The North Face® Kapadokya Ultra Trail 2015

30k koşacak olanlar için de bu malzemeler ve kurallar geçerli mi?

Kapadokya Trail 30K için acil durum battaniyesi dışındaki diğer 3 madde aynen geçerli.

Zorunlu malzeme listesi ve kuralların tamamına, https://cappadociaultratrail.com/2015/TR/#kapadokya-trail-30k adresindeki “Katılım Koşulları ve Kurallar” başlığı altından ulaşabilirsiniz.

Her ne kadar kullanım aralıkları geniş olsa da bu iki ayakkabı trail serisi ayakkabılar değiller. Trail koşu ayakkabısı kullanmanız gerekiyor.

Son kez şansımı denemek için soruyorum, ayakkabılarla ilgili problemim basış sorunumdan dolayı destekli ayakkabı kullanma zorunluluğum. Genelde Türkiye de bulunabilen trail ayakkabıları neutral koşucular için ve kullanma şansım hiç yok. Sadece Salomonun xt wings serisi destekli ama ayakkabı çok sert. Ccc yi Kayanolarla koştum. Kural netse asla esnetmek gibi bir derdim yok, sadece yarış günü bu kuralı ben ciddiye almışken başka kimse tarafından ciddiye alınmadığını görürsem çok üzülürüm, zira ülkemizde kurallar genelde kağıt üstünde kalır. Saygısızlık olarak almayın ama amaç kaymayı önlemekse o zaman ayakkabı dişlerini de kontrol etmeniz lazım.

Ayakkabı ile ilgili özel bir durumunuz varsa bunu göğüs numarası tesliminde belirebilirsiniz, ona göre riskli olmayacak şekilde gerekli esnekliği sağlamak organizasyon olarak görevimiz.

Kurallar konusu biliyorsunuz özellikle belli koşullar için kontrolü zor bir konu. Sadece ayakkabı değil, zorunlu malzemelerin taşınması gibi durumlar için de forumda daha önce çeşitli başlıklar altında yazışıldı. Kuralları, koşunun koşullarına uygun şekilde ayarlamak ve gereksiz/uygun olmayan koşullar getirmemek organizasyonun sorumluluğudur ve çok dikkat etmesi gerekir. Benzer şekilde konulan kuralları okumak ve kurallara uygun şekilde davranmak da koşuya katılanların sorumluluğudur. Bu konuda iyi niyetli yaklaşım gerçekten önemli. Kuralları nasıl delerim yerine uymak için ne yaparım şekilde yaklaşmak gerekiyor. Açıkçası sadece Türkiye’ye özgü bir durum değil bu, her yarışta benzer şekilde durumlarla karşılaşmak mümkün. Biz organizasyon olarak kuralların uygulanması konusunda elimizden gelen çabayı göstereceğiz. Benzer şekilde katılımcıların da konuya özenli ve iyi niyetli yaklaşmasını arzu ediyoruz.

4 Beğeni

Kurallara uygun bir ayakkabı ile startta olacağım, ilginize teşekkür ederim

Patika ayakabisi olma zorunlulugu ve tespiti konusunda cok iddali bir aciklama…gorelim bakalim uygulamalar ne kadar esnek…daha dogrusu kime ne kadar esnek…

Çadır kurmak için organizasyon bir yer belirleyecek mi, yoksa kendi kafamıza göre mi hareket edeceğiz?

Eğer organizasyon bir yer belirleyecekse elektrik-tuvalet-duş gibi imkanlarımız olacak mı?

1 Beğeni

Yarışlarda ihtiyacınız olan aksesuarları burada da bulabilirsiniz : http://www.kosuyorum.net/category.asp?id=58

Ayrıca TNF Kapadokya Ultra Trail yarışında Raidlight standında indirimli alışveriş imkanımızla sizlerle beraber olacağız.

İznikte organizasyon çadır kuranları bile düşünmüştü .Kamp alanında duş ve tuvalet vardı süperdi doğrusu adamlar güzel çalışıyor.

Kapadokyada baton kullanmalımıyım karar veremiyorum ne dersiniz.

Kullanırsanız ne baton kullanacaksınız paylaşır mısınız? Baton kullanmayı düşünen başka katılımcılar da ne baton kullanacaklarını yazsalar ne güzel olur😊

Baton kullanmalımıyım derken daha önce hiç kullanmadım nasıl birşey kullanacağmıda bilmiyorum ama en hafiflerden olması gerekir diye düşünüyorum

Merhabalar! Web sitesinde belirtildiği üzere yarış merkezine çok yakın mesafede Hitit Hotel’in bahçesinde görece düşük bir ücret karşılığı çadır kurmanız mümkün. Otelin tuvalet ve duş olanaklarından ve lobisinden yararlanabiliyorsunuz. Ayrıca Göreme’de de kamping mevcut. Yarış merkezinde yarış günü sporcuların dinlenmesi için büyük kıl çadırlar kurulu olacak. Orada tulumunuzla yarıştan önceki gece konaklayabilirsiniz. Yalnız belirli bir saate kadar gürültülü olabilir.

3 Beğeni

Teşekkürler.Sitede o kısmı gözden kaçırmışım.

Baton kullanımı tamamen kişisel tercihle alakalı. Kimisi batonla çok rahat yokuş çıkar kimisi olmadan. Eğer kilonuz fazla ise baton vucut yükünü bir nebze olsun dağıttığı için faydalı olabilir. Eğer hem kilolu hem nispeten büyük çanta taşıyacak ve çoğunlukla yürü koş yapacaksanız baton tavsiye ederim. Hem denge sağlamak açısından hem yokuş inişlerinde çok rahat edersiniz. Batonlarda sağlamlık,hafiflik ve hızlı uzayıp kısalması en önemli hususlar. Yeni tip hızlı dıştan kilit mekanizmalı batonlar oldukça işlevsel ancak 500 TL ye kadar uzanan fiyatları var. Ben koşu yarışlarında baton kullanmıyorum ama dağcılık faaliyetlerimde vazgeçilmezimdir. Yıllar önce Leki ultralight titanyum modelini almıştım hala kullanırım. Rahat bi 15 yılı var . Son olarak baton alacaksanız tutma yeri plastik olmasın terleyince elinizden kayıyor :wink:

5 Beğeni

Selamlar; Havaalanı transferi her gün mümkün mü? Ben 21 Ekim Kayseri veya Nevşehir gelmeyi planlıyorum birazda tatil amaçlı .

Havaalanı transferleri her iki havaalanından da 19-29 Ekim tarihleri arasında mümkün olacak. Size uygun şekilde koşu öncesinde gelip, sonrasında yine uygun şekilde dönebilirsiniz.

2 Beğeni

Esasen web sayfasından sordum ama genel olarak burayı takip edenlere de açıklayıcı olması için buraya yazdım. Her zaman ki gibi hızlı ve açık cevap için teşekkürler.

1 Beğeni

Merhabalar . Kapadokya ultrayı hangi ayakkabı ile koşmayı düşünüyorsunuz.?