Maraton Antremanı

Arkadaşlar merhaba,

8 ay önce tanıştığım koşu maceramı artık maraton seviyesine çekmek için çalışmalara başlamak istiyorum. En son İstanbul Yarı Maratonu’nda 21K’yı kendimce iyi bir sürede (1:52:13) bitirmenin mutluluğunun vermiş olduğu güç ile 2 Ekim’de koşulacak olan Gelibolu Maratonu’nda ilk maraton deneyimimi yaşamak istiyorum. Bu 8 aylık süre boyunca da, koşuya başlarken de hiçbir zaman maraton koşamayacağımı düşünürken, artık radikal bir kararla maratonun atmosferini hissetmek istediğime karar kıldım. Açıkçası şimdiden bile heyecanlanabiliyorum bu koşu için :slight_smile:

İnternette bir ton maraton antremanı bulunuyor ve hepsi 4 aylık bir süre biçiyor antremanlarına. Forumda da arattığımda herhangi bir antreman programı veya buna benzer bir öneri bulamadığım için burada maraton koşmuş arkadaşlardan antreman programlarıyla ile ilgili önerilerini duymak isterim. Özellikle “şu programı incele” diyebileceğiniz bir öneriniz varsa öğrenmek isterim.

Şimdiden teşekkür ediyorum :slight_smile:

My asics run coaching programını akıllı telefonunuza indirin. Koşacağınız mesafeyi tarihini haftalık kaç antreman yapmak istediğinizi son koştuğunuz yarışın süre ve mesafesi gibi bir çok parametre girip size program oluşturuyor. Kendş adıma tavsiye ederim.

Değişik bitirme süreleri için Runkeeper’ın antrenmanları mevcut. Denenebilir.
https://runkeeper.com/search/fitness-classes/running/marathon-plans.