Ultra maratona nasıl katılırım

Ultra maratona katılmak istiyorum biraz araştırdım belli bir ücret karşılığı kayıt alınıyor vs ama ben katıldığıma değicek olana katılmak istiyorum gönül ister yurt dışındakilere katılmak filan tabi ama bana önerebilceğiniz varmıdır bişeyler ilk kez olucak çok bilgim yok şimdiden teşekkürler

2 Beğeni

Türkiyede ki en güzel ultralardan ve en önemlisi Cappadocia ultra traildir. 120,63,38km parkurları var. Efes ultra, Uludağ ultra var sitelerinden inceleyenilirsinz. Sağlık raporu, lisans ve katılım ücreti ile beraber ultralarakayıt yaptırabilirsiniz.

3 Beğeni

1-Öncesinde yarımaratonu, 30 km’li mesafeleri kat etmek,
2-Ultraya yönelik patikalara alışmak, yürü koşları, tırmanma ve inişleri antrenman etmek,
3-Kalp sağlığı konusunda en azından tam bir tetkik yaptırmak
4-Hazır olunca 120-60-40km vs ultralarda en hafif, en rahat olanla başlamak, süreden bağımsız koşmak

Sıralama değişebilir, eklemeler yapılabilir.

5 Beğeni

Zaten sporcuyum haftanın 6 günü antreman yapıyorum en az 20 km filan zaten rahat koşuyorum kısa olanlar hafif gelir diye düşündüm. Uludağ yada dağyenice iyi gibi geldi bolu yarı maratonu da olabilir kapadokya var bide ama daha tuzlu tabi öbürlerine göre

2 Beğeni

O zaman önceliği yakınlarında, katılım ücreti bütçene daha uygun olanlara göre ve kondisyonunun kaldırabileceği yarışlara çevirmelisin.

Antrenmanı birinin bulacağı yarış daha çok, işte sana liste:

Yarış sayfalarını incele.Bir de genel tavsiyeler olarak belli başlı yarışlar:

5 Beğeni