Trail ultramaratonlar için ayakkabı önerisi

Güzel günlerde kullan. Ayağına taş değmesin :slight_smile:

2 Beğeni

Bir öneri de ben ekleyeyim özellikle yol koşularında Nike Pegasus kullananlar için. Nike Zoom Air Pegasus 36 Trail. Hem gore-tex hem de normal modeli var. Ben normalini aldım ve çok memnunum. Kalıbı çok dar değil çok geniş de diyemeyiz. (Normal pegasus 36 gibi)
45 giyiyorum ve 45.5 aldım. Efeste 30kmlik “geldim iptal olsa da koşarım” koşum ve bol bol Florya Atatürk ormanı koşularında kullandım, tam aradığım rahatlık. Fiyatı da kampanyada yakalarsanız gayet makul aralıklarda.

4 Beğeni

Bir oneri de ben vereyim :slight_smile: spx te indirimde olunca merrel long sky alayim dedim speedcross muadili olarak. Ama camur disinda da cok keyif alarak kullaniyorum 2 haftadir. Cok uygun fiyata vibram taban da cabasi. Tek eksik olarak niteleyebilecegim olay altindaki cikintilar cok sert zeminde hissediliyor. En azindan deneyin derim hazir indirimdeyken.

Sanirim merrel kendi takimindan bir ultramaraton kosucusuyla ortak tasarlamis. Benim gibi hobit ayaklilar icin parmak kismi genis olmasi cok mutlu ediyor. :slight_smile:

3 Beğeni

Bu yazınız üzerine ben de bir çift edindim geçenlerde. Uyarınız sayesinde çok iyi bir indirime denk getirmiş oldum, bu yüzden teşekkürler. Hemen ardından fiyatına bindirim yapmış SPX. 2 kat artmış fiyat, güzel zamanlama oldu kendi adıma. Neredeyse tüm kullanıcıların çok başarılı bulduğu bir model. Patikada denemek için sabırsızlanıyorum. Piyasadaki underrated modellerden.

3 Beğeni

Hayirli olsun cok sevindim begenmenize :slight_smile: vibram tabanli ilk ayakkabim ciddi anlamda farkini hissettim diyebilirim. Henuz camur olmadigindan deneme sansim olmadi ama yumusak toprak zeminde sert toprakta ve cakilli yollarda cok guven verdi bana.

Bu arada yorumlarda iki sey dikkatimi cekti biri alttaki cikintilarin sert zeminlerde ayakta hissedilmesi ve fiyati ama bu fiyat degil onlarin kastettigi tabiki de :smiley: bizde yok fiyatina neredeyse

3 Beğeni

Vibram tabanın farkı en çok sert yüzeylerde hissediliyor aslında. Özellikle dağ koşularında slab kayalık, taşlık etaplarda müthiş özgüven veriyor, zamk gibi tutuş sağlıyor. Long Sky’ı denemedim dediğim gibi ama yazın dağ koşularında kullanırım diye hesaplıyorum kendimce. Ancak çoğu yorumda sert kayaların ve toprak bölümlerin haricinde çamurda ve karda da harika iş gördüğü yazılıyor. Deneyimledikçe ekleme yaparım belki.

3 Beğeni

Konu için en uygun bu başlık olacağını düşündüm. Trail yarışlarında da kullanabileceğim bir ayakkabı arıyorum. Asics trabuco 9 gtx oldukça ilgimi çekiyor ancak gore tex konusunda kafa karışıklığım var. 2022de Kapadokya’da CST koşmak gibi bir hedefim var. Gore tex burası gibi parkurlarda gereksiz biliyorum ama aşırı terletme de söz konusu olur mu acaba?