Satılık Garmin 45-235-245 arıyorum

Merhabalar,

Yaklaşık 1 yıldır koşuyla ilgileniyorum. Koşu takiplerimi uygulama üzerinden yapıyordum ancak artık yeterli gelmediği için koşu saati almak istiyorum.

Garmin markasının Forerunner 45-235-245 modellerini düşünmekteyim.

1 Beğeni

https://www.epey.com/akilli-saat/karsilastir/175589-175591/garmin-forerunner-45s_garmin-forerunner-45/

En uygun fiyatlısı Garmin 45.
1750TL civarı.Amazfit stratos 3 veya huawei watch gt 2e nin fiyat ve özellikleri inceleyebilirsin (800-1000tl arası). Koşuforum’da da incelemeler, sorunlar, iyi kötü yönlerinden bahsedilmiş olabiliyor.

2 Beğeni

Çok teşekkür ederim bilgilendirme için. Açıkçası benim de aklımdan geçen FR45 ama ilerde yeterli gelir mi, verdiğim paraya değecek mi diye emin olamıyorum.
Bu nedenle ikinci el, temiz bir 235-245 bulabilirsem diye de danışmak istedim.

Huawei yorumları olumlu:

2.el temiz garmin bulunur ama taksitle uygun meblaya amazfit ve huawei de düşünülebilir.(sahibinden de 1200tl garmin 235 2.el)
Kolay gelsin

Açıkçası Strava ile uyumlu bir saat olsun istiyorum (koşu takibi ve gelişimimi görebilmek için Strava’yı çok kullanışlı buldum). Ve sanırım Huawei’de uygulamayla eşleşme bulunmuyormuş… Amazfit düşünülebilir ama Garmin de benim gibi amatör bir koşu tutkunu için vazgeçilmez duruyor :slight_smile:

2 Beğeni

Garmin iyidir, bende bu aralar uygun fiyatlı bir saat bakıyorum. Apple ile garmin arası gittim geldim, fakat yine en kullanıllısı garmin. Özellikle uygulamasının çok iyi olduğunu düşünüyorum.

1 Beğeni

Merhaba ,
Mayıs ayında aldığınız için herhangi bir sıkıntısı yoktur diye düşünüyorum. Düşündüğünüz fiyat nedir acaba?

1 Beğeni

Merhaba,
Hala ilgileniyorsanız, ben de Sıfır Garmin Forerunner 235 satıyorum. Amerika’dan geldi. Kutusunda hiç açılmadı.

Merhaba,
Düşündüğünüz fiyat nedir acaba?

1900 TL ye verebilirim

1 Beğeni

Güncel fiyat 1750 TL dir

Merhaba ,
Ben araştırmalar sonucunda ikinci el bir Garmin FR245 satın aldım.
Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim.

1 Beğeni

Merhaba hala satılık mı?

selamlar
konuyu araştırmış olduğunuzu görüyorum, üzerinden uzun süre geçmiş ama garmin forerunner 45 fiatı 131 dolar civarında, çok makul görünüyor ve almayı düşünüyorum.
bazı mukayese tablolarına baktım, göğüs bantsız ve saat kolda gevşek olmamak kaydıyla hr ölçümlerinde, en fazla % 1-2 civarında sapmalar görünüyor.

1- kola sıkıca sabitlenmiş, yani göğüs bantsız olarak bu aletten, bahsedilen standartlarda yani % 1-2 sapmayla hr görebilir miyim?
yoksa forerunner 45 deki pusula eksikliği nedeniyle sapma daha büyük mü olur, eğer sapma büyük olursa sırf bu sebeple forerunner 245 (pusulanın, sensör hassasiyetlerini artırdığı söylenmiş, bu belki de sadece mesafe ve rotayla ilgili olabilir) düşünebilirim.

2- intervallerde bu sapmalar ne düzeylere çıkabilir?

3-- elimde voit’in 10 yıl önce aldığım bir göğüs bandı ve saati var.
eğer forerunner 45 veya 245 alırsam ve sadece saatle hr işini çözemezsem bu bandı onlardan biriyle çalıştırabilir miyim.

Merhaba, saat bende yok.Göğüs bandı daha iyi ölçse de bilindik markaların saat ölçümleri de iyidir.Kolumdaki saat 140bpm gösterirken göğüs bantı 160’a zıplayıp 3-5 saniye sonra aynı seviyelerde 140’da devam ettiği de oldu.

x hearth rate accurancy aramaları sonucu çeşitli yazılar videolar çıkıyor .

Sıkıcı sabitlemeden kullanın.Gevşek olmasın, bilek kemiğinden 1 parmak yukarıda olsun,sıkmasın ama sabit olsun.%1-2yi garanti edemem ama toplamda, maksimumda yakın değerler çıkar.
Şu sayfadaki garmin fr 45 incelemesinde hr detaylı örneklendirilmiş, türkçe çevirisi telefonda çevir deyince çıkıyor.

1.En doğru ölçümü yapanı alsanız da soğuk havalar genel sorun.
2.Yukarıda yazan bağlantıda ani, hızlı ve kısa süreli hızlanmalarda (hit) sorun.Bence hiç önemli değil.Başka yazıda tepe hızlı çıkışla ilgili bir durumdan bahsediliyor .Bence önemli değil.
3.Yine garmine özel değil, başlangıçtaki ilk yüz metrelerde hr çıkışı biraz farklı olabiliyor.Önemli değil.Belki güncellemeler ile iyileşmiş de olabilir.
4.Düz yolda gps’in haritada doğru çıktığı bir durum düşünün.
Koldaki saate bakıyorum pace 6.25…
10 saniye sonra 6.50…
30 saniye sonra 7.05…
50 saniye sonra 6.35.

Sonuç doğru gps değerinde anlık bakarken bile bendeki polar belki benim dağınık koşumdan farklı değerler gösteriyor.Ama sonuç km, 10dakika, 5km vs tüme bakınca doğru.

5.Voit uyumlu mu bilmem ama koldaki saate güvenirim.Profosyenel antrenman yapan, profesyonel koşucular değiliz;en azından Killian gibi gram santimetre derecesinde hesaplamalar yapmıyoruz:)

6.Koşuforum’da aynı il içinde, 30-60dakika saatlerimizi paylaşıp belli bir test metodu içinde karşılaştırma yapabiliriz.Zaten karşılaştırmalar internette de var.Bazı güncellemeler için hassasiyet iyileşebiliyor.

Koşuda sırasıyla 5dk 130bpm altı, 25 dk 130-144bpm, 10dakika 145-155bpm,5 dakika 130bpm altı koşacağım diye zonları ayarladığınızda saatin hr sapması o aralıklardan dolayı sorun bile olmaz.

1 Beğeni

garmin forerunner 45 hakkında, linkteki bilgiler ve sizin detaylı yazdıklarınızla birlikte detaylı bilgi sahibi oldum, benim seviyem için uygun görünüyor, verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

1 Beğeni

Kullandıktan sonra saate dair yorumlarınızı da yazarsınız, güle güle kullanın,sağlıkla kalınız.

1 Beğeni

@dragon merhaba,
Not:130 dolar 2000TL civarı, amazon sıfır kargo dese bile 3000TL maliyet.Almanya, amerika vs tanıdık Türkiye’ye gelirken getirse daha ekonomik olur.

Türkiye’de 3400-3500TL , taksit ve garanti imkanları da var.Bazen amazon.de veya amazon Türkiye garminlerde indirim yapıyor.Saat seçmek, incelemek, karar vermek bence zahmetli bir iş, kolay gelsin.

Items: USD 130.99
Shipping & handling: USD 12.20
Total before tax: USD 143.19
Estimated tax to be collected: USD 0.00
Import Fees Deposit: USD 51.81
Order total: USD 195.00
Payment Total: TRY 3.013,93

Garmin fr 55 3200TL Amazon.de den maliyet.
Tabii satıco ispanyol, kullanılmış ifadesi yok ama yinede new yeni kelimesini görmeli.

1 Beğeni

merhaba Fatih bey
best buy sitesinde o rakamı gördüm, ücretsiz nakliye sanıyorum.
ayrıca amazon’ da da bedelsiz nakliye olabilir.

eğer olmazsa 1 ay içinde oğlum abd’ye gidecek, ona aldıracağım.
açıkçası yurtdışı alışverişten pek anlamıyorum, oğluma bıraktım, o biliyor ve o halledecek.

edit: haklısınız, abd.den aldıracağım.
dışarıdan alınırsa 2000 tl
amazon yurtdışından istenirse 3000 tl
amazon türkiye 3600 tl mertebelerinde fiyatlar var.
.

1 Beğeni