Suunto Ambit3 Hakkında

Merhaba, Ambit 3 ile Apple Watch gercekten de birbirine direk rakip cihazlar degiller. Apple telefonun eklentisi gibi (ki telefon entegrasyonu ile bunun artilari olabilir). Suunto ise direk sporcular hedef alinarak spesifik bir amacla uretildigi icin artilari olabilir.

Bu soruyu Apple Watch kullanmis/kullanan biri daha iyi cevaplayabilir. Apple’de GPS olmamasi ve telefonun GPS’ini kullanmasi durumu eger her zaman telefonunuzu yaninizda tasiyorsaniz ve cok uzun pil surelerine ihtiyaciniz yoksa problem olmayabilir. Geri kalan fonksiyonlar ve bunlarin dogrulugu icin dedigim gibi kullanmis birinin yorum yapmasi daha dogru olur.

Merhaba; Kitkat yüklü telefonlarda çalışıyor diye biliyorum (Bende öyle en azından). Program IOS kadar stabil değil; Örneğin her defasında yeniden saati tanıtmak gerekiyor, ama hiç yoktan iyidir.

Note 4 kullanıyorum versiyonu Android 5.1.1 son güncellemeler ile oldukça iyi çalışıyor. Senkronizasyon ve bildirimler sorunsuz.

Merhabalar,
Maşallah diyeceğim önce. Son 15 gündür Android çok iyi çalışıyor. Telefonumla Ambit 3 Sportumu senkronize edebiliyorum. Artık bilgisayara aktarmama gerek kalmadı.

Runatolia’dan sonra saati senkronize etmeye çalıştım ancak olmadı. Android ve ios ta movescount, Macos de Moveslink ile denedim yine de son kosumun verilerini alamadim, goruntuleyemedim. Şu sıralar senkronizasyon sorunu yaşayıp halledebilen var mı?

Android oldukça stabil çalışıyor. Uygulama yönetisinde hepsi sekmesine gelip movescount’u listede bulduktan sonra veriyi önce durmaya zorla ardından veriyi ve önbelleği sildikten sonra eşleştirmeyi yeniden yapıp dener misiniz?

Bu şekilde de denedim ancak olmadı. Sonra tekrar IOS denedim, onda da olmadı. Sanırım verileri hesabıma aktarma aşamasında sorun var. Telefonda, senkronizasyonun son aşamasında tamamlandı uyarısı vermek yerine connected uyarısına dönüyor. Saat menüsünden senkronizasyon yapmaya çalıştığımda ise saat senkronizasyon tamamlandı uyarısı veriyor ancak hesabımı kontrol edince verilerin aktarılmadığını görüyorum.

Merhaba, şu sıralarda moveslink2 .exe dosyasını pc’ye indirme sorunu yaşayan var mı? “the application is improperly formatted” durumunda bir ileti alıp yükleyemeyen oldu mu merak ediyorum…

http:https://kosuforum.com/t/movescount-moveslink2-sorunu/1414/5

Merhaba nihayet bu saati almak için parayı biriktirdim. Yurt dışından almayı düşünüyorum. ebay üzerinden. benim merak ettiğim şu. yakın bir dönemde ambit 4’ün piyasaya çıkma ihtimali var mı?

Yakın bir zamanda 4 gözükmüyor. Ebay üzerinden alırken gümrük kısmını da değerlendirin lütfen. Nasıl bir fiyat avantajı oluyor?

Suunto saatler için movescount sayfasında kardiyak drift ve hr durumunu gözleyen app gördüm özellikle kardiyak drift olayının antrenmanlarda önemli olduğunu düşünüyorum.

Kardiyak drift ise

1 Beğeni
  1. 4 aydır kullandığım Ambit 3 Peak modelinde yeni fark ettim koşuya başladıktan bir müddet sonra içinde sallanan boncuk sesi geliyor bazen bunu duyuyorum bazen gelmiyor.
  2. Saat koşarken değil de sonrasında bazen kendi kendine kapanıyor. Bir keresinde şarj kendi kendine durduğu yerde bitmiş, kapandı. Halbuki şarjı dolu olması gerekiyordu. Dün de bilgisayara bağladım uzun uğraşlardan sonra saat açıldı kendine geldi saat bilgisi resetlenmiş.

Sorun nedir değerli fikir ve deneyimlerinize ihtiyacım var.Servise yollamadan önce yapılabilecek ne olabilir.?

Ambit kullanan arkadaşlar sizlerden ricam saati elinize alıp sallayalım lütfen içinden boncuk şıkırtısı gibi bir ses geliyormu bakalım lütfen benimkinden geliyor normalmidir bu durum yoksa arızamıdır karar veremedim.
İlginize teşekkür ederim.

1 Beğeni

Kendi ambit 3’üm dahil belirttiğiniz şekilde ses çıkaran bir saat görmedim. Bence Ersa’ya saati ulaştırın.

İlgine teşekkürler İlker .Satıcı ile görüşeceğim.

Benim Galaxy S2’de de movescount’un yeni update’i sonrası sorunsuz çalışıyor. Hatta saat çok eğlenceli bir hale geldi; mail, arama, whatsup mesajlarını da göstermeye başladı (özellikle evin içinde telefon uzaktayken çok faydalı). Ben sürekli saatin bluetooth’unu yer diyordum ama, anlık olarak gönderiyor bilgiyi.

1 ay gibi bir suredir ambit 3 kullaniyorum. Run a route modunu calistigimda please recharge uyarisi aliyorum. Saat kendini kitliyor. Bu durum zannedersem ambit 2 de de olmus. Yabanci forumda yazilimi tekrardan yukleyin diyordu. Bende saati bilgisayara bagladim cikardim, sorun duzeldi. Tekrardan ayni komutu calistirirken yine ayni sorun olustu. Acaba rota vs yuklerken bir yanlislik mi yapiyorum yoksa yazilimsal bir sorun mu var?

Ben Navigation menusunun içerisindeki “Routes” kısmından seçerek o yolu koşuyorum.
Böyle deneyin bir de.