Saat Önerisi Arıyorum

Merhabalar,

13 yıl hentbol oynadıktan sonra yaklaşık 10 yıl kadar aktif spora ara verdim. Son 6 ayda ise haftanın 3-4 günü koşmaya başladım (uzun mesafe(12-21km), interval ve tempo koşuları) + kuvvet, core egzersizleri. Bu yaz ise maraton antrenmanlarına başlamayı hedefliyorum.
Daha önce sadece koşmaktan bu kadar zevk alacağımı hiç düşünmezdim… İş hayatı, İstanbul trafiği, bebek vs sebebiyle interval ve tempo koşularını koşu bandında yapmak durumundayım ve yapım gereği performansımı sürekli geliştirme çabasındayım. Ancak akıllı telefon ile performans takibi yapmak bir yere kadar yardımcı oluyor. Dolayısıyla artık uygun bir saat almamın vakti gelmiş olabilir diye düşünüyorum. Standart özelliklere ek olarak şart olmasa da müzik özelliği olan bir model bakmaktayım. Genellikle asfaltta veya pistte koşuyorum. Farklı bir spor dalı için kullanmayı düşünmüyorum. Yüksek doğrulukta GPS i olması da ayrıca önemli.

Müzik özellikli olarak;
Garmin forerunner 245-645 Music ve 735XT modellerini buldum.

Müzik olmadan ise görebildiğim kadarıyla Garmin 45S fazlasıyla yeterli olacak sanırım.

Bütçe olarak maksimum 2500tl altında diğer marka/modeller veya yukarıdakiler arasından bir tavsiyeniz olursa çok yardımcı olur.

Herkese sağlıklı günler dilerim,

2 Beğeni

735xt modelinde müzik özelliği yok :blush:

735xt satıyorum ilgilenirseniz.
https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-cep-telefonu-giyilebilir-teknoloji-garmin-forerunner-735-xt-sifir-0-kutusu-acilmamis-735xt-654960001/detay

1 Beğeni

Teşekkürler uyarı için. Hepsiburada sitesinde " Müzik kontrolü sayesinde, antrenman esnasında dilediğiniz parçalar eşliğinde çalışmanızı garantiliyor. " açıklamasına kandım.

Teşekkür ederim. Nisan ayında almayı düşünüyorum. Diğer modelleri tercih etmesem düşüneceğim.

1 Beğeni

o özelliği, Bluetooth ile bağladığında şarkılar arası geçiş yapmanı sağlıyor sadece…

2018 kasım’dan beri 735xt kullanıyorum, koşu bandında da kullandım (footpod ile beraber) oldukça memnunum…sadece müziğe odaklansam 645m alacaktım, fakat yeni bir modeldi ve garmin forumlarında oldukça fazla sorun yaşayanlar vardı, ben de kendisini ispat etmiş eski bir modeli almayı tercih ettim…

2 Beğeni

735 xt için şöyle bir değerlendirme vardı:

1 Beğeni

teşekkürler, daha önce görmüştüm. hatta satılık sanıp fiyat sormuştum :slight_smile:

Ne alırsan al, ekranı sürekli açık olan olsun.Yürürken bile baya bir bilek hareketi ile saati görmek koşu sırasında daha da sorun olur. (Polar ignite ile kolu çevirince saati gör durumundan sonra bunları anladım)Gerçi 1km, 400m vs de otomatik lab al denildiğinde titriyor ve ekran açılıyor ama insan saate bakınca da birşeyi rahatça görmek istiyor.

3 Beğeni

Kendimi düzeltiyim. Polar ignite, etkinlik egzersiz sırasında ekranı sürekli göster seçeneği ile ekranı açık tutabiliyormuş.Tabi bu seçenek ile batarya süresi 17 saatten bilmediğim bir süreye düşmüş oluyor.

1 Beğeni

Teşekkürler bilgi için. Katılıyorum, ben de rahatlıkla görebileceğim bir saat isterdim.
Peki gps ve kalp atış hızı ölçümlerinden memnun muydun?

1.Gps için diyeceğim: yürüdüğüm Kızılay Anıttepe vb. yerlerde jammer olduğu için ve koşu pek yapmadığımdan kesin birşey diyemem…Check out my activity on Strava: https://strava.app.link/lE0x8N8l04
Burada bir koşu jogum var.
2.Kalp ölçümü:benzer sekilde net bişey yok,koşu yok.Beklentim yok.
3.Güzel olan gece uykusu ile ilgili verdigi veriler.Erken uyumaya teşvik ediyor.20gram ağırlıkta olması nedeniyle gece rahatsız etmiyor.
4.Batarya forumlarda yazdığı gibi hayal kırıklığı…Kalp sadece gece 23 den sabah uyanana kadar açık, gecede yüzde 10 buradan gidiyor, uyku ölçümü için…gps ve hr varken saatte yuzde 6-8 yürüyüşte gidiyor.telefon bildirimleri kapalı.
5.Güzel yanı, 30dk da yüzde 50 batarya sarj oluyor.
6.Bendeki saat yüzde 95’den fazla sarj olmuyor. Bu eski bir güncelleme ile düzelmiş.Saati başlat aç yapıp yüzde 100e çıkıyor.
7.Sana koşu güç esneme vs için tavsiye veriyor.Bu deyimlerim eksik, çok kullanmadım.Șimdi baktım.güç kardiyo destekleyici seçenekleri var.Kardiyo yapan biri icin şu kadar şu set yap demekte.
8.Titresim var.Kapanabiliyor.Manuel lab yok.
9.Yüzmedim ama destekliyor.Saati bir iki kez yıkadım.
Çok kabaca böyle, niyetim uzun uzun yürüyüşlerde saat benle olsun, batarya dayansındı.Karşılıyor niyetimi.

1 Beğeni