Mesafe odaklı - Zaman odaklı

Antrenmanlarınızı mesafe odaklı mı yoksa zaman odaklı mı yapıyorsunuz? Bu mesafe ya da zamanı hangi ekipman ile ölçümlüyorsunuz?

Örneğin, mesafe odaklı antrenman yapıyorsanız kafanızda belirlediğiniz alan (bkz: üniversitenin önüne kadar, parkurda 10 tur) gibi mi oluyor yoksa bir cihaz yardımıyla mı bu ölçüm gerçekleşiyor?

Teşekkürler

google-earth veya google-maps ile ölçüyorum :slight_smile:

Ben mesafe odaklı çalışanlardanım.
Telefonumda Runkeeper var. Bana her km başına rapor veriyor.
Tempo koşularımda 5k veya 10k gibi bir mesafeyi olabilecek en kısa sürede koşmaya çalışırım.
Haftasonu uzunlarımda kafamdaki belirli bir mesafeyi biritmeye çalışırım.
İntervallerim 400, 800, 1600 gibi hep mesafe bazlı olur

GPS destekli saatim olmadan önce Google-Earth ve kronometreli bir saat yardımıyla hallediyordum. Google-Earth kullanımı için buraya bakabilirsiniz. GPS destekli saat aldıktan sonra işlerim her anlamda kolaylaştı. SUUNTO Ambit2 S ile ilgili İlk izlenimlerim için ise buraya bakabilirsiniz.

Şu andaki antrenmanlarım ortaya karışık ayarlanmış durumda. Yani interval antrenmanları mesafeye göre ayarlanmışken (4x(1000/200) gibi) haftasonu zaman odaklı (1 saat rahat tempo gibi).

Ben google aertdan kosmayi planladigim km ye gore rotayi belirleyip koşuyorum km odakli gidiyorum, ama km yi unutup tamamen zaman platformlu koşu planlarimda var ve gerekli olduğuna inanıyorum.