Online lisans ve vize işlemler

Günaydın, yenilemek için de sağlık raporu gerekiyor mu?

1 Beğeni

Pardon, yanlış anlamışım:) Spor bilgi sisteminden beyan yaptım, dediğiniz gibi vesikalık ile gençlik spor müdürlüğüne gidip halledicem.
Teşekkür ederim

1 Beğeni

Hatırladığım kadarıyla geçen sene vize işlemlerini online yapmışlardı sporcular.Yapan biri varsa yazsa ne güzel olur:)

1 Beğeni

Merhaba, ben geçen sene online olarak sıfırdan yeni lisans çıkardım (atletizm) ancak vize işlemlerimi yapamamıştım. Diğer vize işlemlerimi spor müdürlüğüne giderek halletmiştim. Şimdi yeniden kontrol ettiğimde vize ile ilgili bir yer bulamadım.

1 Beğeni

İlk kez lisans çıkartacaksanız geçerli sağlık raporu ile e-devlet üzerinden spor bilgi sistemi uygulamasını kullanarak lisans alabilirsiniz. E-devlete kayıtlı biyometrik resim otomatik olarak lisansınıza yansıyor. Ama dediğim gibi ilk defa lisans başvurusu yapacaksanız. Lisans yenilemek için il/ilçe spor müdürlüğüne başvuru yapmanız gerekiyor

2 Beğeni

Geçen cumartesi günü İstanbul Maratonu kitimi almak için fuar alanına gittiğimde Atletizm Federasyonu’nun standına sordum vize yenileme işlemlerinin online olarak yapılıp yapılamayacağını. Federasyonun lisans ve vize talimatnamesinde Bakanlığın bilişim sistemi üzerinden vize yapılabileceği hükmü yer almasına rağmen henüz uygulamaya geçmemiş maalesef. Yeni bir sağlık raporu almama gerek kalmaksızın İlçe Müdürlüğüne başvurmam gerektiği belirtildi.

İlk başvuruda ise sağlık raporumu aldıktan sonra e-devlet bağlantılı olarak Spor Bilgi Sistemi üzerinden lisansımı çıkartmıştım. Lisansı online başvuru ile alabiliyorken vize işlemi için fiziksel başvuru zorunluluğu çok garip gerçekten.

6 Beğeni

Bugün yeniledim bende, toplam 5 dakika sürmedi.
Online ı aktif hale geçiremediler ne yazık ki. Çıktı alıp vermeleri bile gereksiz aslında artık online sistemde lisansta görüntülenebiliyor.
Vesikalıkta lazım değil aslında ama varsa verin dediler, bilginiz olsun.

7 Beğeni

Evet. Bir arkadaşta aynı şekilde yenilemiş. Şu an sistem yarı online devam ediyor belli ki. Online beyan yapıp, lisansı eski usul alıyoruz. Sonra yeni lisansımız e-devletten online görünecek :slight_smile:

1 Beğeni

Merhaba,

Federasyonlar vize işlemlerini de yavaş yavaş online’a almaya başlıyorlar galiba.

2 gün önce hem triatlon hem de tenis lisansımı vizelettim. Tenis federasyonu lisans işlemlerine ek olarak vize işlemlerini de online’a taşımış.

Triatlon için ise e-devlet spor bilgi sistemi üzerinden sağlık ve yüzme beyanımı yaptıktan sonra ilçe spor müdürlüğüne gidip elden teslim aldım. Herhangi bir evrak ya da fotoğraf istenmedi. Sistemde görünüyor dediler. Vize ücretsiz olduğu için dekont da sorulmadı.

Vize ücreti alan federasyonlarda da ne olur ne olmaz diye sanırım dekontu sorabiliyorlar. Onun dışında eskisi gibi evrakları götürme vs. devri bitmiş. Yakın zamanda gitme devri de bitecek gibi görünüyor.

5 Beğeni

Merhabalar
Online olarak alınan lisansın mutlaka basılması gerekiyor mu?
E devlette görünüyor. Ben oradan ekran görüntüsü aldım. Bu şekilde kullanmak yasal mı?
Bilgisi olan var mıdır?
Teşekkür ederim

1 Beğeni

Merhaba, geçen sene tüm lisanslarımı telefondan göstererek kullandım. Hiç kimse basılı halini sormadı. (Yüzme, Triatlon, Atletizm vb.) Bu senede vizeledim ve dediğiniz gibi E-Devletten indirdim öyle kullanacağım.

2 Beğeni