UTMB (Ultra-Trail du Mont-Blanc) 2020 Kura Sonuçları

ve nihayet 2020 kurasının sonuçları açıklandı, emailler iyi veya kötü haberi taşımaya başladı gelen kutumuza.
Bu sene 4 puan toplayarak OCC kurasına katılım hakkı kazanmış ve büyük bir heyecanla başvurumu yapmıştım. Malesef 2020’ye kısmet değilmiş, seçilmedim.

Tüm şanslı katılımcılara başarılar diliyorum ve 2020 yarış raporlarını merakla bekliyorum.

Not: Herhangi bir sebeple katılım hakkı verilmesi mümkün mü? araştırdım ama bulamadım. Her şanslı kişinin katılması mümkün olmayacağına göre yedek kontenjan gibi birşey olmalı diye düşünüyorum. Otel rezervsyonunu iptal etmeden önce bu ihtimal düştü aklıma.

CCC’ye başvurdum çıkmadı :frowning: Seneye şans x2 olacak ama umudum az. TDS çıkma şansı daha yüksek. Seneye ona başvuracağım. Gelen elektronik postada şu yazıyor:

Make sure to get a direct entry* for the 2021 UTMB® Mont-Blanc races by participating in the by UTMB® events:
Gaoligong by UTMB® March 21-23, 2020
Val d’Aran by UTMB® July 3-5, 2020
Panda Trail by UTMB® September 25-27, 2020
Oman by UTMB® 3-5 December 2020

Biraz daha ayrıntılı okuyunca fark ettim ki 2021’deki sistemde ITRA puanlara alternatif olarak ‘Running Stone’ konsepti gelmiş. Yukarıda saydığım yarışları bitiren 3xITRA kadar Running Stone, UTWT yarışlarını bitiren 1xITRA kadar Running Stone kazanıyor. Yani Kapadokya 119k bitirdiğinizde 5 Running Stone kazanıyorsunuz. Gaoligong 160 km bitirdiğinizde 18 Running Stone kazanıyorsunuz. Yeterli Running Stone olursa kuraya girmeden doğrudan yarışlara katılabiliyorsunuz. Anlaşılan öncelik Running Stone toplayanlarda olacak. Kalanlar da kurayla girecek.

ITRA puan toplama süresi 1 yıldan 2 yıla çıkmış. Running Stone toplama da 4 yıl.

Ayrıntılı bilgi: https://utmbmontblanc.com/en/mag/103

Toplam 26 bin kişi 10 bin kişilik kontejan için başvurmuş.

2 Likes
2 Likes