Nabız bandı tavsiye

Sporu uzun zamandır yapıyorum fakat koşuya yavaş yavaş başlıyorum. Koşunun daha çok nabza göre yapılması gerektiğini okudum birçok yerde ve nabız bandı almaya karar verdim. Fenix 5x plus saat ile kullanabileceğim aşırı pahalı olmayan modellerin tavsiyelerini alabilirim. Daha önce çok ilgimi çeken ürünler olmadığı için çok bir bilgim yok marka ve özellik olarak. ( Koşu ve bisiklet için kullanacağım. )

1 Beğeni
1 Beğeni

Ben decatlondan aldım hiç memnun kalmadım iade ettim garmin saat bilekten daha doğru ölçüyor şimdilik onunla idare ediyorum

1 Beğeni

Birçok yerde güzel yorumlar vardı. acaba size mi sıkıntılı bir model geldi.

Hangi saat ile kullandınız acaba?
Ben de amazfit stratos modeli ile kullanırken sürekli bağlantı kopuyor ve ölçümlerde problem oluyordu. Yaklaşık 3 aydır coros pace 2 ile kullanmaya başladım ve şimdiye kadar hiç bağlantı problemi yaşamadım.

1 Beğeni

Ben Decathlon’dan aldığım Kalenji marka nabız bandından çok memnun kaldım. Hatta bende daha önce birinci jenerasyon Garmin marka nabız bandı vardı, onu çok uzun süre kullanamadan bozuldu. Kalenji ise şu ana dek beklediğimden çok daha iyi çıktı. Bence şu an 350 TL’lik fiyatıyla Decathlon’dan alabilirsiniz.

1 Beğeni

bende decathlondan kalenji nabız bandı aldım ve sorun yaşadım. şöyle ki kalenji ant+ ve bluetooth bağlantısı kullanıyor saatim de aynı. bağlantıda ve aldığım verileride hep sorun yaşadım. yara yapması da cabası. garmin hrm tri aldım. sorunsuz kullanmaktayım. yüzmeyeceksiniz eğer garmin hrm run fazlasıyla işinizi görür. koşuda ekstra power, kadans, yer temas süresi, balans vs daha çok veri elde edersiniz

2 Beğeni

Garmin HRM Run göğüs bandı kullanıyorum bende, HRM Tri banda oranla daha fazla Running Dynamics bilgisi iletiyor Garmin Connect üzerine. Run band 6 bilgi veriyor, Tri band 3 bilgi veriyordu koşu ile ilgili olarak yanlış hatırlamıyorsam. Sadece koşu için oldukça yeterli. Ben Garmin saat kullandığım için HRM Run aldım, aynı marka çatısı ürünlerin çalışması daha kolay gibi geliyor bana göre.

1 Beğeni

Ben de decatlon un kendi saati ile kullandım sürekli kopma sorunu yasadım geç veri aktarımı da cabası anlayacağınız ben de düzen tutmadı ben de iade ettim

1 Beğeni

Bir arkadaşım, yakın zamanlarda (saat ile bağlamadan) uygulama üzerinden Wahoo’nun aşağıdaki ürününü kullanmaya başladı.

https://www.amazon.com/dp/B08819V67W?ref=ppx_pop_mob_ap_share

Kendisinden alacağım geri bildirimler doğrultusunda, 2-3 ay içinde bu ürünü alabilirim. Hem kullanan arkadaşlardan yorum almak adına hem de marka araştıranlar için alternatif seçenek olması adına buraya da yazayım dedim. Wahoo’nun cadance ve speed sensörlerini kondisyon bisikletimde kullanıyorum, gayet kullanışlılar.

Son olarak ikinci bir seçenek olarak da Dekatlondaki Kalenji’nin ürünü var, fakat amazfit Stratos 3 saatimle uyuşur mu bilemedim, endişeliyim :grin:

Bende decathlon hrm bandı telefondaki Adidas Running uygulaması ile kullanıyorum. Çok memnunum.

Bir yıla yakın Decathlon Kalenji kullanıyorum, ilk etapta bütçeye göre giriş seviyesi bir cihazdan yana karar kılmıştım koşu için. Çokta memnunum, pil değişimi zamanı yaklaşınca bağlantı kopması cihazı görememe haricinde bir problem yaşatmadı. Decathlon Coach uygulaması ile fazlaca yeterli ve sağlıklı bir kullanım alıyorum bir senedir. Kayışın bir tarafında sağ omuz tarafına denk gelen yer büzüştü onun haricinde bir sıkıntımız yok.

1 Beğeni

Ben de mayis ayinda Polar H10 nabiz bandi aldim. Bir kac hafta once ara ara yanlis gosterimlere basladi (egzersiz esnasinda 40 nabiz gibi), simdi de hic dogru gostermiyor. Polar’in sundugu troubleshooting yontemlerinin hicbiri ise yaramadi. Turkiye distributorunun iletisim formuna yazdim garanti kapsaminda oldugu icin ama onlar da geri donus yapmadilar. Bu arada da Decathlon’da satilan Kalenji nabiz bandini aldim antremanlarimi bolmemek icin. Kosu ve bisiklette Polar saatimle kullaniyorum, memnunum.

3 Beğeni

@paddlesteamer merhaba, H10 User Manual Bellenim sürümü güncellemesi

Polar flow veya polar beat uygulamaları uzerinden güncelleme geldiginde uyarıyormuş.
En son 30 Kasım 2020 update almış.Ama sendeki durumla ilgili gözükmüyor…

40a düşmesi anormal ama bazen 220ye de zıplıyordu bendeki hr7 çok kısa süreliğine.Anlık 3-5 sn dengesizlikten daha fazlası ise garanti kapsamında gönderebilirsin
Pil değişimi, strapın teması durumlarını da düşünebilirsiniz.

@fatihboyaci Firmware’ini guncelledim, pilini de degistirdim. Arada 1-2 dk dogru degerleri gosterse de genelde yanlis ve dusuk nabiz degerleri gosteriyor maalesef. Zaten dedigim gibi Kalenji nabiz bandi sorunsuz calistigi icin sorun bende ya da saatte de degil. Distributore ulasabilirsem garanti kapsaminda gonderecegim.

1 Beğeni

Servis iletişim:

Satın aldığın yere -hepsiburada trendyol mediamarkt vs- kabul etmiyor veya servis bilgisi olan kağıt gelmemişse…

Servis ücreti, finsporla da konuşulabilir.

1 Beğeni

Garmin’in Fenix 3 ile gelen nabız bandının çipini Kalenji’nin kayışı ile kullanıyordum. Koşu dinamiklerini verdiği hâlde nabız vermez olmuştu. Tamamen Kalenji kullanmaya başladım. Ama son zamanlarda kopma olmasa da hatalı nabız ölçüyor. Olandan çok düşük ölçüyor nabzı ki biraz kurcalayınca olması gerekene fırlıyor.
Ben de yeni bir nabız bandı bakacağım gibi ama fiyatlar artık fena…

1 Beğeni

Yere düşürmüş, eliniz ile kıvırmış yada darbe almışsa içindeki elektrotlar zarar görmüş gibi duruyor. Akıl vermek olarak algılamayın fakat yeni aldığınız ürünü de dikkatli kullanmakta fayda var. Bende bu hatayı yaptım elimde oynarken kıvırdım ve elektrotlar zarar gördü

1 Beğeni

Çamaşır makinesinde yıkarken ya da aşırı terden de zarar görebiliyor kayışlar.
Garmin’in kendi kayışını 5 seneye yakın kullandım. İlk taktığımda 200 üstü nabız gösterme gibi saçmalıklardan sonra Decathlon’dan bir nabız bandı alıp onun kayışı ile devam ettim. Sensörü de yedek sensör olarak kenarda durdu, arada ihtiyacı olan arkadaşlara verdim. İki ay önce Garmin sensör nabzı okumamaya başlayınca da Decathlon’un sensörü ile kayışını kullanmaya başladım. Nabzı okuyor ama arada çok düşük okuyor, biraz bastırıp kurcalayınca kendine geliyor. Arkadaşlara ne çabuk bozuyorsunuz bu kayışları diyordum. :smiley:

1 Beğeni

Nabız kayışını deterjanlı suda elde çok nazik yıkamak gerekir diye biliyorum.

2 Beğeni