Salomon Cappadocia Ultra Trail 2022

son 4 yılda aşırı bir yağmur olmadı, bir yarışın daha başlarında bir de akşam vakti rast gelmiştim eşim 63 koşarken Akdağ üzerinde yıldırımların çaktığını söylüyordu, keyifli bir görüntüymüş (@spinodal 'ın katıldığı sene raporunda bahsediyor)

4 Beğeni

Yağsın ya da yağmasın, koşu için güzel bir hava olacakmış gibi görünüyor. Şimdiden herkese sağlıklı koşular ve başarılar.

6 Beğeni

Canlı sonuçlar:
https://utcappadocia.livetrail.run/

119k etabında Mehmet Soytürk(63k etabı en hızlı 2. Zamana sahibi) ile Emre Singer ilk ikide yakınlar, Salih Bulut dörtte devam ediyor.
Yol uzun…
63k Medium yarışı kürsü için çoğu derece bitmiş, ilginç güzel sonuçlar:

Ülkelere göre sıraladığımızda:

1. @yekta2242 ile @tugrulpeker önlü arkalı 7dk arayla koşuyorlardı .
  2. @husy72 (2 kişi 50-60 yaşlarında) devam ediyor.
  3. Özgür Sancak ilk 3’de. Emre, Salih,Özgür harika derecede bitirecek gibi.
7 Beğeni

Noël YANNICK’in 2019 yılı 119k parkurunda, parkur rekoru kırdığı Damsa geçisi süresi 8 saat. Bugünkü geçişler 8 saatin altında.
Parkur rekoru için iki aday, bulutlu gökyüzü (belki yağmur) ve Kapadokya’nın kendisi var.
Sonraki istasyon 9saat 14dk’dn kısa olmalı ama canlı sonuç tahmini 9saat23-9saat28dk.(Tahminle gerçek arası farkı göreceğiz)
(Emre 8sa58dk, Salih 9sa17dk)
Araya bir koşucu daha girdi.

(Orada 10km 90dk koşmak isterdim)
Ek:Damsa geçiş rekor derecesinde 8saat sanmıştım, 6saat53dk ile geçmiş Yannick.

7 Beğeni

Hepimize geçmiş olsun Aladağlar çok abartılıyormus:) baton şart ,birde duz toprak yol diye kesinlikle normal koşu ayakkabı ile gelinmemeli

4 Beğeni

Hocam hangi mesafedeydiniz bilmiyorum ama öncelikle geçmiş olsun. :clap:
Bahsettiğiniz kıyaslamaya katılamayacağım. aladağlar abartılacak bir parkur bence :slight_smile: hem irtifa (3000mt üzeri) hem de teknik açıdan. Kapadokyada iki defa 63 ve 1 defa 119 bitirdiğim yarışları yol ayakkabısı ile tamamladım. Daha doğrusu hybrid denilebilecek hoka atr ve asics nimbus ile. Belki kişisel hissiyat olarak karşılaştırılabilinir ama ikisi çok farklı yerlerde.

Ayrıca yarış çok heyecanlı devam ediyor, hava şartları da süper oldu gibi koşucular için. :rocket:

7 Beğeni

Aladağlar ve Kapadokya kıyaslaması biraz garip kaçıyor bana göre.Kapadokya’da 63 parkuru yağmur yoksa çok rahat yol ayakkabısıyla koşulur.120 pakurunda ise yine yağmur yoksa (2014’den bugüne kadar birtek 2015’de öğleye kadar yağmur yağdı :slight_smile: ) Ürgüp’e kadar yol ayakkabısıyla koşarım,devamında ise trail ayakkabısı giyerim,Ürgüp’ten sonra tepe tırmanışları biraz gecenin verdiği etkiyle vahşileşebiliyor.

Ama yağmur yağarsa işin rengi değişiyor,o bembeyaz incecik kum balçık gibi ayakkabıya yapışıyor.

2 Beğeni

Benim ayaklar hassas O zaman :slight_smile:

3 Beğeni

Frigultra ya giren Nike lar:)

1 Beğeni

Benim sınıflandırmama göre bu ayakkabı safkan koşu ayakkabısı (nike zoom fly vb…), yani bu tarz bir ayakkabı benim de seçimim olmazdı.
Nike pegasus, asics nimbus, puma nitro, reebok floatride gibi ayakkabılar bence türkiyede teknik olmayan trail yarışlarda iş yapar. Teknik kısmı çok uzun olmayan yarışlarda da dikkatli olursanız sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. Tabii bunlar şahsi fikrim :blush:

4 Beğeni

119k parkuru ilk 10 tamamladı, devam edenlere güç ve sabırlar .

Ülke kategorisinde ilk 3:

1. Oğuzhan Emre Singer
  2. Salih Bulut
  3. Özgür Sancak

Kadınlar devam ediyor :

4 Beğeni

@fatihboyaci kardeşim desteklersiniz için teşekkür ederim 78km de damsada yarıştan çekildim. Sağ dizim alarm verdi ve bu kararı vermek zorunda kaldım. Ama parkuru tamamlamak büyük bir meziyet bittercek herkesi şimdiden tebrik ediyorum

4 Beğeni

Çekilme kararı vermek, sakatlığa inatla yaklaşmamak da devam etmek gibi güçlü ve doğru karar.Dinlenme, kontrol, iyileşme, adım adım koşuya dönüş süreçler, dizdeki durum en kısa sürede sağlıklı toparlacak şekilde iyidir umarım.

5 Beğeni

Oğuzhan Emre Singer daha 2 hafta önce Eker I Run maratonunda 2:25 koşup 2. olmuştu. Öylesine sert bir inişte quadlar bitmiştir derken hemen peşinden ülkemizdeki en rekabetçi patika yarışında gelen bu galibiyet çok etkileyici. Hem yolda, hem de patikada çok başarılı. Bu çok yönlülüğüyle de UTMB, Spartathlon, 24 saat gibi çeşitli yarışlarda büyük başarılar elde edebilecektir. Umarım dener de görürüz.

19 Beğeni

Çok geçmiş olsun Tez zaman sağlıınıza kavuşma ve nice koşulara Sağlıcakla

2 Beğeni

Eker’den 20 gün önce de Kyzikos Ultra 45K’da en yakın Katarlı rakibine yarım saat fark atarak 1.olmuştu yine. Maşallah diyelim Singer kardeşlerin ikisine de.

10 Beğeni

@singer26 bu sene UTMB’ye de gitti. Sanırım OCC parkurundaydı ama rahatsızlık yaşadı, istediği gibi koşamadı. Gerçekten çok iyi gidiyor, tebrik ediyoruz kendisini.

9 Beğeni

@singer26 Tebrikler. Yanlış duymadıysam 119 parkurunu kazanan ilk Türk oldu.

6 Beğeni

Teşekkürler takip ve destekler için. Normal şartlar altında ifadesi bu yarış için kullanılabilir. :blush: Zira hava gerçekten idealdı. Yeri ve konusu geldikçe yarış hakkında konuşma fırsatımız olacaktır tabi. Kapadokya yarışı artı-eksisiyle farklı bir organizasyon, koşanlar kadar emeği geçen gönüllülere de teşekkürler.

7 Beğeni

Takip eden, övgü dolu sözlere çok teşekkür ederim. Bu sene OCC için çok emek verdim, galiba çeşme sularından dolaylı belkide virüs belkide hiç aklıma gelmeyen bir sebebden ishal oldum. Performans gösteremedim sadece parkuru görmek için çıktım. Hazırlanırken ektiğimi daha sonraki yarışlarda aldım.

28 Beğeni