Salomon Cappadocia Ultra Trail 2023

Peki nereden takip edebiliriz.

https://utcappadocia.livetrail.net/

Sıralı takip listesi bulmak bana zahmetli geldi.Sayfada varmış. 11 saat altı ile 119km’lik kısım için Dimitri parkur rekoru kırdı.

Aşağıda üçüncü kutuya finish işaretlenerek bitiş zamanı görülüyor.

https://utcappadocia.livetrail.net/classementPoint.php

2 Beğeni

Merhaba Arkadaşlar,

2023 Kapadokya Ultra Trail yarış özetim aşağıdadır.

Cuma günü;

Kit alımı sorunsuz bir şekilde geçildi. Malzeme kontrolü tam yapıldı ve görevli arkadaşların ilgisi ve yardım severliği çok güzeldi. Argeus ekibe bilgilendirme güzel yapmış çalışan arkadaşlar bilgiliydi.

Geçen sene elit toplantısının neden başka yerde yapıldığından dert yanmıştım. Bu sene de aynı yerde yapıldığını öğrendim katılım sağladım. Basın ve elit koşuculardan başka kimse yoktu. Keşke alanda yapılsa ve tüm katılımcılar elit koşucuları tanısa.

Akşam açılış yemeğine katılım sağlamadım.

Yarış günü;

Ana yolda yapılan çalışmalardan dolayı start alanının yukarı sokağa taşınmış Cuma günü tahmin etmiştim ancak açıklama yapılmadığından dolayı bilmiyordum.

Start verildi güzel bir kalabalıkla çıkış yapıldı ve parkura girildi.

Ürgüp-İbrahimpaşa istediğim sürede tamamladım. CP’de çalışan arkadaşlar yardımcı oldular ve devam ettim.

İbrahimpaşa-Uçhisar arası biraz problemli oldu. İşaretleme bazı yerlerde seyrekleşti özellikle aşıklar tepesi civarı zorluk yaşadık. Parkuru bildiğim için ben sıkıntı yaşamadım ancak sorun yaşayanlar vardı. Göreme içi işaret hiç yoktu görevli arkadaşları göremedim.

Uçhisar-Göreme arası en sorun yaşadığımız yer burası oldu. Uçhisar cp’den çıktıktan sonra ışaretleme yapılan yere arabalar park ettiğinden dolayı Faruk Kar tarafından yönlendirme yapıldı. Özellikle buradan teşekkür etmek isterim kendisine.

Göreme-Çavuşin arası güzeldi ancak kızılvadi ayrımında duran görevli arkadaş güneşten perişan olmuştu seneye o yere daha iyi önlem alınabilir. Vadiler antreman zamanından bir farkı yoktu yarıklar ve zemin kötü bir haldeydi. Trail yarışındayız her zemine adapte olmamız gerekir diyerek devam ettim.

Bir nokta önemli; Çavuşini cp’sinde wup tarafından jell desteği sağlandı teşekkür ederiz. Benim geldiğim sırada stant başında kimse yoktu 63k iki koşucusu ihtiyaçlarından fazla jel aldı çantaları jel ile doldu. 119 koşmama rağmen ben almadım ihtiyacım yoktu yanımda vardı. Arkadan gelenlere belki jel kalmamış olabilir.

Akdağ çıkış iniş keyifliydi. Akdağ Cp’sinde görevli limitsensin ekibinden Halil bey yardımcı oldu. Cp’yi çadırdan yola çıkartması iyi olmuş teşekkür ederiz.

Akdağ-Ürgüp cp arası atv tozuna kaldık.

Ürgüp Cp ve devamı karlık cp’sine kadar hayatı sorguladım neden neden neden diye…

Keyifliydi ama yalnızdım kafa fenerimin ışığında müzik eşliğinde koştum yürüdüm. Planladığım gibi gitti. Karlık CP güzeldi. Yoğurt çorbasını kim akıl ettiyse sağolsun mutlu etti. Kalabalık ve destek güzeldi.

Ürgüp ve finish; şehir içinde işaretlemeden dolayı sorun yaşadım rotayı kaybettim bir anda merkezde buldum kendimi geri çıktım rotayı buldum ve bitiş cizgisinden geçtim.

Pazar;

Hava kapalı ve Yağmurlu olduğunu görünce cumartesi o güzel havada koştuk diye sevindim. Cumartesi sıcak diye çok şikayet etmiştim.

Çocuk koşusu çok keyifliydi. Salomon ekibine özellikle Aysel Dolay hanıma çok teşekkür ederim. Aralarında benimde kızımın bulunduğu grubu koşturdu. Koşu sonrası bende bu abla gibi koşacağım diye geldi yanıma gelmesi ayrı mutlu etti. Ben ayakta durmazken onun 63 km 3.lüğü sonrası çocuklarla ilgilenmesi büyük başarıdır. Tebrikler…

Ödül töreni ve kapanış;

Rekorların kırıldığı ve elit sporcuların yer aldığı bir organizasyonun ülkemizde olması çok sevindirici.

Argeus ekibine çok teşekkür ederim.

Işaretleme dışında herhangi bir sorun yaşamadım. Seneye 119 koşmam bir kere yeter…

Yarışı tamamlayan tüm arkadaşlarımı çok tebrik ederim.

14 Beğeni

Merhaba arkadaşlar,

63 K parkuruna çok temkinli başlayıp ilerlediğim için sonlara kaldım ama çok da güzel anılar biriktirdim. Bazılarını da yine kayıt altına aldım. İyi seyirler.

18 Beğeni

Baştan sona izledim. Öncelikle güzel bir şekilde tamamladığınız için tebrikler. Bu ortamın nasıl olduğunu merak ediyordum, fikir sahibi olmak için harika bir vlog olmuş. Daha önce hiç ultra maratona katılmamıştım, bu video sonrası seneye katılmak için şimdiden ciddi bir istek geldi. En uzun mesafem 42K ve 6 defa koştum. Biri 360 m tırmanışlı Gelibolu Maratonu, diğerleri İstanbul’daki yol maratonları. Tümünü bitirdim, en iyi sürem 3 saat 42 dakika. Düz yolda 63K’yı sorunsuz bitiririm diye düşünüyorum. Ancak arazi şartlarında durum mutlaka farklıdır. Buna göre; seneye hiçbir ultra maraton tecrübesi olmadan doğrudan 63K’ya katılsam sorun yaşar mıyım, yoksa ilk seferde 38k mi tavsiye edersiniz? Bu konuda tecrübe edinenler ne der acaba?

1 Beğeni

Çok teşekkür ederim. Yol koşusu ile trail koşuları bildiğiniz üzere çok farklı kas gruplarını çalıştırıyor. Ben hafta içi yol koşusu olarak 15 k * 2 defa antrenman yapıyorum. Cumartesi günü de duruma göre 10K yapıyorum ama bu olmadan da oluyor. En önemli antrenmanım Pazar günleri uzunlarını trail parkurlarında yapıyorum. Minimum 15 K ve üzeri olacak şekilde planlıyorum. Bu trail antrenmanımda koşu çantam üzerimde mutlaka oluyor ki vücudum alışsın .Zaman zaman batonlarımı da alıyorum. Geçen yılki 38 K için Pazar günü trail antrenmanlarımı 23,5 K olarak yaptım. Hatta yarıştan hemen önceki Pazar günü bile antrenmanımı tamamladım. Kısacası, yazdıklarınızdan çok iyi yol koşucusu olduğunuz belli. Antrenmanlarınıza bir de trail antrenmanları ve yokuş antrenmanları eklerseniz ve mesafeleri uzun tutarsanız mükemmel olur. Ben, hem vlog çektiğim için hem de her yıl ayrı hedefler koymak için en alt veya bir üstündeki parkuru koşarak yarışlara katılmaya özen gösteriyorum. Geçen yıl 38 K koştuğum için bu yıl 63 K yaptım. 119 K için bir şey diyemiyorum. bana çok uzak geliyor. Forumda çok tecrübeli arkadaşlar var, teknik konuları onlara bırakıyorum.
Not: Ben henüz Maraton koşmadım. Yarı maraton ve Ultra maratonlarım var.

6 Beğeni

Son dönemde hafta içi iki defa 15k ve bir defa 10k yapıyorum, hafta sonları da 30k. Aylık tırmanış 3.000 metreyi buluyor, dolayısıyla 63K’daki 2.000 metre tırmanışın üstesinden gelirim sanırım. Ama farklı kas grubu konusunda söylediklerinizin şimdi farkına vardım. Birkaç defa Aydos Dağı’nda koşmuştum, ertesi gün kas ağrısı yaşamıştım ki sürekli koştuğumdan dolayı bu ağrıları yaşamıyordum. Demek ki nedeni buymuş. Köpeklerle yüz yüze gelmek istemediğimden trail koşularına pek sıcak bakmıyordum, ama anlaşılıyor ki bu antrenmanları yapmadan 38k yarışı bile zor çıkar.

4 Beğeni

Ben de bu sene ilk defa 38km koştum.Hazırlık döneminde bir kaç defa Aydos ve yakın zamanda 30k Belgrad ultra dışında trail idmanım yoktu.Başlangıçta önümde 4:30 ve 5:00 finishli iki senaryom vardı.
İlk CPye 4.30 senaryosunda gelebildim.İkinci CPye 5:00 senaryosunun bir kac dakika önünde geldim.Ama sonrası işler istediğim gibi gitmedi ancak 5:24de bitirebildim.
Demem o ki trail idmanı kesinlikle olmazsa olmaz.Sadece iyi yokuş çıkmak da yetmiyor.İnişlerde de hızlı olmak ciddi avantaj sağlayacaktır.
Nacizane tavsiyem ilk olarak 38k ile oraları tanımak daha sonra uzun parkuru denemek olacaktır.

6 Beğeni

Yakın çevrelerde çok güzel kısa mesafeli trail yarışları mutlaka vardır. O yarışlara da katılım sağlayarak tecrübeyi arttırabilirsiniz.

2 Beğeni

Namık abi eline ve tabii ayaklarına sağlık, yine çok güzel bir video olmuş. Ben de ilk trail tecrübemi 38K parkurunda yaşadım Kapadokya’da. Yarı maraton üzeri mesafeye ilk kez çıktığım için, özellikle ikinci cp sonrası çok zorlandım. Antremanlarımdaki en uzun koşum 24K uzunluğunda, 800+ yükseltili ve 6:40 pace ortalamalıydı. Buna göre, yarışı da 7 pacein biraz üzerinde bitirebilirim diye düşünmüştüm. Deniz seviyesinde ve geniş patika yollarda yapılan antreman koşularıyla, yüksek rakımdaki ve değişik zemin şartlarındaki bir yarışı karşılaştırmak hataymış, tecrübe ederek anlamış oldum. Bu arada Namık abi, videoda Göreme cp’sine girerken seninle konuşan kişi eşim. Bana destek için Göreme’ye gitmişti, LiveTrail’den de yaklaştığımı görünce girişte beklemeye başlamış. Beklediği yerin 38’in değil de 63’ün cp’si olduğunu geç farkettiği için beni değil seni görmüş oldu, acemilik seviyemizi buradan da anlayabilirsin :slight_smile:

4 Beğeni

Teşekkür ederim. geçen yıl koştuğum 38 K parkurunda 2. CP sonrası problemi ben de yaşamıştım. Benim ki CP 'de çok yiyip içmektendi. :slight_smile: Eşinize çok selam gönderiyorum. Yarışlarda destek çok önemli, sağolsun beni de motive etmiş oldu. Bende oraya biraz yorgun gelmiştim, iyi de oldu. Yeni yarışlarda görüşmek üzere. Başarılar diliyorum.

2 Beğeni

Yarış benim için iniş çıkışlarla devam ederken 72. km gibi Mustafapaşa köyünde ciğerlerde yaşadığım garip bir durum nedeniyle yarışı bıraktım,

İlk defa yaşadığım zorladığım anda nefes alamama sorununu riske atmak istemedim. Bacaklar ve gücüm yeterliydi ama olmadı. Yarışın kalan bölümünde bulunan kum çıkışlarında sorun yaşarsam dönüşü olmayan şeyler yaşanabileceğini bilmekte kararı almamı etkiledi. Parkuru bilmek her zaman güzel değil :slight_smile:

Biraz daha muhasebesini yapmam gerekiyor ilerleyen günlerde

Forumdan sevgili dostlarla yarış öncesi ve yarış sırasında selamlaştık,

Herkese tekrar selamlar.

14 Beğeni

72 Km bile müthiş… Geçmiş olsun.

2 Beğeni

Bu yil 3.kez geldim. Ve gene 63 icin. evet birkac once 119 parkuruna kayitliyken idmansizligim ve sakatlığım 63e dönmemi zorunlu kıldı. iyi ki 63 olmuş :slight_smile:
cp’lerdeki Beypazarı çok iyi geldi. geçen sene tüm yarışı mide bulantısıyla koşmuştum. bu sene çorba hariç cp’ler iyiydi.
beklediğim kadar sıcak da olmadı yarış bana. ince bi serinlik hafif esinti vardı sanki hep.
benim için en ilginç şey geçen yılki cp’lere giriş sürelerimin bu senede dakikasına aynı olması. ve yarış sonunda da sürem geçen yıldan 1 dakika daha iyi :slight_smile:
cavuşin ya da akdağ fark etmeksizin tüm cplere aynı dakikada girdiğimi görmek başıma ilk kez geldiği için çok ilginç geldi bana.
idmansızlık özellikle 30.kmden sonra belli ediuor kendini. ne kadar beslenmeyr dikkat etsen de eğer eksikse uzun koşuların, ayakların iyi bile olsa koşamıyorsun. bana da bu oldu.
ama işte tırmanışıyla tozuyla tanıdık yüzler ve yemekleriyle bitti.
tüm ekibe çok çok tesekkürler. zor çok zor bir etkinliği neredeyse sorunsuz hallettiler.
gönüllülere selam olsun.
100k üstü yarış hayalim başka bir bahara artık.

11 Beğeni

Akıllıca bir karar olmuş.Daha sonra günlük hayatımızı etkileyecek maraz çıkmasına izin vermemek lazım

5 Beğeni

"
Kapadokya Kapadokya Kapadokya "
Ultra trail parkurunu (119K) 6.kez bitirdim, Evet çok nitelikli bir zamanda koşamiyorum fakat bitirmeyi başardım yine…
Göreme Cp ve Akdağ Cp,si arası sıcaktan dolayı git-gel,ler yaşadım…Akdağ cp,sinde dirildim yarışı bırakıpta emeklerimi çöpe atmayacağım dedim.
İnsan beyni acayip bir organ,
5 dakika önce isyan eden ben dört elle yarışa tutundum…
Ürgüp Dropbag cp,de ilk defa 15 dakikada hızlıca çıkmama neden olan arkadaşların desteğiyle devam ettim…
Damsa cp,de uzun kollu,yağmurluk,boynuma tozdan korunmak için buff,ellerime eldiven bacaklarıma da uzun çakşırı giyince iyice yenilendim,birazda atıştırdım… İlk tozlu tepeyi Amerika,lı bir arkadaşla çıktım,TAŞKINPAŞA cp,de biraz çorba içip çıktım hemen… 3 kişi hızlı hızlı yokuşu yürüdüm,Yukarı Platoya çıkınca İşaretlerle Yürü-Koş oyun oynamaya başladım. .
4-5 kişiyi geçip Meşhur KARLIK CP,sine vardım…
Aykut,un enerjisi hep iyi gelmiştir bana…
Az çorba içip,oyalanmadan çıktım,
Baktım peşimde bir arkadaş,
oda lambası stop etmiş…Pilleride yok…
Benim artan tempomu yavaşlatsada bırakmadım arkadaşı TaşOcağı cp,si oradanda Finishe beraber geldik…
21.03
Bir daha gelirmiyim bilmiyorum,gelsem de uzun koşmam diyorum ama kendimde inanmıyorum…!
Kapadokya parkuru zor parkur arkadaşlar,
belli bir ritimde tempo tutmak zor…
Organizasyon Türkiye de en iyi yarış organizasyonu,eksikleri var mı var…
119 k için özellikle Zorunlu malzeme kontrolü Ürgüp (Drobbag) cp,si veya Damsa cp,de kesinlikle şart…
Birde finisher büfesinde benim gibi gece 3-4 de bitirenlere çorba ve makarna buz gibi…
Koşan arkadaşlara,Dropbag cp,sindeki arkadaşlarım, Organizasyona,Gönüllü arkadaşlara
Teşekkürler…

13 Beğeni

Herkese selam.Bu yıl Cappadocia Ultra da koşan koşamayan tüm arkadaşların ayaklarına sağlık.Bende bu yıl 63 k parkurunda koştum.Daha önceki 3 yılda 38,63 ve 119 parkurlarını koşmuştum.Bu yıl hocamın (Mahmut Yavuz) tavsiyesiyle 63 e kayıt yaptırdım.Önceki yıllarda koştuğum 63 ve 119 k da 63 km sürem 10 saat 30 dk civarındayken bu yıl 9 saat 22 dk da bitirdim.Benim için olumlu bir gelişme sanırım :grinning:
Organizasyon yine her sene olduğu gibi çok güzeldi.Gönüllü arkadaşların ellerine yüreklerine sağlık.Cp ler güzeldi fakat bu yıl çorbadan dolayı bende eksik not veriyorum :wink:
Gelecek yıl görüşmek üzere…

9 Beğeni

Koşan herkesi tebrik ederim, gündüz benim saatime göre 30 dereceleri gördük (saat 15.00 civarı) (Adanalı saat olduğu için ayarı bozuk da olabilir bilemiyorum :slight_smile: )

Bu sene bir değişiklik yapıp 119 takım koşmak istedim, koşu grubumuzdan Serkan Saktanber ile yarışa katıldık. İlk kayıt olanlar bizlerdik, yarış tarihine yaklaştıkça gelen gelene, Yavuz’lar, Döner’ler, Altın’lar, Tunçtürk’ler, Arı’lar, Singer’ler :slight_smile: Allah Allah! ölüm grubuna düştük.

Daha önce 2.5 kez bu rotayı koştuğum için gece etabını ben tercih ettim. Oh ne güzel sabah erken kalkmayacağım, Kapadokya’da ilk defa otelde cumartesi kahvaltısı edeceğim, eşimle çocuğumla gezeceğim derken, meğer öyle olmuyormuş.

Sabah takım arkadaşımı uğurladıktan sonra (içinizde bir burukluk oluyor haliyle) git gide artan bir zihin yorgunluğuyla baş etmek zorunda kaldım, (bebek arabası yorgunluğunu saymıyorum) ha geldi ha gelecek, gelecek mi… Hava sıcak, Çavuşin nasıl geçti acabalar oldukça yordu. Bir de öğlen yarış öncesi saatler beslenme, aileyle geçirilen vakitler, ayarlaması zor konularmış. Son ana kadar eşim benden heyecanlıydı, sonradan bende de stres ve heyecan karıştı.

Arkadaşım beklediğimden biraz geç ama sağ salim geldi sağolsun (Sevgili Serkan Abicim Akdağ çıkışında yere yatıp fotoğrafını bile çektirmiş… :slight_smile: )

Ürgüp’ten çıkış yaptım ve 700 metre sonra bi baktım suluklar yok :slight_smile: (bu sefer bel çantasıyla, suluklar elimde koştum) hemen dönüp aldım ve yoluma devam ettim. Eskiden nehirde suya girmemek için kuş gibi seken ben, şapır şupur, Baywatch karakteri gibi koştum. Var gücümle Damsa’ya ilerledim. Tam hesaplamalarıma göre gidiyordum. Damsa istasyonunda görevli arkadaşa yarım kola yarım su istiyorum dedim ama kola yerine redbull cola varmış.

Sevgili Argeus ekibi: Rica ediyorum menünüzden redbull organics’i çıkarın, yani bunun yerine sirke koyun içelim daha iyi en azından faydalı olur. Baktım midemi bulandıracak, Taşkınpaşa yolunun daha başında bir matarayı dökmek zorunda kaldım. Tek matarayla ilerledim.

Çıkışta hafif tempo koşarım diyordum ama antrenman eksikliği ve rakım etkisi kendini gösterdi. Biraz güç çekilmesi oldu, düze çıkınca aralıksız devam ettim, bu etabı ilk defa gündüz koşuyordum meğer sandığımdan daha kısaymış.

Taşkınpaşa inişinin tozu sağolsun sağ ciğerim ilk defa sinyal verdi.

Taşkınpaşa inişinde biliyorsunuz ayağınız toz dolar, burada yolun en sağında toprak biraz daha sert buradan gitmeye karar verdim ve nitekim daha az kum-toz doldu. İstasyonda 3-4 dk kalıp ayakkabıları temizlemeden devam ettim.

(Yol boyunca sadece 51. kmde artık taşlara dayanamayıp ayakkabıyı temizleme ihtiyacında bulundum, ilk defa bu kadar vakit kaybetmemek için konforumdan vazgeçtim diyebilirim.)

Karlık yolunda hava kararmaya ve üşütmeye başladı (Saat 18.20 civarı). Karlık yolu bu sefer beni tüketen bir yer oldu, bitmek bilmedi, gücüm çekildi, oldukça yavaşladım.

Karlık’ta takım arkadaşım ve eşi beni karşıladı sağolsunlar, kola siparişi vermiştim, hızlı bir çorba içip yoluma devam ettim. İlk defa bu CP’de düzgün bir şeyler yedim.

Taşocağı yolunda yürü koşlar başladı, tam inişe geçecekken, yeşil numaralı (Boğaçhan Beyhan) bir arkadaşın beni geçtiğini gördüm ve “hadi beeee” nidaları yükseldi içimden. Yarışın bundan sonrası kendim için mini bir rekabete dönüştü.

Kendisi benden 40dk önce başlayıp en kötü olduğum segmentte bana yetişmiş. Elimden geldiği kadar takip etmeye çalıştım, inişlerim maaşallah yeni gelin gibi, pıtı pıtı iniyorum gece vakti. Neyseki düzde biraz hızlanarak kendisine Taşocağı CP’de yetiştim. Sadece suları doldurdum, çıkışı beraber yaptık ve devam ettik ta ki, son iniş segmentine kadar.

Kafa feneri işaret verdi ve benim pilleri değiştirecek takatim kalmadı, rezerv ışıkla şehire kadar devam ettim. 7s45dk da finişe geldim. Kendi hesapladığım maksimum süre 7 saat 30 dakikaydı. Aşağı yukarı tutturmanın memnuniyeti içerisindeyim ama eksik antrenman ve rakım farkı bariz hissediliyor.

Bu yarışta genellikle jel ile beslenmeyi denemek istedim. Toplam 11 jel, 6 tuz hapı kullanmışım. yaklaşık 8 litre sıvı aldım, hiç tuvalete gitmedim. Mataraların birinde daima tuzlu limonlu su oldu. Sonlara doğru temiz su can sıkmaya başlamıştı.

Neyi değişik yapardım: Jelin yanına belli ki başka bir beslenme gerekiyor. Tek tip aromalı jel insanı yoruyor, kafeinli haricinde başka bir jel daha alırdım (antrenmanda denemediğim için almadım) WUP carb3’ü biraz daha fazla kullanırdım.

Antrenman biçimini değiştirmem, nabız aralıklarını ve daha fazlasını öğrenmem gerekiyor.

Bel çantasıyla (taytın da cepleri vardı) ve elde suluklarla uzun koşmak farklı yerlerin ağrımasına sebep oluyor, antrenmanda bunu yeteri kadar test etmemişim. Kalça bölgesi, boyun, yanlar - latissimus dorsi sanırım - fazlaca yoruluyor

Bu yıl ki antrenmanlar ve yarış, beslenme ve nabız aralıklarına göre antrenmanlar açısından aydınlanma yılı oldu bunun için şükür ediyorum.

Organizasyon:

Takım sıralaması için mail atmama rağmen mailin olmadığını söylediler ve son dakika bununla uğraşmamız gerekti sağolsunlar hallettiler ama bu konu sitenin panelinde basitçe çözülebilir.

1. yıl için bence genel olarak sönüktü. Görebildiğimiz en büyük değişiklik, 10. yıla özel kategorilerin olması. CUT koşucular için bir festival ve 10.yıl biraz daha farklı olmalıydı diye düşünüyorum.

Sweatler ve yelekler beğenildi efem.

CP’lerde haşlanmış patates ve cola mutlaka olmalı.

Tüm ekibin ve katılanların emeğine sağlık.

11 Beğeni

@ominal 119 starrta görüştük, parkurda denk gelemedik bitiremediğini öğrendim, sağlık için koşuyoruz sağlığı kaybetmek için değil. İyi karar vermişsin seneye gözün kapalı gidersin inşallah. @nkoner starta video başlangıcında görüştük. Güzel videolarından herkes yararlanıyor, iyi ki varsın.
Benim için yarım kalan 119 hesabını 22:28 saatte kapatttım. Ayrı bir rapor yazacağım. Burada paylaşırım. Herkesin ayağına yüreğine sağlık.

9 Beğeni

Çok teşekkür ederim @husy72 . Start sonrası da sizi uygulamadan takip ettim. Tebrik ediyorum.

3 Beğeni