Saat Tavsiyesi Lazım

Suunto Race All Black var bende, haftada 7-8 saat antrenman (5-6gun) yapiyorum, guc tasarrufunu acmiyorum, saatten bildirimler kapali, 24 saat nabiz kontrolu, uyku takibi acik, 11-12 gun sonunda sarj %20’ye dusuyor. 4 gun gidiyorsa sizde Race sasirtti beni acikcasi.

1 Beğeni

Herkesin kendi kullandığı bildiği modeli anlatması önemli. Bende 8 yıl önce suunto ambit3 peak modelini aldım, bir kere pilini değiştirdim bir kerede kordon değişti ,onun haricinde yıllardır kullanırım son derece kararlı kullanışlı her türlü ortama uyumlu ,özellikleriyle benden 10 puan aldı. Değiştirmeyi düşünmüyorum çünkü bir sorun yaşamıyorum. Müzik dinletme özelliği yok renkli ekran değil , dokunmatiği yok ama .ben zaten trail koşuyorum renkli ekranmış müzikmiş dokunmatikmiş kullanışlı olmuyor. tuşlu olsun stabil olsun iş görsün benim için önemli olan budur.

3 Beğeni

7 aydır Suunto 9 Peak kullaniyorum 7/24 kolumda. Aktif kullanımda 4-5 gün gidiyor. Pro olanı 20 gün civarında.

1 Beğeni

Aklınızda bulunsun, pil ömrü için yarışlar dışında 50% nin altına indirmemeye çalışın pili. Ben de suunto race kullanıyorum, dediğiniz gibi pil bitmiyor resmen ama ben beklemiyorum, şarj ediyorum

2 Beğeni

Merhabalar yazdıklarımı güncellemek ve bende deneyimimi paylaşmak istedim,forerunner 245 den Fenix serisine geçme düşüncem vardı ama ekonomik olarak bunu başaramadım derken suunto yeni seri saatlerini tanıtmaya başladı bende suunto vertical saati lansman döneminde aldım. Öncelikle iyiki almışım diyebilirim garmin üst segment saatlerden keşke olsada kullansam diyeceğim hiçbir eksiği yok,sarj süresi efsane uzun,rota takibi çok rahat üstüne üstelik fiyat olarak bence daha alınabilir düzeyde

1 Beğeni

Aynı saat bende de var 2 yıl önce aldım. Pili uzun yarışlarda 20 saat kadar dayanıyor, belki gps hassasiyeti biraz daha azaltılırsa süre uzayabilir. Harita okuma(ekranda rotayı takip eden pusula) biraz dertli, biraz ağır ama bunlar haricinde taş gibi alet. Tuşlu olması büyük avantaj ve sistemi stabil.

3 Beğeni

Ben de tam tersini yapıyorum. Dibine kadar kullandıktan sonra şarj ediyorum. Tam doldur tam boşalt gibi yani.

Yanlış mı yapıyorum acaba…

(Haftada 2 güç antrenmanı, 3 koşu. Antrenmanlarda ekran hep açık, antrenmanlar harici saat kapalı. 2. haftaya %20 civarlarında kalıyor. Polar Pacer Pro)

2 Beğeni

Bende %20 ye dusunce sarj ediyorum, genelde 12-15k antrenmanlarda %4-5 kadar harcama oldugu icin %20’den sonra riske girmeyip sarja bagliyorum.

3 Beğeni

Uzaktan bakınca Garmin saatlerin en cazip yanı bana telefondaki uygulaması gibi geliyor. En azından Huawei ile kıyaslayınca Garmin oldukça üstün. Hem Garmin hem Suunto kullanmış birisi olarak uygulamaları siz nasıl görüyorsunuz, arada fark var mı?

1 Beğeni

Uygulama olarak garmin daha iyi bence de mesela squat yaptığınızda garmin algılıyor ve isteğe bağlı sadece ağırlığı ekliyorsunuz veya içeriğinde antrenman çeşitliliği var ordan seçip antrenman yapabilirsiniz ama başlangıç noktamız sadece koşu yüzme bisiklet ise fark yok

2 Beğeni