Li̇sans çikarma ve yeni̇leme

LİSANS ÇIKARMA /YENİLEME
Merhaba arkadaşlar,

Lisans çıkarma veya yenileme nedeniyle aile hekiminden alınacak sağlık raporu için, yeni bir uygulama başlamış. Sporcular kendi şifreleri ile e-devlete girdikten sonra, Spor Bilgi Sistemi Portalına giriş yapıp"sağlık raporu için sevk talebi oluştur" işlemini yapabiliyorlarmış.

Daha sonra sporcu, aile hekimine gittiğinde, sorunsuz bir şeklide raporunu alabiliyormuş. Bu bilgiyi birkaç arkadaşa ilettim ve raporda sorun olmamış. Bilginize!

11 Beğeni

Güzel bilgi, teşekkürler. Bu arada e-lisans linki de gözüküyor ancak aktif değil. Belki ilerleyen günlerde kendi lisansımızı da kendimiz çıkarabiliriz.

Herkese merhaba,

Koşu için lisans çıkartmayı ve olası katılacağım trail vs yarışlarda tekrar tekrar sağlık raporu ile uğraşmayayım diye düşünmeye başladım. Çoğu koşu organizasyonlarında da triathlon lisansının da geçerli olduğunu gördüm. Koşuyu da kapsaması itibariyle triathlon lisansı çıkarmak daha mantıklı değil mi? Grupta lisansı olanlar bu konuya ne dersiniz? Uğraşmışken triathlon lisansı için uğraşmayı tavsiye eder misiniz?

1 Beğeni

İkisini de aynı anda çıkarabilirsiniz, kaç lisans istiyorsanız o kadar fotoğraf ile gittiğiniz takdirde çıkarabilirsiniz.

3 Beğeni

Lisans çıkarma ile ilgili yaşadığım tecrübemi hızlıca paylaşayım.

1. Öncelikle e devlet üzerinden spor bilgi sistemine girerek sağlık işlemleri menüsünden sağlık raporu için sevk talebi oluşturuyorsunuz. Ben ayrıyeten sağlık beyanı formu da oluşturdum. Sağlık raporu sevk talebi oluşturmanız önemli , çünkü aile hekimi sistem üzerinden bu formu görüyor, bu formu ona gelmeden sistemde oluşturmuş olmanızı istiyor.
  2. Aile hekimi kısa muayenesi sonrası sistemde onayladı. Ben her ihtimale karşı raporun çıktısını da rica ettim ve Gençlik ve Spor İl müdürlüğüne götürdüm.(Bazı aile hekimleri ekstra muayene gerek görürse başka bir sağlık kuruluşuna yönlendirebiliyormuş)
  3. Gençlik ve Spor il müdürlüğünde triatlon ve atletizm lisansı çıkarmak istediğimi (Ferdi Lisans) söyledim. Bana verilen formu doldurdum. (Triatlon ve Atletizm diye belirterek) ayrıyeten verilen yüzme beyan formunu doldurdum(triatlon için), Aile Hekiminden aldığım formu, iki resmi ve kimliği verdim. 10 dakika sonra ücretsiz bir şekilde basılarak işlemler halloldu. Beklediğimden daha kolay bir süreç oldu.
  4. Yalnız lisanslar 31.10.2022 tarihinde kadar geçerli imiş . Aslında daha önce okumuştum ama Eylül diye hafızamda kalmış. Süresi dolduğunda vize işlemi yaptırmak gerekiyor. Vize işlemi de internetten incelediğimde daha kolay gözüküyor. Vize yapınca artık 31.10.2023 e kadar geçerli olmuş olacak.
    Bilgilerinize
6 Beğeni