Plantar Faciitis

Değerli görüşleriniz için öncelikle çok teşekkürler.
Tabanlık kullandığımda daha da çok acıyor ayağım dediğiniz gibi, bunu ben de farkettim. Sanırım tabanlık, ödemli dokuda hassasiyet yaratıyor. Hatta bugün gidip topuk dikenine özel terlik aldım, o bile farklı geldi ayak tabanına ve canım yandı bir kaç dakika sonra.
Dediğinizi dinleyip fizik tedavi uzmanına da görüşeceğim sanırım. Çünkü kortizonlu iğne de cok fark yaratmadı gibi.
Gerçekten lanet bir şey bu, insanın yaşam kalitesini yerle bir ediyor. Ne zaman iyilesicek çok merak ediyorum doğrusu…

3 Beğeni

Merhaba,

Ben de uzun yıllardır plantar faciitis 'den muzdaribim. egzersiz, Eswt , tabanlık gibi çözümleri uyguladım. bi dönem %80 oranında ağrılarım azaldı. Bir doktor Retendo isimli bitkisel destek önerdi . Bağ dokuları onaran bir destek. 6 ay kadar kullandım en çok onun faydası oldu. Ama tamamen geçmedi. Yine de öneririm.

2 Beğeni

@mervekuru öneri için çok teşekkür ederim, deneyeceğim. Benim durum topuk dikenine evrilmisti maalesef ama kortizonlu iğne ise yaradı bende. Ancak azıcık asirilikta hemen ‘ben burdayım’ diyor ve ağrı geri geliyor. Ciddi ciddi koşuyu tamamen bırakmayı düşünür hale geldim.

1 Beğeni