Suunto Amiral Saatler

Fatih açıkçası durum şu, yavaş başladığımı (hissiyat 5.50) düşünürken, pace im 5.10 çıkıyor veya tam tersi sonradan oturuyor ancak özellikle ilk k bu şekilde oluyor

1 Beğeni

Bu bende çok oluyor. Yavaş koşucam diyorum. Başlıyorum. Ehh bayaa da yavaş gidiyorum diyorum. Sonra bakıyorum hedef pace’den 20, 30 sn hızlıyım :slight_smile: Normal bence

3 Beğeni

Merhaba, ben böyle bir sorun yaşamadım, hissiyattır bence de :grinning:

2 Beğeni

Son bir haftada pace Ile ilgili sorun yasamadim. Buyuk ihtimal hisle alakali bir durum. Saatin gosterdigi pace Ile nabiz arasindaki iliski nasildi? Ornegin hissinize gore yavas pace fakat ayni olcu de dusuk nabizmiydi?

2 Beğeni

Nabzım bu aralar düşmeye başladı o yüzden çok kestiremiyorum

1 Beğeni

Merhaba konunun tamamını okudum ama tam olarak suunto race modelinde müzik özelliği var mı anlayamadım? Kullanıcılar aydınlatabilir mi?

1 Beğeni

Müzik yok, müzik olan modeli tahminimce yok.
Düzeltme:Suunto 7’de müzik dinleme özelliği varmış.

Müzik kontrol var ama saatten dinleme özelliği yok.

1 Beğeni

Saat km gecislerinde isterseniz ses ile uyari yapiyor, anlasilan bir hoparlor var ama muzik dinleyemiyorsunuz. Belki ileride guncelleme ile cozulebilir, bilemiyorum.

2 Beğeni

Müzik dinleme saat üzerinden yok veya müzik yükleyeyim telefonsuz müzik dinleyim yok. Sadece müzik kontrol var. Telefondan çalarken saat üzerinden müziği görüp değiştirebiliyorsunuz.

1 Beğeni

Biraz konu disi olacak ama, calsan muzigin takip edildigi ekranda geri play ve ileri dugmeleri var dokunmatk ekranda, kosarken bazen basiyorum tepki vermiyor, ortadaki dugme ile asagiya dogru inip hangisini istiyorsam secip yine orta dugme yardimi ile basarak degistiriyorum. Dokunmatik ekran calismasi icin ayar mi yapmak gerekiyor?

Açıkcası çok deneyimlemedi. belkide koşarken ekran koruması vs. Olabilir aklıma o geldi. Çoğunlukla kulaklıktan hallediyorum o işleri ama bilgilendiren olmazsa yarın sabah saatten bakayım deneyimleyim yazayım.

2 Beğeni

Denedim vertical modelde ve dokunmatikten sporda işlem yapmıyor(du).

Ama spor yapmadan widget’ta dokunmatik medya kontrolünde işlemekte.

ÇÖZÜM:
Sporu başlat–>Egzersiz seçenekleri->pil modu–>dokunmatik ekran—ETKİN…

SONRA sporu başlatma…çıkış yap menüden…
Sporu başlat…artık bu ve sonrakinde ayar pil modu ayarlarında belirtildiği gibi ekran etkin.

Ayarı pil ayarlarından da yapabiliriz sanırım.

3 Beğeni

Sorunun en uygun yeri olarak burayı seçtim :slight_smile:

3 yıldır Garmin kullanıcısı olarak acaba Suunto geçişi yapsam mı diye düşünürken en büyük soru işaretim eski datalarımı aktarıp aktaramayacağım, internette çeşitli appler olduğu söylenirken sorun olduğu da söylenmiş,

Tecrübe eden var mı acaba,

Data takibi ve analizler sevdiğim bir konu malum.

1 Beğeni

@ominal eski data polar suunto corosta olsa garmine aktarabiliyorsan güzel birşey.Eski dataları strava veya 3. parti yazılımlara aktarmalı.Neydi adı, tüm strava verilerini alıp inceleyen masaüstü program vardı.
ELEVATE for strava…Garmin verilerin stravadaysa hepsi elevate üzerinden ele alabilirsin.Denemeye değer saat değiştirmesen bile.

Aktaracağın koşu dışı kalp vo2 veya garmine özelse daha da zor, belki mümkün değil.

Suunto vertical 3,5 günde günde 2 alarm toplam 100dk yürüme ile sarjın yüzde 25’i gitti.(uyku takibi, kalp atış takibini kapayıp güç tasarrufuna geçiyim).Yani değer mi, öncesinde test et dilersen.

1 Beğeni

Zone Sense özelliğini kullanmadım ama gögüs bandı olup düzenli antrenman yapanlar deneyebilir.Yeni bir canlı ölçüm metriği.

https://www.suunto.com/Content-pages/suunto-zonesense/

Buda soru cevap kısmı:
https://www.suunto.com/en-gb/sports/News-Articles-container-page/zonesense-faq/

Bir de koşabilsem var ya, tek eksik koşmak :slight_smile:

1 Beğeni

Ben de Race ile kervana katılmış oldum. Daha her şeyini kurcalamaya istediğim vakti ayıramadım ama 3 günde 90 dk civarı koşu, kalp atışı takibi ve günlük akıllı saat gibi bir kullanımla şarjın %10’u gitti. MIP geçmeyi planlıyordum ama AMOLED seçimimden çok memnunum.

İnceleme mahiyetinde bir şeyler söylemem için erken ama be vicdansız Suunto, neden sadece kısa kordon koyarsın şu kutunun içine? :slight_smile:

2 Beğeni

Zonesense den haberim yoktu gerçekten iyi bir uygulama olacak. Kullanmak için sabırsızlanıyorum. Haber verdiğiniz için teşekkür ederim.

1 Beğeni

Zonesense geldikten sonra Suunto App uygulamasinda antreman detaylarina girince daha cok veri olusmaya basladi. Mesela ortalama tempo ve maks tempo ya Ilaveten 30 saniye icjn maks tempo, 1 dakika icin maks tempo, 3 dakika icin maks tempo gorulebiliyor. Guc icinde 30 saniye 1-3-5 dakika maks gormek mumkun. Inis ve cikislar icin detaylar ilave edildi, adim boyu gibi ilave detaylar var. Daha da gelisecegine inaniyorum.

2 Beğeni

Race icin 2.37.48 guncellemesi geldi, su anda yuklemeye basladim.

2.37.48

Staged update starting on October 2nd 2024

This update brings following bug fixes:

• Fixed cases where sleep tracking and OHR stopped working
  • Fixed a case where pool swim distance was wrong in logbook
  • Fixed a case where power consumption remained high after navigation
2 Beğeni

Hemen güncelleyeyim :+1:

2 Beğeni