Suunto Amiral Saatler

@solberg , 8 günde yüzde 94den 17’ye düştü.Bu saat (vertical) 3-4 hafta rahat gidiyordu.Bariz bir yeni güncelleme gerekli.

Tam bir hafta once %84 sarj varken Ucak Modunu aktif edip Guc Tasarrufunu devre disi biraktim. 6-7 saat antrenman yaptim bu surecte, su anda %34 kaldi. 1 Haftada %50 tuketmis gorunuyor, ayarlarla biraz oynamak gerekiyor sanirim ama yeni guncelleme bencede kesinlikle lazim. Model Race All Black bu arada.

1 Beğeni

Ben geçen hafta pazar şarj ettim, her tür takip açık(uyku, nabız vs.) Şarjdan sonra 3 adet 1 saatlik koşu yaptım gps full modda. Şu an bakıyorum %86 da. Benim de model Suunto Race.

1 Beğeni

Tam da FR965 ve Race arasında kaldığım süreçte bu konuya denk geldim. Amerika’da bulunan bir arkadaşıma haftaya kadar haber vermem gerekecek… Forumdaki ilk mesajım daha da anlam kazanmış oldu. :grinning:
@Orkun Hocam, Race ile alakalı deneyimlediğiniz sıkıntılarda bir gelişme oldu mu? Zira Race’in benim için FR965’in önüne geçmesinin sebeplerinden biri şarjının daha iyi gidiyor olmasıydı…

2 Beğeni

An itibariyle sarjda sorun kalmadi gibi, biraz ayarlarla oynamak gerekiyor sanirim. Diger modeli bilmiyorum, hep Suunto kullandim, Race modelini de tavsiye ederim.

4 Beğeni

Ben suunto race s aldım. Özellikle net konumlaması beni sevindirdi. Koşu haricinde normal konum bul dediğimde sıkıntı yaşadım bir kez ama sporda bir sıkıntı olmuyor. Sarj konusunu daha uzun saatler deneyimlemedim, zamanla yazımı geliştiririm. Daha çözmeye çalışıyorum cihazı ilk deneyimlemem suunto da. Şimdilik gayet memnunum.

2 Beğeni

Bu başlık benim 965 ile race arasında kalmam ve forum a sormam sonrasında açıldı. Açıkçası ben race dan çok memnunum. Öncesinde Garmin kullanan biri olarak alışmam pek zaman almadı tavsiye ederim.

1 Beğeni

Çok teşekkür ederim. Arkadaşımın VAT iadesi alabileceği dükkanlara göre Race’i önceliklendireceğim ben de sanırım. Spora ve koşulara dönüş, koşu gruplarına yeniden katılım, ekosisteme dahil edineceğim ilk cihazın seçimi falan derken biraz eli ayağına dolanıyor insanın. Var olunuz. :slight_smile:

2 Beğeni

Günaydın, son iki hafta pil ömrü iyice kötüleşti. Sizde ki durum nasıl merak ettim? Antreman esnasında pil tüketimi normal ama günlük kullanımda ve uyurken çok arttı. Yazılım sorunu değil de acaba benim saatte mi sorun var diye düşünmeye başladım. Günde ortalama %15 gidiyor.

1 Beğeni

maalesef günlük kullanım esnasında şarj daha hızlı düşer oldu. Umarım bir çare bulurlar

2 Beğeni

Vertical için ;

Tırmanma rehberini spor profillerinde kapadım,işe yaramadı.

Bir iki kez saati kapa aç yaptım, işe yaramadı.

Saati 2-3 kez sarjı yüzde 20 altında sarj ettim.Pil düzeni yerine geldi.

Redditte biryerde sarjı sıfıra yakına getirip tam dolum yapmayı tavsiye ediyor.(ben olsam 5-10 arasında sarj ederdim).
Kısaca kendi kendine düzeldi 2-3 sarjda.

2 Beğeni

Tamamdır Fatih Abi, ben %60 dan aşağıya inince şarj ediyordum, bu sefer senin dediğin gibi yapayım. Teşekkür ederim.

1 Beğeni

Ucak modunu aktif ettim sadece, uyku ve nabiz takibi devam ediyor. Bu sekilde gozle gorulur bir iyilesme oldu bende.

2 Beğeni

Yakin zamanda gelmesi beklenen guncelleme Ile suunto store dan saat yuzleri indirilecekmis, umarim parali olmaz.

4 Beğeni

Paralı olmaz, tahminin, uygulamadan saat arayüzü indirmek.Haritası bedava (open street).Saat arayüzü garmindeki gibi binlerce ücretli ücretsiz olacağına onlarca arayüz yeterli olur.Saatten yapılanı daha pratik hale getirirler.

1 Beğeni

Bu arada, şarj sorunu düzeldi, yardımlarınız için teşekkür ederim :grinning:

2 Beğeni

Yeni guncelleme gelmis saatlere, yuklemeye basladim, yeni ozellikler asagidaki gibi.

4 Beğeni

Arkadaşlar merhaba bu hafta yaptığım antrenmanlarda pace değerim hissiyatımdan çok farklı çıkıyor. Bununla ilgili bir sıkıntı yaşayan var mı yoksa benim antrenman yükümü arttırmam sebebiyle yorgun olduğum için mi böyle hissediyorum

2 Beğeni

Ben mümkünse yanıma cep telefonu da alıyorum. Adidas Running app.da çalışıyor. İki farklı uygulamadan farklılık olup olmadığını kontrol edebiliyorum.

2 Beğeni

@kaganoncu pace süre ve mesafe ile ölçülen (sende biliyorsun), doğruluğu saatteki mesafe hatası ile kontrol edebileceğin matematiksel birşey.

Saatteki haritada ve sayısal olarak pacelerde tuhaflık yoksa, soru hissiyatla ilgili anladığım.

Örneğin 7 pace koştuğunu düşünüyorsun ama aslında 7,5 pace .Yorgunluk, hastalık, formsuzluk hissedilenle gerçek arasındaki farkın nedenidir.

Afedersin hayvan gibi hızlanıyorum ama baktığımda 7dk30sn pace.Ağrı, sakatlık, zorlanma, enerji düşüklüğü.Normal bence, iyi bir dinlenmeden sonra test et bence yeniden.

Bazen hızlanacak güç o kadar olmaz, kalp atım hızı bile artacak duruma gelmez.Pacede yavaşlama hissettin, peki kalp atımında artma azalma tuhaflık varsa ona da bakmalı.

2 Beğeni