Garmin Fenix 5x uyumlu HRM- Nabız Ölçer Göğüs Bandı tavsiyesi

Herkese merhaba, aranıza yeni katıldım. Haftada 3 gün koşu ve 3 kez de günde çift idman olarak fonksiyonel antrenman yapıyorum.

Garmin Fenix 5x gün içinde nabzı ve kalori değerini ve uyku değerleri çok doğru şekilde bence ölçüyor problem yok. Ancak konu antrenmana gelince aynı şeyi söyleyemeyeceğim. Nabız ölçer tam bir hayal kırıklığı, doğal olarak yakılan kaloriyi de doğru göstermiyor.

Saatime uyumlu göğüs bandını neye göre seçmeliyim ? Bir sürü modelde ANT+ ve bluetooth özelliği olması yetiyor yazıyor, benim modelim için de öyle mi ? Örneğin decathlon’da satılan 200 TL fiyatlı bir chestband var, alıp kullanan var mı, işimi görür mü ? Antrenman sırasında doğru veriyi göstersin, yaktığım kaloriyi doğru göstersin ve Garmin’in kendi uygulaması ile entegreli şekilde çalışabilsin istiyorum. Decathlon’dan hediye çekim olduğu için eğer model uygunsa gidip alacağım. Garmin modelinin göğüs bandı 1000-1200 TL civarında, o kadar bütçem yok malesef.

Herkese iyi forumlar.

sadece koşu için kullanacaksanız garmin hrm run (bütün koşu verilerini verebilmesi açısından)
ilerde açık denizde/havuzda da kullanmak istiyorum diyorsanız garmin hrm tri (hem tüm koşu verileri var hem de su içinde kullanılabiliyor) almanızı öneririm.

başka başka markalar eşleştiriliyor tabii ki. gıcıklık yapıp tüm verileri vermeyebiliyorlar…

2 Beğeni

Polat hr7 kullanıyorum ama satılmıyor sanırım.Polar hr7 den memnunum.

Şu 3 model, herbiri ayrı artı sı eksisi var.

550-600TL fiyat.

Alternatif olarak kalsın, sporla sağlıcakla kalın :+1:
@okanakcay’in dedigi gibi havuz deniz vs durumları ihtiyac maliyet fayda olarak gözönünde bulundurulabilir.

Hocam ayni durum bende de vardi suunto saatim icin bakarken nabiz bantlari pahali gelmisti o siralar da ayiracak butcem yoktu dechatlondan satilani aldim gayet is goruyor. Ha muhtemelen daha iyi markalarin sensorleri daha cok veri veriyor ama her halukarda saatin olctugu nabizdan daha iyi veriler veriyor. Dedigim gibi illa ki daha iyileri vardir ama fiyat performans olarak beni tatmin etti diyebilirim :slight_smile:

Arastirirken bir de wahoo lara denk geldim nereden buldum hatirlamiyorum ama daha uygun fiyatli bir nabiz sensoru bulmustum garmin suuntoya gore internette yorumlari da fena degildi aklinizda bulunsun derim.

1 Beğeni

Merhaba,

Decathlon’da satilan gogus bandini bir arkadasim Fenix 5 ile birlikte kullaniyor. Ayni gogus bandini ben de Garmin olmayan bir saatle kullaniyorum. Deneme icin Garmin 245 ve 945 ile eslestirip kullandim. Ikisinde de sorunsuz calisti.

2 Beğeni