Son maratonu hangi ayakkabıyla koştunuz?

2014 İstanbul Maratonunda Asics Gel Nimbus 15 ile koştum. Bu koşuya hazırlanırken önceden hep tartan pistte çalışmıştım. Asfaltta aynı alıştığım rahatlığı verebilecek mi diye merak ediyordum. Kesinlikle hiç bir fark hissetmedim, ayağımla ilgili hiç bir sıkıntım oluşmadı. Nimbus 15’lerimi yaklaşık 1200km kullandığım için şimdi de biraz hafif birazda minimalist olan Saucony Kinvara 5 ile hazırlanıyorum. Kinvara 5, Nimbus 15’den yaklaşık 100 gr hafif olmasına rağmen yastıklaması da hiç de fena değil.

1 Beğeni

Size tamamıyla katılıyorum sadece benim gibi bir kaç kişi için bile olsa koşabilmek ile koşamamak (ya da buna cesaret edememek) gibi bir fark yaratmış olabilirler mi diye düşünmekteyim. Hani akünün otomobillere girmesi ile kadınların da kullanmaya başlaması gibi…

1 Beğeni

İsmail bu sene frig vadisi çamur yaparmı? Birde hava soğuk yapıyormu?

Asic gel kayano 21 lerin kalıpların nasıldır normal yol ayakkabım 42.5 numara çok sorunsuz sıkmadan vurmadan bu numara bana uyuyor gel kayanoyu internetden sipariş düşünüyorum kalıbı hakkında bilgisi olan varmıdır.

Kayanoların çıkan değişik sene edisyonlarında bile farklılık gösteriyor, K19 da 42,5 kullanırken K20 43 oluyor. Denemeden almak zor

1 Beğeni

En doğrusu giyerek almak galiba.

yağmur olmassa şort-tişört koşulur.
yağmur yaparsa ve geceye kalırsan, yağmurluğun yoksa hipotermiye girebilirsin.
yağmur olursa 75-90 arası 95-98 arası aşırı çamur olur.
onun dışında çamurlu yer yok

1 Beğeni

ayak fizyolojisi de önemli bu noktada. Düz taban, çukur taban, over/under pronasyon yoksa standart bir ayakkabı olabilir ama bazı ayaklar daha özel ayakkabılar gerekiyor.

Asics Kayano 20 ile koşup sakatlandım malesef. Devam eden süreçte içine bi tabanlık bi de topukluk koyunca sorunum çözüldü. Şimdi bunca destekten vazgeçip başka bi ayakkabıya geçmeye korkuyorum.

1 Beğeni

Asics Gel Nimbus 15 Vodafone İstanbul’da, ilk maratonumdu ve ayakkabıdan kaynaklanan bir sorun yaşamadım,

New Balance 1600 RC .Bence çok başarılı.Sadece 156 gram.

1 Beğeni

Asics GT2000/2 ile koştum, biraz ağır olması haricinde ayakkabı kaynaklı herhangi bir olumsuzluk yaşamadım.

Asics kayano 21 süperdi tek kelimeyle

Saucony A6 ile istanbul maratonunda koştum

1 Beğeni

Asics cumulus 15 ile Vodafone İstanbul Mararotonunda koştum. Cumulus ve nimbus modellerinden memnunum , high arch bir ayak yapısına sahibim…

Hoka Huaka ile koştum İstanbul Maratonunu,
Daha önceki maratonlarımda New Balance 1400V2 kullanıyordum. Hoka nispeten daha ağır geldi ve daha çabuk yordu.
Ama burun topuk farkının az olmasının farkını rahatlıkla hissediyorsunuz. Genelde topuk vurmama rağmen Huaka ile bariz bir şekilde ayak orta kısmı ağırlıklı bir koşu yaptığımı hissediyordum

1 Beğeni

adidas zero bende ilk defa kullandım hiçde içim ısınmadıgı ayakkabıydı ama gerçektende çok iyi performans ayakkabısı oldugunu kanıtladı yol koşularında çok iyi oldugunbu söylebilirm

New Balance 1080v4 ile Yarı maraton, Maraton ve 35km’lik dağ maratonu koştum.
Yarı maraton ve triatlon için ideal bir ayakkabı ama maraton için önermiyorum, dağ koşuları için hiç önermiyorum.(Halen antreman ayakkabısı olarak kullanıyorum, tipi kaydı ama sağlam halen)

Merhaba, NB 1400 hangi serisi idi hocam? Performansı nasıl özellikle asfalt için? Teşekkürler