Online lisans ve vize işlemler

Bugün 15:00te aile hekimine gittim, sabah aç gelin kan alalım ve tahlile gönderelim; bir de kardiyoloji sevk yazalım dediler.

Gelişmeleri aktarırım.

1 Beğeni

Aile hekimlerinin %90’ı vermiyor spor yapabilir raporunu. Kardiyolojiye sevk yazıyor. 2 iş yapacağınıza bence doğrudan kardiyolojiden rapor alabilirsiniz, hatta varsa spor hekimliği olan bir üniversite hastanesi de olur, normal kardiyoloji polikliniği de olur. Kan tahlili falan da gerekmiyor.

1 Beğeni

Her şeylere bakıyorlarmış, evimin de dibi zaten. İşime geldi :slight_smile:

1 Beğeni

Güncelleme

Devlet hastanesindeki kardiyoloji randevum bugündü. Doktor bey sağolsun çok ilgilendi, heart-rate-recovery sordu. Uzun bisiklet sürüşleriyle ilgili detaylı sorular yöneltti.

Doğrusu bir EKG yapar sallar diye düşünmüştüm, ilgi alaka iyiydi. EKG yaptı, sonuçlar normaldi. 3-3buçuk saatlik bisiklet sürüşlerim de olduğundan n’olur n’olmaz bir de Eko yapalım dedi. Önümüzdeki hafta için randevu verdiler.

Böyle.

5 Beğeni

Güncelleme, 27 Şubat

Z02.5 kodlu spor yapabilir raporumu aldım. Gel gelelim, şimdi de GSB’nin sisteminde sağlık adımına gelince sayfa boş geliyor. Devam butonu da aktif değil.

Sanırım bozulmuş, bugünlerde lisans almayı deneyen oldu mu?

Edit: Bir arkadaşımın e-devletinden baktık, bu problem bana has gibi duruyor. GSB’yi aradım, ekran görüntüsü vs istediler. Gönderdim. Bakalım neler olacak.

Belki sağlık sisteminden spor sistemine veri senkronizasyonu işlemi belli saat, haftada belli günler yapıyordur.Gerçi böyle olsa bunun bilgisini vermeleri gerekir.Farklı tarayıcıda veya pc-telefonda denenebilir.

2 Beğeni

Ben de kendi tecrübemi kısaca paylaşayım, belki yardımcı olur.

Aile sağlık merkezindeki Aile Hekimimimden sağlık raporunu çok rahat bir şekilde alabildim. Sanırım bu açıdan biraz şanslıydım ekstra bir tetkik yapılmasına gerek olmadı. Elimde yaklaşık 10 ay önce yaptırdığım checkup sonuçlarım (temiz EKG, efor testi vs sonuçları) vardı. Bunlar ekstra tetkik istenmemesinde etkili olmuş olabilir mi bilmiyorum. Ancak rapor yazılmadan önce Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Spor Bilgi Sistemine giriş yapıp Sağlık İşlemleri sekmesinden sevk alınması gerekiyor.

Daha sonrasında İl Gençlik Spor Müdürlüğüne bu Z02.5 tanı kodlu Spor Yapabilir raporu ve fotoğraflarımla birlikte gidip başvuru yapmam gerektiğini sanıyordum ama spor bilgi sisteminde E-lisans başvurusu kısmı olduğunu fark ettim. E-lisans başvurusu kısmından kullanıcı bilgilerinizi fotoğraf dahil güncelleyerek devam ettiğinizde başvuru sayfasına ulaşıyorsunuz, sistem diğer kimlik bilgilerinizi ve sağlık raporunuzu otomatik olarak çekiyor (manuel olarak eklenebilen bir kısım da mevcut). Gerekli bilgileri doldurduktan sonra başvurusunu tamamlayıp beklemeye başlıyorsunuz. Bisiklet lisansı alırken alt branşlardan sadece 3 tanesini seçebilirsiniz aksi takdirde ilk başvurunuz red yiyebilir. Ben ikinci defa başvurdum ve ertesi güne onaylandı lisansım.

3 Beğeni

Arkadaşlar yorumların çoğunda maalesef “ lisans nasıl daha kolay alınır ve vize işlemi nasıl daha kolay yapılır” konuları tartışılıyor.

Yüksek efor gerektiren koşu sporu için sağlık kontrolleri çok önemli bir konu. Daha kolay değil, daha güvenilir ve gerekli kontrolleri nasıl yaptırırız kısmını tartışmalıyız.

Sağlığınızı riske atmayın! Gerekirse bir gününüzü ve bütçenizi bunun için ayırın ve detaylı tetkikler ile sağlığınızı kontrol altında tutun.

Genç yaşta kalp krizi geçirme riskinin bu kadar yüksek olduğu bir dönemde önceliklerinizi tekrar düşünün.

SİZ DEĞERLİSİNİZ…

3 Beğeni

Bugün atletizm lisansımın vize işlemlerini yaptım. Bunun için mevcut lisans, 1 fotoğraf ve devlet hastanesi kardiyoloji bölümünden aldığım spor yapabilir sağlık raporu yeterli oldu. Ayrıca yeni çıkartmak istediğim ferdi dağcılık lisansımı da aynı sağlık raporum ile birlikte aynı gün içerisinde aldım. Toplam harcadığım süre 15 dk. Yer Ankara Kurtuluş Lisans İşlemleri. Ek bilgi; Aile Sağlık Merkezine gidip zamanınızı boşa harcamayın, e nabız dan kardiyolojiden randevu alın. Bilginize.

1 Beğeni

Ben de atletizmdeki lisansımı uzatmaya çalıştım e lisans üzerinden denediğimde işleme devam edemedim. Sistemde kayıtlı sağlık raporum(geçen sene çıkarırken almıştım) ve sağlık beyanım olduğu için dağcılık federasyonu üzerinden e lisans başvurusu yapmama izin verdi. Aslında atletizm dışındaki tüm federasyonlara izin veriyor. Başvurum onay sürecinde. Sonucu buradan paylaşırım. Geçen seneden lisansınız varsa aynı yolu deneyebilirsiniz.

1 Beğeni

Sistem üzerinden alınan e-lisanslar ile İl Gençlik Müdürlüğünden alınan lisanslar arasında bir fark oluyor mu, bilen var mı acaba?

Herhangi bir fark yok. Rahatlıkla kullanabilirsiniz.

2 Beğeni

Buradaki kritik nokta bu. Test sonuçları olunca hemen veriyorlar. En sağlıklısı test yaptırıp gitmek ya da doğrudan Üniversitelerin Spor Hekimliğinden hem kontrol yaptırmak hem rapor almak.

1 Beğeni

Merhaba ben de başvurdume lisansa yaklaşık üç gündür onay bekliyor konumunda kaç gün sürüyor bu süreç bilginiz var mı

Bu bilgi malesef geçerli değil dağcılık federasyonu reddetti. Mecbur, atletizm lisansımın vizesini uzatmak için sağlık durumu bildirimini ilçe müdürlüğüne gidip, bir adet vesikalık fotoğrafla imzalamak gerekmekte benim anladığım kadarıyla.

Güncelleme, 3 Mart

GSB’den bir cevap gelmedi. Sistem de düzelmedi. elimdeki raporla birlikte Burhan Felek’te bulunan ilçe spor müdürlüğüne başvurdum ve anında lisansı düzenleyip, PVC kaplayıp verdiler.

Spor bilgi sistemi üzerinden kontrol ettiğimde orada da görünüyor.

Aklıma takılan tek konu; neden bitiş tarihi 31 Ekim? Neyse, günü gelince yenilerim artık.

1 Beğeni

Ben de geçen ay Kartal İlçe Spor Müdürlüğünden PVC’li ferdi atletizm lisansını yeniledim. Alırken bundan sonra buraya gelmeden online yenileyebileceğimizi söylediler.

1 Beğeni

Arkadaşlar. Malum lisanslarımızın süresi 31 Ekimde doldu. Geçen sene fiziki olarak yenilediğim PVC lisansım, e-devlete yüklenmiş. Ancak yenilemeyi nasıl yapacağımı online olarak bulamadım. İlçe spor müdürlüklerine mi gitmeli? Yenileme yapan var mı acaba aramızda?

1 Beğeni

E-Devlet spor bilgi sistemi üzerinden sağlık beyanı onayı yapılacak, sonrasında bir adet vesikalık ile gençlik spor müdürlüklerine gidilmesi gerekiyor, çok kısa bir işlem sorun olmadığı takdirde.

3 Beğeni

Benden bir önceki mesajı yazan @oberyuz arkadaşımıza verilen “online halledilebileceği” bilgisi uygulamaya geçemedi o zaman. Beyanı oluşturdum. Yarın bir ilçe müdürlüğüne uğrayalım bakalım.

1 Beğeni