Suunto Cappadocia Ultra Trail Running Camp

Bu kamp sanırım forumda çok konuşulmadı ama üzerinde durulması gerektiğini düşünüyor ve kendi deneyimlerimi paylaşıyorum.
Daha önce şu başlıkta http:https://kosuforum.com/t/ultra-trail-running-camp/1599 paylaştığım düşüncelerimin tamamını gerçekleştirdiğim rüya bir kamp oldu.
2016 yılı World Trail Dünya Şampiyonu Gediminas Grinius 'un Dünyanın çeşitli ülkelerinde düzenlediği kamp Suunto sponsorluğunda ve Argeus organizasyonuyla çok başarılı bir şekilde tamamlandı.
Tıpkı yarış zamanında olduğu gibi havaalanından sorunsuz şekilde otele transferimiz gerçekleşti.Argeus u bu konuda çok çok başarılı buluyorum.Seçtikleri servis minibüsleri tertemiz söförler işini iyi yapıyor.
Tamamen kamp için kapatılmış ‘Cave’ otelimiz çok misafirperverdi. Kahvaltı yeterli hızlı ve lezzetliydi. Otel in genelinde fonda sürekli nefis jazz müzikleri çalması en büyük güzelliklerden birisiydi. Otelde 24 saat açık hamam büyük süprizdi.
Gediminas hazırladığı sunumlarla ve 4 gün boyunca neredeyse 24 saat boyunca her an yanımızdaydı. Her soruyu birlikte koşarken otelde gezinirken yemekte vs. içtenlikle cevapladı. Bizim Avrupa ve Dünya şampiyonumuz Ahmet Arslan gönüllerimizin şampiyonu Aykut Çelikbaş ve Gediminas ile koşunca havalara girmedim desem yalan olur :slight_smile:
Koşular yarış parkurunda istasyonlar arasında yapıldı. Aralarda mini istasyonlar kurulmuştu.25 km olarak planlanan koşularda isteyen ara istasyonda bıraktı ve servislerle otele döndü.Yarış rotasının büyüsüne değinmeye artık gerek yok sanırım ancak 2 defa 60 km etabına katıldığım için 110 km etabını hiç görmemiştim asıl büyü oralardaymış meğer. 60 km den sonrası daha zorlu daha efsane tam bir trail parkuru.
Nispeten yeni başlayan katılımcılar yürü/koş yaptı isteyen etabı tamamen koştu ama Gediminas bir ileri bir geri koşarak etapta hızlı koşanla da ilgilendi yürü/koş yapanla da.
Öğlen ve akşam yemekleri otelin 100 mt uzağında lezzetli ve şık bir restoranttaydı.Akşamları yöresel şaraplardan 1 kadeh şarap içmeyi atlamazdım açıkçası ki bu kampta ilave ücret ödediğim tek konuydu.
Kamp ücreti verilen ücrete karşılık alınan kıyaslandığında oldukça ucuzdu ki bunu sponsorlar sağlamıştı. Aynı içerikte ki bir kamp Avrupa da tam 2 katı fiyata yapılmakta.
Ne daha iyi olabilirdi ;
Yemek saatleri kosu saatlerine yakındı biraz daha arası açık olabilirdi.
Yemek içeriği daha sporcu dostu olabilirdi.Kötü değildi ama bildiğimiz standart menüydü sporcuya özel hiçbir şey yoktu ÖR: Kahvaltı da musli olsa ne güzel olurdu.
Sonuç olarak ; Çok ama çok mutlu ayrıldığım ikincisi yapıldığında tarihlerin uyması halinde ilk sıralarda katılacağım bir kamp.

Ülkemizde bir ilki başlattıkları için Suunto Türkiye ye ayrıca teşekkür ederim.

23 Beğeni

Ayaklarına sağlık. Sadece ‘Suunto’ sponsorluğunda ilkini gerçekleştirdiğimiz etkinlikte sizlerle bir arada olmak bizim içinde keyif dolu oldu. Bundan sonra ki organizasyonlarımızda eksiklerimizi gidereceğiz. Hep beraber ultra maratonu daha iyi yerlere getireceğimize inanıyorum. Katılan herkese çok teşekkür ederiz. Sevgiler.

5 Beğeni

30 kişilik küçük bir grup icin o kadar çok masraf yapılınca 2 sponsordur diye düşünmüştüm. Bu durumda Suunto Türkiye 'ye gerçekten büyük alkış.Yazida bu durumu duzelttim.Ikincisini sabırsızlıkla bekliyoruz.

1 Beğeni

Yarışın ana sponsoru salomon kampları biz düzenliyoruz :slight_smile: Bir sonrakinde görüşmek üzere.

1 Beğeni

Devamı gelecekse bunların ayrıntıları yazar msınız ?

Bir sonraki program içeriği kesinleşince duyurucaz :slight_smile:

2 Beğeni

açıkçası okuyunca farkına vardığım harika bir kamp olmuş. ve katılamadığıma üzüldüm. Eğer bir daha düzenlenirse benim gibi sporda yeni biri olarak katılmak isterim.

:slightly_smiling_face::slightly_smiling_face: eminim çok keyif alarak bir kamp süreci geçirdiniz , organizasyon ve katılımcıların ne kadar iyi ve başarılı kişiler olduğunu anlatmaya gerek bile yok , argeus ve suunto nun mükemmel birlikteliği başarılı organizasyonlar ortaya çıkarıyor ve çıkaracaktır…
Her ne kadar gelmek istesem de bazı hesaplar planlarla uyuşmuyor, bu tarz kamp organizasyonlar ve ya ultra koşuların isimleri ultra lüx koşular olarak değişmesinden korkuyorum :slightly_smiling_face::slightly_smiling_face:
Katılan koşan her türlü emek harcayan tüm arkadaşlara başarılarının devamını dilerim :slightly_smiling_face::slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Kampın kısa bir rapor/günlük yazısını https://plus.google.com/107981883609012032913/posts/8wr468paNt4 adresinden okuyabilirsiniz.

4 Beğeni

Zevkle okunulacak bir yazı olmuş,elinize sağlık.

1 Beğeni

Merhaba

Suunto yu rakibi Garmin gibi maraton fuarlarında da görmek isteriz. Kolaylıklar dilerim.

Kamplar devam ediyor. http://mailchi.mp/cappadociaultratrail/salomon-cappadocia-running-camp

1 Beğeni