Şehir içi koşu ayakkabısı

Merhaba ben Ankara keçiören de yaşıyorum siteye ve koşuya yeni katıldım. Utangaçlık köpek korkusu vs hepsinden bolca var ama acil çözmem gereken asfalt üzerinde koşuyorum semtimizde ki koşu alanları uzak bana 90 kiloyum sizce hangi ayakkabı ile koşmalıyım teşekkürler

İlk önerim koşarken köpeklere ‘merhaba’ deyin. Emin olun, iyi çocuklardır :wink:
Keyifli sporlar!

1 Beğeni

Deneyeceğim teşekkür ederim :blush:

1 Beğeni

Asfalt için kullandığım ve önerebileceğim Salomon sonic RA2 max.
Hosgeldiniz iyi sporlar

2 Beğeni

Teşekkür ederim inceleyeceğim hoşbulduk

ayakkabı benim gözümde parmak izi kadar kişisel bir konu…eğer boyunuza göre daha fazla kiloluysanız yastıklaması daha fazla olan modeller size bir miktar daha fazla konfor sunar fakat karşılığında yolu hissetme ve hafiflikten yer…içeri basma, dışarı basma gibi durumlar da söz konusu olabilir…yanlış bir ayakkabı ile başlarsanız da yaşayacağınız sorunlar sebebi ile bu spordan uzaklaşma hatta nefret etmeye kadar gidebilirsiniz…daha da kötüsü sağlık sorunları yaşayabilirsiniz…o sebeple bence hazır yeni başlamışken taban analizi yaptırmanız ve çıkacak duruma göre bir ayakkabı seçmenizi tavsiye ederim…kendimin kullandığı ayakkabılar için yorum yazdığım runrepeat.com sitesi ayakkabı yorumları için oldukça iyi bir kaynak…

8 Beğeni

Siteye göz attım evet gayet yönlendirici bilgiler var teşekkür ederim çok

Fiyat aralığı nedir ve hangi marka istiyorsunuz

1 Beğeni

Merhaba fiyat 400 civarı olabilir marka hakkında bir fikrim yok beklentim profesyonel değil 180 boy 90 kilo var

400 tl altında en iyi asfaly ayakkabısı
Nike zoom fly
Ben kullandım çok memnun kaldım tafsiye ederim

Zoom fly hangi serisi peki

Buradaki uzman bir abimin, kendi arayışlarım sırasında bana yardımcı olmak için yazdığı şeyi ben de size aktarayım:

Her şeyden kıs ama ayakkabıdan kısma. Kötü çanta, şort vb malzeme sakatlamaz ama kötü ayakkabı sakatlar.

O yüzden eğer uzun süre koşarım diyorsanız, güzel, kaliteli ve yastıklaması yüksek bir model tercih etmelisiniz diye düşünüyorum. Tabi öncesinde ayak analizi yaptırmak kaydıyla.

1 Beğeni

Öyle çok uzun km koşmuyorum şimdilik 5 km ile başladım 2.5 normal tempolu yürüyüş 2.5 koşu şeklinde evde oturup kalmak istemedim attım kendimi dışarı .

Asvalt için hava yastıklı, suspansiyonu çok iyi bir ayakkabı seçmeniz gerek. İyi markaları inceleyin (Ör: Nike gibi) Biraz pahalı olabilir. 90 Kg soru işareti, tabi boyunuz uzunsa sorun değil. Ama kilo fazlası varsa asvalt koşusunu ölçülü (dikkatli) yapmak gerekir. Belediyenin bazı yerlerde yaptığı plastik ? bazlı koşu yolları yumuşak olduğundan eklem sorunlarını en aza indirir.

1 Beğeni

Nike zoom winflo 5 düşünüyorum bakalım

bu ayakkabı

1 Beğeni

Yarın avm de olacağım buda deneyeceklerim arasında teşekkürler

Adidas galaxy 3 ve duramo 6-7 lerle rahattım.Asics gel content 5 son ayakkabı, uzun kullanmadım ama rahat (ayak dışındaki kemik bazen ayakkabıya çarpıyor,denemek en iyisi).Ayagım taraklı,180cm boy, 105-115kg ağırlık(șu an 112,xkg) Senin 90kg korkunç kilo degil ama tedbir herdaim.

Aynen öyle de 10 kilo nereye gitsem taşıyorum gibi düşünmek lazım vermek en iyisi teşekkür ederim çok

Nike zoom winflo 5 aldım çok teşekkür ederim hepinize🙏