Spartathlon 2022

@guldank 2017’den beri her yıl özel başlık açılmış, güzel bir talep ve dilekler.

20 Beğeni

Birkac detay bilgi:

• Gecen senenin kazanani ve Kouros’un ilk 4 derecesinin hemen ardinda bitiren Fotis Zisimopoulos bu sene de listede.
  • Turkiye’den ilk defa 4 kisi katiliyor ve ilk kez bir kadin kosucu var Turkiye’den.
  • Rekorlari ile tanidigimiz Camille Herron ve canavar sonuclari olan Marisa Lizak Amerika takiminda listedeler.
  • Bu yil kadin orani epey yuksek %21’e yakin. (@aykutc dikkatimi cekti buna) Henuz Japon listesi eklenmemis 351 kisilik listeye gore.
  • Ukrayna’dan 1, Rusya’dan 4 kosucu var. (Edit)
13 Beğeni

Alexsandr Sorokin çok formda.
Bu sene o alır bence yarışı.
Hatta Kouros’un rekorlarını kırma ihtimali dahi var.

2 Beğeni

Bu sene Sorokin yarista yok. Farkli hedefleri var sanirim.

2 Beğeni

Bu seneki listeyi nerede görebiliriz? Sitedeki liste geçen yılın listesi o halde

5 Beğeni

Hazır 4 kişi ve hazır ilk kadın sporcumuz koşuyorken, birileri sponsor olsa ve belgeselini yapsalar ne güzel olur. İZ TV misal.

10 Beğeni

Hayal etmişken haftada birkaç gün ultralar , birkaç gün maratonlar için 'öncesi,sırasında ve sonrasında televizyon programlarının yapılması, dergilerin, haberlerin olması" da güzel olur🏃‍♂️ Survivor izleniyorsa maraton ve üstü için prpgramlar, belgeseller hayli hayli izlenir.Hayali güzel.
Genel manada yapmışlar:

2 Beğeni

Katılımcılarımızın antrenman süreçlerini çok merak ediyorum. Buradan ara ara paylaşım yapsalar ilham verici olur. Her birini ayrı ayrı takip ediyoruz tabiki ama buradan ara ara güncellemeler çok heyecanlı olabilir.

Bir de Spartathlon’a zıplama tahtası Türkiye’de sanırım Tuz Gölü. Benim gibi bir çok kişi muhtemelen Tuz Gölü’nü bu sebeple radarlarına almıştır. Orada 42 koşan biri olarak hiç çekici gelmesede diğer alternatifler daha zorlu gözüküyor.

6 Beğeni

@spinodal 'ın Londra’da yükseklik kazanımından mahrum olduğunu anımsıyorum.( Spartathlon’da neredeyse çeyrek bin metrede 1200m yükseklik kazanımı)

Bir Ankara Dikmen etmesede;

2 Beğeni