Garmin Forerunner 735XT_8 Aylık Kullanım

Garmin Forerunner 735xt_8 Aylık Kullanım Sonrası Yorumlarım.

Kuzenim Kanada’da yaşıyor. Saati Türkiye’ye gelirken benim için almasını rica ettim. 360 Kanada Dolarına saati getirdi. Parasını almayacağını bilseydim fenix serisinden bir saat ister 735xt üzerini öderdim. Saat orada baya uygun fiyata satılıyormuş. Hemde çok uygun arkadaşlar.
Saatin ilk serisi 2016 yılında üretilmiş, şuan hala üretiliyor ama yakın bir zamanda üretimi durdurulurmu bilgim yok. 9.40 güncellemesi ile saat hala sistemini yeniliyor şimdilik bir sorun yok. Saatin orijinal olarak turkuaz kordonlusu ve siyah kordonlusu satılıyor. Ben siyah kordonluyu tercih ettim. Saatin menüsü yurt dışından geldiği için İngilizce, Türkiyede satılanların menüsü Türkçemi bilgim yok. Kullanımı oldukça kolay hemen adapte oluyorsunuz.
Saat oldukça hafif sadece 35 gr. Rutin kalp muayenesi için hastaneye gitmiştim. Efor testinde saat kolumdaydı. Nabzı doğru ölçüyor ancak 10 saniye kadar gerçek ölçümle arasında fark var.
Bisiklet ve koşuda saati sorunsuz bir şekilde kullanıyorum.
Ekran en fazla 4’e bölünüyor. Ben koşuda nabız, mesafe, pace ve zamanı kullanıyorum. Bir sürü seçenek arasından istediğinizi seçebilirsiniz.
Saatin GPS’i ormanlık alanda ve çok kapalı havalarda 2 kere hata verdi. Hiç sürmediğim, hiç koşmadığım yollardan geçmişim gibi gösterdi. 8 ayda 2 hata. Bence bir sorun yok.
Saat 8 aydır hep kolumda. RHR ölçümü, uyku saatimin ölçümü için kullanıyorum. Uyku ölçümünü nasıl yapıyor bilmiyorum ama inanın uyuduğum saatleri doğru gösteriyor.
Yürüme özelliği saatte yok bende onun yerine doğa yürüyüşünü seçip kayıt yapıyorum.
Garmin connect ve strava ile tam uyumlu şimdiye kadar hiçbir sorun yaşamadım.
***Saat su geçirmiyor ancak su içerisinde iken tuşlarına basmamak gerekiyor. Bu kullanım kılavuzunda yazıyor. Bir arkadaşımın havuz altında düğmeye basması ile saat çöp olmuş bilginize. Düğme aralarından saat su geçirmiş. Bende bu olaydan sonra ne havuza nede denize girerken saati takmıyorum. Baytekini arayıp konu ile ilgili görüştüğümde fenix serisinden bile ellerinde saatler olduğunu söylediler.
Sorularınız varsa yanıtlamaya çalışırım.

4 Beğeni

Merhaba
Fiyatını göremedim. Yazabilir mısınız?

Satış için değilde tanıtım ve 8 aylık kullanımım sonrası yorumlarımı yazmak istemiştim sadece.
Yanlış anlaşıldı galiba.
:pray:

Kusura bakmayın lütfen. Ben o niyetle bakınca yanlış anladim🙏 güle güle kullanin😁

920xt kullanıyorum ve havuz içinde basıyorum düğmelere uzun süredir bir sorun yaşamadım. Bu besile ile araştıracağım hangi modellerde risk var diye. XT serisi triatlon için efsane bir seridir, ben de 910xt sonrasi 920xt’ye geçtim ve 4-5 yılı devirdik kendisiyle.
Yazınız için teşekkürler, elinize dilinize sağlık

1 Beğeni