Likya Yolu Ultra Maratonu

Yarın herkese başarılar manzaranın tadını çıkarın

3 Beğeni

Canlı sonuçlar.

3 Beğeni

57 parkuru için bir iki bişiler yazayım
50 kişi kayıt olmuş , 8 kişi başlamamış ,14 kişi bırakmış 28 kişi tamamlamış
Parkur çok kırıcı pat küt kayaları tekme atıyorsunuz ağaçlara kafa atıyorsunuz. ara su noktaları iyi ki konmuş

Cp ler de soğuk du vardı . 1.ci cp den sonra ki su noktasında donmuş su vardı ağırlık falan demeden alın atın çantaya Musa dağı gözünüzde büyümesin benim için yarış çıralıdan sonra başladı son 17 km 38 derece sıcağı denk geldik
Uludağ 64 de şortumda sapur sapur ter akıyordu burası direk kavurdu, su dengesini iyi ayarlayamadım bu yarışta ,o kadar cp ler de soda ayran kola tüketttim su içmeme dikkat ettim yine de olmadı
Sağlıkla güzel anılarla bitirdik beraber koştuğum arkadaşlara selamlar

6 Beğeni

Gerçekten çok yıpratıcı bir parkur oldu. Ne kadar sert olduğunu parkurun içindeyken anlıyorsunuz. Ben yarışta midsoleu ince, yeri hissedebileceğim tarzda bir ayakkabı kullandım. En büyük iyi ki dediğim şey bu oldu. Kesinlikle maximal ayakkabı parkuru olduğunu düşünmüyorum yarışın. Organizasyon bence çok iyiydi. Her yarış çok güzel olur da, ama hani bir şey söylemek için de olsa bir eksi buluruz. Bu yarışta tek eksik iklimin zorlayıcılığıydı. Bunun için de organizasyonların bir çözüm bulması imkansız :slight_smile:

Yarışa ileride katılacaklar için önerim, yarışın Çıralı’dan sonra runfire a dönüşeceğini düşünerek kendilerini bu noktadan sonrasına hazırlamaları olacaktır. Bitirene kadarki süreç her ne kadar acılı olsa da 3 günlük bir parkuru tek günde koşmak çok güzel bir nişan.

Yarışta @Erkanzorlu ile uzun bir süre birlikte gittik. Pozitifliği ile yarışa tutunmamı sağladı diyebilirim. Çok teşekkürler.

Finiş alanında ise @nkoner leoldukça yorgun olmamıza rağmen konuşma fırsatını buldum. Moral deposu oldu. Ayrıca finişte sohbet ettiğim diğer Sakarya’lı arkadaşları da tanıdığıma çok memnun oldum.

Koşu forumun iyi ki bir üyesiyim ki her yarışta kalpleri güzel insanları görüp gülümseme nedenim oluyor. Bu çok güzel bir şey.

Yarış videosunu da dilerseniz buradan izleyebilirsiniz:

15 Beğeni

Gökhan Bey,

57 K gibi bir yarışı mükemmel bir süre ile bitirmiş olmanız müthiş, sizi tekrar tebrik ederim. Çok yorgunken karşılaşıp sohbet etmemiz benim için de büyük moral oldu. Tuz Gölü yarışı sıcak bakımından bu yarışın yanına bile yaklaşmadı benim için. Orada 20 K idi burada 37 K ve özellikle Çıralı sonrası fenaydı. Sizin videoyu TV den seyredeceğim. Görüşmek üzere.

5 Beğeni

Geçen seneden tecrübe edip daha fazla su taşımama rağmen çok susuz kaldım hem güç hem de motivasyon olarak beni olumsuz etkiledi… Sağlıkla bitirdim ama çok uzun sürdü… Daha çok sıcakta antrenman ve eğim antrenmanı kesinlikle şart yoksa keyiften çok eziyet oluyor

9 Beğeni

17 Km den 21. Km 'ye kadar ( Çıralı ile Maden Koyu ) hayatı sorguladım resmen. 2 Arkadaş orada bıraktı yarışı. Susuzluktan ayaklar gitmiyordu. Batonları da son anda aldım yanıma. İyi ki de almışım, yoksa bitiremezdim.

6 Beğeni

Tekrar tekrar geçmiş olsun… Şunu bu yarışta çok iyi anladım baton şart, açık renkli kıyafet şart ve drop bag i verimli kullanmayı bilmek lazım çorap tshirt ve ayakkabı yenilenmeli…

6 Beğeni

Çok iyi özetlediniz.

3 Beğeni

Bundan lazım bize :slight_smile:

4 Beğeni

Geçen Sene 20K yı 2:11:00 ile bitirdim. Bu sene 2:20:00 perişan şekilde zor bitirdim. Disiplini seven biri olmasam sanırım yürüyerek 4 saatte bitirirdim. Felaket Susuz Kaldım Koca Hafta günde 4lt su içmeme rağmen.

Sanıyorum ki şu noktada hata yaptım. Yarışta çok su tükettim ve çok terledim. Haliyle vücuttaki elektrolitide aşırı su tüketerek azalttım. Bir daha böyle hata yapmam

5 Beğeni

Merhaba,

Likya Yolu Ultra Maratonu zorlu geçti tabi ama bitince mutluluğu paha biçilemez. Videoyu yayınladım bende. İyi seyirler.

13 Beğeni

Videoyu izledim hemen, bu sefer gerçekten parkurun kırıcılığı konuşma frekansı ve keyiften belli oluyor, kumsalı fazla koşmakta tuzu biberi olmuş zaten :slight_smile:
Ciddi zor bir parkuru sağlıkla bitirdiğiniz için tekrar tebrikler.

3 Beğeni

Bu yarış beni başka bir boyuta taşıdı. Çok fazla tecrübe edindim. Keyif derken keyifsizlikten mi? Demek istedin ? :slight_smile:

2 Beğeni

Geçen yıl 37 K koştum, Musa dağı çıkışına kadar hava bulutluydu ama sonrası felaket(bu yıl ki kadar sıcak olmasada) Çıralıdan sonrası bitmek bilmedi ki Çıralı-Madeni en az 15 defa koşmuşumdur.

2021 de ve bu yıl 20K koştum, bu yıl daha iyi antreman yaptığımı ve birazda kilo verdiğimi hesaba katarak önce ki süremden 15 dakika daha erken bitirebileceğimi düşünüyordum ama 13 dakika geç bitti:-)

Organizasyon ve parkurlar çok iyi ama tarih yanlış bence. Bu bölgede 15 mayıstan sonra 1 kasımdan önce yarış düzenlenmemeli bence.

3 Beğeni

Merakımı gidermek istedim

• Keşke etaplı versiyona geri dönse
  • Bu haliyle devam etmeli

0 oylayan

2 Beğeni

Uzunetapla çok etaplı haline dönmesi için baya konuştum, her şey ekonomik demeye getiriyorlar.
Çok basit bir öneri sundum, siz açın şu para diyin minumumda kayıt belirleyin dedim,
hiç yanaşmadılar bile, uğraşmak istemiyorlar ne yazık ki.

3 Beğeni

Ben çok zorlandım o kısımda ve kendi kendime nerede hata yapıyorum diye defalarca sordum. 37 K olduğum için sizden daha geç bir saatte ve güneşin daha yukarıda olduğu zamanda geçmişim demek oluyor. O gün her şey zordu gerçekten.

2 Beğeni

Halbuki Likya’nın alameti farikası etaplı olmasıydı. O bölgede geçen onlar gibi zaten bir çok yarış mevcut. Elin adamı gelip Kapadokya’da Likya’da etaplı yarış yapmaya kalkışıyor. Maliyet kaygılarını ise anlıyorum. Kısmet.

2 Beğeni

O Türkiye’de yabancıların yaptığı yarışların fiyatında yapacaklarsa hiç yapmasınlar tabi:))

3 Beğeni