Tavsiyelerinizle ilk güzel ayakkabım olacak

Herkese merhaba.

Daha önceleri spora yöneldiğim sıralarda koşmayı cok severdim. Bir süre ara verdikten sonra simdi sigarayı bırakmış olmamdan mütevellit bu spora olan sevdamı yeniden alevlendirip bir üst seviyeye çıkarmak istiyorum. Ancak forumda biraz okudukca bu konuda ne kadar bilgisiz olduğumu farkettim. Meğer koşu ne kadar sınırsız, engin bir spormus!

Sizden bir ayakkabı tavsiyesi almak istiyorum, ama araştırdıkça bu işin böyle basit olmadığını her insanın farklı basış şekilleri olduğunu yine bu siteden öğrendim. Dün Forum İstanbul’da ayakkabılara göz atmak için gittiğimde bu zamana kadar normal oldugunu düşündüğüm tabanım meğer ice basıyormuş! Asics’in ve Nike’in ice basanlara özel ayakkabıları olduğunu artik biliyorum. Özetlemem gerekirse;

Henüz maraton hayalleri icin biraz erken. İçe basanlar için, Istanbul içinde yağmurlu havada kosabilecegim bir ayakkabı önerisinde bulunabilir misiniz şu hevesli yeni baslayana?

Saygılar, sağlıklı günler👍

öncelikle hoşgeldiniz, ve umarım uzun zamanlar koşacağınız ve bunu yapmaktan zevk alacağınız bir koşu tecrübeniz olur…

içe basan modelleri kısaca özetlemek gerekirse asics’de gt serisine bakabilirsiniz, gt-1000, gt-2000 ülkemizde bulunuyor, gt-3000 de var ama ben burda görmedim hiç…daha pahalı bir model olarak gel kayano modeline bakabilirsiniz…bu modellerin sonlarında rakamlar olur, güncel model numaralarini temsil ederler, 1-2 sezon geriden alsanız kaybınız olmayacaktır…

nike içinse react miler, winflo, air zoom structure ve lunarglide modellerine bakabilirsiniz…

yağmurlu havalar demişsiniz…ben bardaktan boşalırcasına yağan yağmur dışında pek hava ayrımı yapmıyorum…ıslandığım da çok oluyor…hiç bir ayakkabım yağmur suyu geçirmezlik özelliğine sahip değil ve rahatsızlık yaşamadım…o tip ayakkabıların hava akışını pek iyi sağlamadığı ve ayağı çok terlettiğini okuyorum hep, belki bu konuda biraz daha patika tecrübesi fazla olan arkadaşlar yorum yapabilir…

1 Beğeni

İçe basan biri olarak bu tür ayakkabı hiç kullanmadım.Ancak aklımda şunu almak vardı birkaç aydır.

Overpronation ayakkabı
Özellikleri:https://runrepeat.com/new-balance-fresh-foam-vongo
not:Asics gt 1000 ve 2000 modelleri webde var ama hem numara hem fiyat açısından newbalance denenebilir, deneyebilirim.
1 Beğeni

Mizuno Wave Inspire 15
Asics Gel-Kayano 25
Nike React Miler
Asics GT-2000
Adidas Solar Glide ST

Bu aralar numaranıza göre indirimde bulabileceğiniz ayakkabı modelleri bunlar gibi :slight_smile:

Yağmur için özel bir ayakkabı kullanılmaz, çünkü hem hava almadığından ısınır hem de bilekten içeri giren su dışarı çıkmaz. Bariyer olmayan ayakkabı alıp, suyun tahliye kanallarıyla dışarı çıkmasını umarak ıslak ıslak koşuyoruz efendim :slight_smile:

3 Beğeni

new balance’in rubix’ini kullanıyorum ben orta mesafe tempo koşularımda…memnunum oldukça…şekil şemal olarak da koşu ömrü bitince kullanılabilecek gibi duruyor…

2 Beğeni

Tavsiyeleriniz icin cok tesekkur ederim. Bu ayakkabilardan birini seçeceğim, Asics’e biraz daha yakınım. Umarim uygun beden bir tane bulurum :+1:

1 Beğeni

Bende de hafif bir içe basma olduğu için Asics’lere baktım, ama genel olarak yukarıda arkadaşların tavsiye ettiği Gel Kayano’ların değil, Gel Nimbus’ların tavsiye edildiğini biliyorum.

Bu arada Boyner’le Morhipo’yu takip edin, şu an 999 olan Asics GT 1000’i 3 gün önce 699’a aldım, kargoyu bekliyorum.

1 Beğeni