Menisküs yırtığı ameliyatı sonrası

Merhaba
Salı günü sol dizimden menisküs ameliyatı oldum.
Bu ameliyat sonrası koşuya geri dönüşler nasıl oluyor? Bu durumu tecrübe edinmiş arkadaşlar varsa yaşadıklarını öğrenmek bilmek isterim.

Geçmiş olsun. Sakıncası yoksa bir şey sorabilir miyim. Menisküs yırtığı koşudan dolayı mı oldu

Evet büyük ihtimal.Aslında vücut birkaç kez sinyal gönderdi ama biz koşanların geneli biliyorsunuz bu ağrının üstüne üstüne gider.Sanırım o dönemde dinlenseydim belki menisküs yırtığıyla sonuçlanmayacaktı.

1 Beğeni

Koşu sporunda “No Pain, No Gain” geçersiz

1 Beğeni

Sizce aşağıdaki takviye iyileşme sürecime olumlu faydası olur mu? Glucosamine 2KCI Formatı olunca eklemleri besleyici özelliği oluyor diye okudum.Bilgisi olan var mı acaba?

Bu tür takviyelerin faydası kanıtlanmış değil maalesef. Eklemler için kelle paça çorbası, bamya tohumu ( günde 5-10 adet su ile yutabilirsin) vs bu tür besinlerin faydası %100 e yakındır. Sakın supplement olayına girmeyin bence.

3 Beğeni

Özellikle bamya tohumu şahsen bana ve birkaç arkadaşıma ciddi faydası oldu. Sert antrenmanlardan sonra diz ağrısı oluyordu yaklaşık on beş gün bamya tohumu takviyesi ağrıları bitirdi.

3 Beğeni

Bir de kelle paça, bamya tohumu veya takviye gıdaya “faydası olacağına inanmak” faydalı olacaktır.
Plasebo etkisi - Vikipedi.

4 Beğeni

Ben de diz ağrım için arkadaşları dinleyip alacaktım. Psikolojik olarak kendimi inandırmıştım. Bu yorumunuz şimdi tüm her şeyi tersine çevirdi :smile:

2 Beğeni

İşe yarar, faydasını görürsünüz, şifa niyetine @umuttekin :raising_hand_man:

1 Beğeni

Tamam teşekkür ediyorum
Bamya tohumunu deneyeceğim.
Kelle paça çorbasının tadını midem kabul etmiyor :grinning:

2 Beğeni

@herdogdu A-Z kullanmaka olduğum tedavi yöntemidir ilaveten kemik suyu + mega 3 için bol güneş ve balık
@fatihboyaci Keisnlikle ayı fikirdeyim İnanmak kullandığınız ürünün faydasını oldukça arttırıır

1 Beğeni