Trainerda bisiklet sürmek sizce sıkıcı mı daha mı verimli?

Konuyla ilgili GTN (Global Triatlon Network)'nin şu videosunu öneririm:

Videonun Türkçe çevirisini kendim hazırladım. İsterseniz Youtube video ayarlarından Türkçe altyazılı izleyebilirsiniz. Ayrıca konuyla ilgili blog yazıma gözatmak isterseniz:

3 Beğeni

Öncelikli olarak blog yaratma sürdürme girişiminizden dolayı kutlarım.
Ancak ;Ritim her ne kadar genel bir kelime olup kimsenin tekelinde olmasa da yıllardır bildiğimiz '‘ritimblog’ varken 'tri ritim’ ilginç olmuş.
Belli ki ‘ritim blog’ beğenilmiş örnek alınmış ama yeni açılan bir blog için ben başka isim görmeyi tercih ederdim.
Kişisel bloglara bu platform dan referanslar vererek okuyucu kitlesi elde etme çabalarını takdirle karşılıyorum zira doğru mecra burası buradan görüp takip ettiğim bir çok blog oldu ama ben de Ritim blog un uzantısı olup Triatlon konusunda ki blogu izlenimi uyandırdığı için sizi takip etmeyeceğim.(Sizin için büyük kayıp olmayacağına eminim :slight_smile:
Benim açımdan Adidas ın Adibas olarak kullanılmasından çok farkı yok.Oysa Türkçe’de kelime türetmek çok zor değil.
Umurum ki yazdıklarımı olumlu eleştiri olarak algılarsınız.Zira minicik bir çevrede gelişmeye çalışan 1 avuç insanız.Yapılan girişimlere mesnetsiz saldırmak veya gereksiz muhalefet olmak değil niyetim.

1 Beğeni

Sipining çok severim o değil mi

1 Beğeni

Serdar Bey merhaba,
Blog ismi olarak blog karşılama ekranında belirtildiği üzere neden böyle bir isim koyduğum konusunda kendimi çok net ifade ettiğimi sanıyorum. Daha detaylı olarak geçen sene yayınladığım ilk yazımda da anlatmıştım, paylaşayım:

"Son olarak blog ismini nereden alıyor ondan da bahsedeyim: Tri Ritim. Tri, triatlondan geliyor çünkü bu blog yüzme, bisiklet ve koşuyla yani triatlonla alakalı. Ritim ise hareketin doğasından geliyor. Dayanıklılık sporlarında bence her şeyden önemlisi hareketin ritmini bulmak; başladığınız noktaya geri döndüğünüz, birbirinin tekrarı milyonlarca hareketi saatler boyunca yapıyorsunuz, binlerce kulaç atıp, binlerce pedal çevirip, binlerce adım atıyorsunuz.. Hepsinde de yola devam etmek için kendinize kulak vererek bedensel ve zihinsel ritminizi bulmak zorundasınız diye düşünüyorum. Blog açmaya karar verdiğim akşam deniz dalgalarının kendi içindeki ritmik sesi Tri Ritim’e ilham oldu. İşte bu yüzden bu blogun adını “Tri Ritim” koydum."

İsim olarak, yıllardır benim de çok sıkı takip ettiğim ritim blog’un triatlon uzantısı görünümü uyandırmasını sizin kendi takdirinize bırakıyorum, isim konusunda bana @spinodal’dan herhangi olumsuz bir tepki gelirse o zaman dediğiniz gibi “daha yaratıcı” isim arayışına girebilirim. Aslında amacım takipçi edinmekten çok “kendi triatlon maceramda” edindiklerimi paylaşmak, ola ki bir kişi bile hazırlanacağı bir yarışta yazdıklarımdan faydalanırsa ne mutlu bana, tıpkı benim her yarış öncesi “yahu bu yarışın acaba yarış raporu var mı?” diye blog araştırmam gibi. Dediğiniz gibi hakikaten minicik bir çevrede bir avuç insanız.
Sevgiler.

4 Beğeni