Polar Vantage M

Merhabalar, ben yaptığım spor gereği haftada 3 gün interval 2 günde cross fit tarzında antrenman yapmaktayım. Şuan aktif olarak decathlon un on move 220 cihazını kullanmaktayım, model yükseltmek istiyorum. Yaptığım ufak çaplı araştırmalar sonucunda poların vantage m modelini beğendim. Daha önce bu cihazı kullanmış ya da bilgi sahibi olan kişiler yardımcı olabilirlerse çok sevinirim. Bu saati olarak doğru tercih mi yapmış olurum?

Merhaba.

Bence yanlış bir tercih yapmış olursunuz. Saatler hakkındaki görüşlerime, aşağıda açmış olduğum konudan bakabilirisiniz, Polar’dan da bahsettim;

Polar Vantage serisinin ekranı problemli, aceleye getirilmiş ve pazara çıkmadan önce yeterli testlerden geçmemiş bir cihaz. Yazılımla düzeltmeye çalıştılar ancak düzelecek gibi değil, problem donanımsal. Ayrıca bildirim desteği gibi bazı özellikler daha sonra yazılım güncellemesi ile geldi. Ancak Garmin kadar sorunsuz çalışacağını düşünmüyorum.

Aynı fiyat bandında daha yeni cihaz olan ve daha fazla özellik sunan Garmin Forerunner 245 almanızı şiddetle tavsiye ederim, kendim de 245 kullanıyorum.

Bu kullandığım 3. Garmin cihaz ve şu ana kadar hepsinden memnun kaldım. Daha önce Polar cihazım vardı. Arada sırada nabız okuma konusunda tutukluk yapıyordu. 1 defa servise gidip yenisi ile değişti. Nabız sensörünün pilleri çabuk bitiyordu. Garmin bence her konuda daha üstün.

1 Beğeni

Merhaba yorumunuz için teşekkür ederim,
Peki ekran parlaklığı haricinde herhangi bir eksikliği olduğunu düşünüyor musunuz?
Buna ilaveten bilgilerin saklanması ve antrenmanların denetlenmesi açısından garmin ile kıyasladığımızda nasıl bir değerlendirme yapabilirsiniz.
Teşekkür ederim.

Garmin’den şaşmayın derim. İkinci el çok iyi temiz cihazlar var. Anacınıza göre Fenix 3 serisi cihazlara bakabilirsiniz.

1 Beğeni

Fenix 3 ile 245 i kıyaslama şansımız olduğunda artı veya eksileri neler olur peki? Kusura bakmayın bu cihazlar hakkında çok bilgim yok

Polar’ın yazılımı olan Flow’un, Garmin’den daha başarılı olduğu söyleniyor, tüm uzmanlar bu yönde fikir birliği içerisinde. Ancak Garmin de bu konuda sürekli kendini yeniliyor. Bilgilerin saklanması ve antrenmanların denetlenmesi açısından Polar’ı 1 adım önde düşünebilirsiniz.

Kalan diğer tüm konularda Garmin daha iyi bence.

Forerunner 245 2019 yılında piyasaya çıktı, Garmin’in en son çıkardığı donanım ve yazılımına sahip. Bilekteki nabız sensörü tamamen yenilendi. Bu konuda Polar’dan daha iyi.

GPS konusunda da Garmin daha başarılı. 245’te Galileo da var, Polar’da yok. İkisi de Sony çipset kullanmasına rağmen, Polar’ın GPS performansı ile ilgili olarak çok sayıda şikayet var.

245’in yazılımı daha performanslı çalışıyor. Polar’da gecikme mevcut. Vantage M’e bildirim desteği sonradan eklendi, Garmin kadar başarılı ve detaylı olmayabilir.

Garmin daha fazla veri sunuyor. Stress seviyenizi ölçüyor. Ayrıca oksijen sensörüne sahip. Belki çok önemli bir artı değil ama fazla özelliğin zararı olmaz. Uykunuz sırasında kandaki oksijen miktarınızı ölçüyor ve uyku apneniz varsa bunu keşfetmenize yardımcı olabilir. Ayrıca Garmin’de body battery denilen bir zımbırtı var, oldukça enteresan bir şey, deponda ne kadar mazotun kaldığını söylüyor :slight_smile:

Garmin verileri First Beat firmasının teknolojisini kullanarak sunuyor ki First Beat bu konuda saygın bir firmadır, hemen hemen tüm akıllı / spor saat firmaları onlar ile çalışıyor. Bildiğim kadarıyla Polar, First Beat ile çalışmıyor.

Vantage M’i, Bursa’daki Finspor mağazasında inceledim. Malzeme olarak kaliteli, şık bir cihaz. Ancak ekran gerçekten çok karanlık. Garmin Vivoactive 3 satın almadan önce, Vantage M almayı düşünüyordum. Ancak yurtdışında saat incelemeleri yapan kişilerden kime sorduysam hiçbiri Vantage önermedi.

Bir diğer konu da göğüs bandı. Polar cihaz alırsanız, mecburen bluetooth destekli göğüs bandı alacaksınız. Ancak Garmin alırsanız, ANT+ destekli harici sensör de kullanabilirsiniz. Genel de bluetooth destekli ürünler daha pahalı olur.

Garmin’de Move IQ var, Polar’da yok. Diyelim koşuya çıktınız ve saatten etkinliği başlatmayı unuttunuz. 10 dakika sonra Garmin otomatik olarak koşu etkinliği başlatır.

245 tam anlamıyla bir koşucu saati, Vantage M ise tiriatlon saat.

Aşağıda Vantage M incelemelerinden birine bakabilirsiniz;

Aşağıda da 245’in incelemesi var, şu ana kadar gördüğümüz en iyi Garmin diye başlık atmış ve çok olumlu şeyler söylenmiş;

İmkanınız olursa 2 cihazı da inceleyerek almanız daha iyi olur. Kişisel önerim 245 almanız yönünde.

1 Beğeni

Bana vakit ayırarak iç acıcı cevaplar verdiğiniz için gerçekten çok minnettarım. Aklımdaki bir çok soru işaretini giderdiniz. Tekrar deneyerek almaya özen göstereceğim. Çok teşekkür ederim sağolun.

1 Beğeni