Şehir içi koşu ayakkabısı

Güle güle sağlıkla sporla giy, bir sure sonra memnuniyetini deneyimini okumak isteriz

1 Beğeni

Asics Nimbus 20 aldım bir kaç ay önce.

Antrenmanlarımı sürekli olarak evimden toplam 14 km uzaklıkta ki tartan pistte yapıyorum. Artık uzun mesafelere başlamam gerektiği için asfalta çıkmaya başladım. Tartan zeminde ısınıp asfaltta uzuna başlıyorum. 1-2 ay boyunca farketmediğim bir şeyi fark ettim. Kısa koşularımı tartan zeminde yaptığım halde tempom bir türlü düzelmiyordu. Asfalta inip uzun koşular yaptığım zaman Pacemin belirgin bir şekilde düştüğünü gördüm. Ayaklarım tartan zeminde ağrırken, asfaltta ağrımıyor, daha hızlı koşuyorum.

Bunu farketmekte maalesef çok geciktim. Koşu yaparken hep ayağıma kramp girdiği için bırakıyordum tartan zeminde. Geçen tartan zeminde koşarken yine ağrı girdi. 5:10 pace de koşamıyorum kafayı yicem derken asfalta çıkmak aklıma geldi. Asfalta çıktım yağ gibi akmaya başladı kilometreler. Ağrı yok, hızım yüksek koşuyorum. Bi yandan mutluyum :smiley:

Ayakkabı meselesi herkes için değişiklik gösterir. Önemli olan pistinize göre ayakkabınızın olması. Asics tam bir yol ayakkabısı. Başka yorum yapmıyorum. Şimdi Nike legend react 2 aldım. Aynı şekilde bunu da test edeceğim. Tekrar buraya yazarım

1 Beğeni

Ben nike zoom winflo 5 aldım bakalım deneyeceğim umarım iyi çıkar

Merhaba, ben 3 farklı ayakkabı denedim; Asics, Adidas ve Nike. Üçü de ayağımda yara yaptı. Sonrasında ayak yapımın kemik çıkıntılı olduğunu öğrendim. Uzun araştırmalar sonucunda Altra diye bir marka keşfettim. Ayak yaraları yüzünden koşmaktan vazgeçmek üzereyken ,Altra aldım ve şimdi ayağımdan ayakkabıları çıkarmak istemiyorum. Yine de size de Altra alın diyemem, bana iyi gelen size gelmeyebilir.
Deneyimlerimden çıkardığım şey, başkasından tavsiye almadan önce ayak yapınızı, yere basış şeklinizi öğrenmeniz. Ayakkabı gerçekten çok kişisel bir şey ve marka tavsiyesiyle almak hiç uygun olmuyor. Hele de benim gibi sıkıntılı ayak yapınız varsa.
Keyifli koşular…

1 Beğeni

Ben analiz yaptırmadım ama bir çok ayakkabı denedim bana en uygun olduğuna inandığım modeli aldım bugün ilk koşumu yapacağım bakalım teşekkürler .

Altra’yı yurt dışından aldınız sanırım. Türkiyede satıldığını görmedim ben.

Altra’yi nereden aldiniz?

İsmet bey, haklisiniz Altra Türkiye’de yok ne yazık ki. Runnerin sitesinden aldım. Ancak yazdığım gibi ,kimseye marka ,ayakkabı tavsiye etmiyorum. Bana iyi gelen, başkasına gelmeyecektir.

1 Beğeni