Tırnak düşmesi problemi

Merhaba. Koşudan sonra ayak baş parmağımın tırnakları mosmor olmuştu. İyi bakamadım. Şimdi bir tanesi komple kalkmış ve düşmek üzere :frowning:
Acaba ayakkabım mi küçük geldi? Neden böyle oldu. Tırnağım yeniden düzgün bir şekilde çıkar mı

3 Beğeni

endişe edecek bir şey yok. forumda bu konuda detaylı bilgi içeren bir kaç başlık olmalı.

3 Beğeni

Benimkiler üçüncü tur değişiyor sıkıntı olmaz :blush:

2 Beğeni
4 Beğeni

Peki ne kadar süre mor kaldı? Benim kıştan beri başparmağım mosmor. Ama düşmedi. Şimdi düşecek mi yani?

3 aydır tırnaklarım mosmor. Bugün düştü

Tırnak biraz sıkışmış olabilir, veya bazen kökü zayıf olabiliyor. Yerine gelen daha iyi oluyor.

2 Beğeni

Morarmalar farklı olabiliyor. Düşmeye yol açan şey tırnak kökünü de kapsayan su toplamaları. Bazen tırnağın önü ve yanları su toplar kendisi morarır ama bu durumda düşmez. Tırnağın altı su topladıysa, hele de kök kısmı bu su toplamasının alanındaysa kesin düşer. Bende 1-2 ay mor kalıp sonra düşüyorlar. Düşerken de acı vermez, yokken de, yeniden çıkarken de. Dolayısıyla görüntüsünün kötü/garip olması dışında bir sorun yaratmaz.

11 Beğeni

Çoğu ultrada sert iniş çıkışlar olduğu için bir kaç tırnağım morarır su toplar, bende steril bir toplu iğneyle suyu, köpüğü, kanı dışarı çıkartırım. Bazen tırnağı keserken deride kesiliyor ve kendiliğinden su çıkıyor. Bir kaç gün sürebiliyor kuruması. Sonra bırakıyorum ve kendiliğinden düşüyor. Tam toparladı derken (7-8 ay bazen 1.5 yıl) tekrar yarışıyorsunuz ve başa dönüyorsunuz. İşin kozmetik yanını tabi tam bilemiyorum.

Kadın sporcular belki detaylı bilgi verebilirler?

2 Beğeni