburadan.com dan alışveriş yaptım, 3-4 ay kullandım. havuzda yüzerken içine su aldı. garanti kapsamında gönderdim ama gönderdiğim servis saatin içine su kaçtığını, saatle havuza girilemeyeceğini söyleyerek saati bana geri gönderdiler. Saatin bir multisport watch olduğunu, yüzme modunun bulunduğunu, su geçirmemesi gerektiğini anlatmama rağmen telefonla konuştuğum adamın saatten haberi yok veya bana o şekilde ayak yaptı. bende Garmin’ e yöneldim. en azından bu şekilde bir sıkıntı yaşadığımızda karşımızda insan gibi size bilgi veren birileri var. tüketici heyetine başvuru yapmama rağmen halen olumlu bir geri dönüşte almadım.

3 Beğeni

Bir süredir işlevsellik, maddi anlamda daha ulaşılabilir olması ile radarımda olan bir saatti. Ancak son zamanlarda artan olumsuz geri bildirimler (farklı platformlarda dahil) biraz daha zaman ve bütçe ile bu konuda kendini kanıtlamış malum markalara yönelmek sanırım daha iyi olacak. Benim gibi koşu ile yeni tanışmış biri için çok iyi bir alternatifti. Olumlu, olumsuz tüm geri bildirimde bulunanlara teşekkür ederim.

1 Beğeni

Bu saat yerine kendini kanıtlamış markaların 2. ellerini düşünebilirsiniz. Ben şahsen tavsiye etmiyorum. Saatin kalitesinden değil, ama herhangi bir olumsuzluk olduğunda servis ve çalışanların yaklaşımlarının çok kötü olduğundan dolayı bence düşünmeyin…

2 Beğeni

Benim de uzun uzun bekleyip polar ignite aldığım, sonra polar ignite fiyatı artarken amazfitlerin o kadar fiyat artışı yaşamadığı marka.Ancak polar, suunto, garmin vs de arızalanır, onlarda da kronik sorunlar çıkabilir.Şahit oluyoruz.
1 birim fiyata 2 yıl garantili ürünü 3-4 yıl idare etse yeter diyerek saat almak yada 2 birim fiyata 2 yıl garantili 5-6 yıl kullanmayı düşünmek (yada özellikleri, gps hr hassasiyeti, bataryanın üstün olması kriterlerine göre karar vermek).

Örneğin Gittigidiyor’dan aldınız Garmin saat için

Yüzme yapmasamda saatteki düğmeye basmadan ekranı yıkıyorum, su geçirmeme özelliği vardı.Su içinde düğmeye basmakla ilgili birşeyler vardı, benzer olumsuzluk Garminde:

“Kordon koptu, şarj cihazı bozuldu”.Bu durumlardaki maliyet de önemli.Ekranin dokunmatik olmasını isteyip istememek, ekran herzaman açık özelliği isteyip istememek, gps hr hassasiyeti, maliyeti, Türkiye teknik desteği vs bin konu.
(Kosuforum sayfasında Amazfit’in teknik desteğinin çok kötü olduğu yorumları var)
Kolay gelsin @mstcn
1 Beğeni

Ek olarak Huawei’lerin Türkiye de kendi mağazalarından satma durumu vardı.Türkiye garantili, strava senkronizasyonu olmayan ama beğenilen gt 2 modelleri vs de incelenebilir.

1 Beğeni

Tecrübe, fikir ve görüş bildiren arkadaşlar teşekkürler. Benim konumumda (koşu ile henüz çok taze haşır neşir) olan biri için ilerleyen zamanlarda üzerine düşülmesi gereken bir konu olduğu kanaatine vardım. Bu süreçte uygun fiyatlı herhangi bir marka denk gelir ise tabii tecrübe edilebilir. Şimdilik bu maddi olanağı ayakkabıya yönlendirmek daha sağlıklı bir hareket olacak. En kötü senaryo olarak, herhangi bir nabız ölçebilen Band ile telefon verilerine destek sağlanabilir. Yapılan mesafe, hız ve benzeri datalar zaten şuan için kendi adıma taze konular.

1 Beğeni

bende maalesef hepsi buradan.com dan aldım ama almamak lazım
aslında saat güzel ama uzun bir kullanım süresi beklenmemeli garmin alım gücü olanlar garmin almalı ama olmayan ve sporla uğraşanlar için dayanıklılık (ben maalesef hor kullanırım )önemli olsada iş görüyor.

3 Beğeni

Güzel zamanlarda kullanmanız dileklerimle. Zaman içerinde olumlu olumsuz yorumlarınızı bekleriz.

1 Beğeni

Stratos 2’yi çok populer olduğu dönemde merak ederek aldım ve uzun süre kullandım.Sattığım arkadaş halen problemsizce kullanmaya devam ediyor. O dönem aynı zamanda fenix 5 kullanıyordum ve aldığım zaman stratos 2 650 TL, fenix 5 2900 TL idi. Fiyat fayda oranına halen hayran olduğum bir saattir.

Yakın zamanda, Outdoor/rugged saatleri sevdiğim için yine bir merak ile Amazfit T-rex saat aldım. Hepsiburada.com’dan. Saat kendi kendine kapanıp açılmaya başladı. Hepsiburada üzerinden servis bildiriminde bulundum ve saati hepsiburada’ya gönderdim. Direkt olarak servis ile muhatap olmamanızı bu işi hepsiburaya bırakmanızı öneririm. Daha uzun sürüyor süreç ama daha sonuç verir gibi benim deneyimime göre.

Saati yenisi ile değiştirdirler. Ancak gelen saat eskisinden daha beter arızalı çıktı. :slight_smile: Artık 2. kere uğraşmadım.Neyse ki bir yazılım güncellemesi geldi biraz toparladı saat. Çekmecede geçiriyor ömrünü. Sanırım bir daha Amazfit ürünü almam.

Buradan amazfit saatlerin ucuz olma sebebini anlayabiliyoruz. Bellirli bir kalite standartına sahip değiller. Aynı saat kişiden kişiye kalite anlamında farklılık gösteriyor.

Bugün geldiği noktada fiyatlarına baktığımızda 1300 TL’ye Amazfit Stratos 3 almaktansa
gidip Suunto 3 fitness almayı tercih ederim.

Geri bildirim olarak paylaşmam gerekirse bir çok farklı marka/model akıllı&aktivite saati denedikten sonra (Amazfit, Huawei, Polar, Samsung, Casio, Apple Watch) şu ana kadar en çok ve sadece spor aktiviteleri değil bir çok ek özelliği de düşünerek Garmin (sadık bir garmin kullanıcısıyım sadece spor için değil neredeyse 7/24 kullanıyorum) ve Fitbit saatlerden memnun kaldığımı söyleyebilirim.

6 Beğeni

Düşük bütçeli bir Garmin Instict bence çok güzel bir saat. Yüzerken, bisiklete binerken, koşarken kullanıyorum. Hem şık, hem dayanıklı bir saat. Tavsiye ederim.

5 Beğeni

Arkadaşlar selam aranıza yeni katıldım. Düzenli olarak bisiklete binerim ve kapalı alan serbest agırlık çalışırım. Çok fazla koşuya çıkamıyorum. Güzel dayanıklı bir saat arıyorum. Amazfit stratos 3 ve Trex arasında gidip geliyorum. Stratos 3 kağıt üzeri özelliği bakımından ağır basıyor. Garmin fr245 e niyetlendim ancak dolar yüzünden fiyatlar malum. Garmin, Vivoactive 3`te fena durmuyor. Hangisini önerirsiniz? Stratos 3 kullanan arkadaşlar uzun süreli yorumları nedir?

1 Beğeni

Merhaba, 1 aydır kullanıyorum. İlk saatim olduğu için diğer saatlerle bir kıyaslama yapamıyorum maalesef, fakat koşulara yeni başlayan birisi olarak beni tatmin ediyor. Başlarda GPS bulurken sorun yaşıyordum, onun da çözümünü telefon üzerinden kendi uygulamasına bağlanıp verileri güncelleyince halloluyor. Çok sık olmuyor tabi. Uzun süre spor yapmadığım zamanlar 1-2 dakika kadar uygulamaya bağlanıp güncellemem gerekiyor. Onun dışında şarjı (kullanım sıklığına göre değişmekle beraber) 3 güne yakın gidiyor. Koşu sonrası verileri gayet net gösterdiğini düşünüyorum. Koştuğum toplam mesafedeki % kaç yükseklik-alçaklık olduğunu, nabız değerlerimin koşu süresince nasıl değiştiğini vs. gösteriyor. Hatta kendi uygulaması üzerinden yokuş yukarı koştuğum kısımlarda nabzımın 180’lere geldiğini falan gördüm, ki öyleydi :slight_smile: :sweat_smile: Ufak bir sıkıntı olarak, strava ile eşleşmesinin sorunlu olduğunu düşünüyorum. Şöyle ki bazen 10.2 km koştuğumda bu mesafe strava uygulamasına 10.8km ya da 11km olarak yansıyor. Pace değerim ortalama 7 pace ise stravaya 6.5 pace olarak yansıyor. Böyle bir sorun var. Bu saatin kendisinden midir yoksa Strava’dan mıdır bilemedim. Ben de bu duruma şöyle bir çözüm getirdim. Koştuğum mesafeyi eksik yansıtırsa, manuel biçimde stravaya ekleyebiliyorum (gerçi bu zamana kadar eksikten ziyade fazla yansıttı :stuck_out_tongue_closed_eyes:). Ayrıca, saat üzerinden alarm kuruyorum. Sabahları çevremdekileri rahatsız etmeden, titreyerek sadece beni uyandırıyor. Uyku saatlerimi doğru ölçtüğünü fark ettim. Hatta telefon uygulaması üzerinden uyku puanı da veriyor. Haftalık uyku takibi yapılabiliyor. Son olarak da saatin bir sevdiğim yönü de koşu sonrası ne kadar antrenman etkisi olduğunu gösteriyor. Örneğin, 25 dk anaerobik bir koşu, 10 dk aerobik koşu yaptıysam ona göre bir puan belirliyor ve 30 saat dinlenme süresi veriyor. Dinlenme sürecimde çok etkili.

Velhasıl kelam, ben yeni başlayan birisi olarak saati sevdim. Fakat, param olsaydı Garmin alır mıydım? Evet, alırdım :rofl: Fakat diyorsan ki “arkadaş, şu anlık bütçemi sarsmayacak bir saat arıyorum ve beni ortalama 1-2 yıl rahat götürsün” o zaman bu saati al derim. Ben 1-2 yıl beni rahat götürsün yeter gözüyle bakıyorum, tabi daha da götüredebilir. 2-3 yıl stratos 2 kullanan ve memnun olan arkadaşlara rastladım. Umarım faydalı bir değerlendirme olmuştur.

1 Beğeni

Size yazdım fakat başlığın altına ayrı bir yorum olarak düşmüş sanırım. Üstünüze alınabilirsiniz :blush:

Edit: “Uzun süreli kullanıcılar” demişsiniz, tekrardan okuyunca fark ettim kusuruma bakmayın.

Teşekkür ederim sizin yorumunuz da değerli :slight_smile:

1 Beğeni