Kyzikos (Kapıdağ) Ultra (4-6 Ekim 2019)

kyzikos
kapıdağ
kyzikos-ultra
#1

Yeni bir ultra maratonumuz var artık! :slight_smile: Neredeyse bir çok coğrafyaya yakın, araç ve deniz yolu ile ulaşabileceğiniz, farklı mesafeleri içeren akredite bir yarış: KYZİKOS ULTRA!

Kyzikos, Kapıdağ’ ın tarihi ismi, artık bu ismi sıklıkla duyacağız.
Bandırma’ da köklü bir ekip olan Bandırma Dağcılık ve Arama Kurtarma Derneği (BANDAK) tarafından organize edilen Kyzikos Ultra, 5 Ekim 2019 tarihinde 22K, 56K, 85K ve 6 Ekim 2019 tarihinde Çocuk Koşusu ve 5K mesafelerinde gerçekleşecek.

www.kyzikosultra.com
www.kapidagultra.com

adreslerinden kayıt olabileceğiniz etkinlik Türkiye Atletizm Federasyonu (TAF) ve ITRA’ ya akredite durumdadır.

5 Ekim 2019 tarihli koşular;

  • 22K , 1 PUAN , 570m+
  • 56K, 2 PUAN, 2030m+
  • 85K, 3 PUAN, 3070m+

6 Ekim 2019 tarihli koşular;

  • Çocuk Koşusu
  • 5K

Sizleri site ana giriş sayfamızdaki yazı ile başbaşa bırakır, organizasyona bekleriz.

"Değerli koşu dostları;

Güney Marmara Bölgesi, Balıkesir İli, Erdek İlçesi’ nin de bulunduğu, bir kıstak ile ana karaya bağlanmış olan, %80’ i ormanlarla kaplı, dünyanın oksijen oranı en yüksek ikinci yöresi, Akdeniz, Karadeniz ve İç Anadolu ikliminin aynı anda görüldüğü, aynı zamanda kuruluşu Neolitik (M.Ö. 6.000) ve Kalkolitik (M.Ö. 5.000) döneme kadar inen en eski İyon şehirlerinden biri olan Kyzikos antik kentinin de içerisinde bulunduğu Kapıdağ Yarımadası’ nda sizleri koşmaya davet ediyoruz.

Sadece koşmayacak, tarihi ve doğal güzellikler içerisinde kendinizden geçeceksiniz. Bazen dere kenarında, bazen şelale sesi eşliğinde, bazen kestane ağaçlarının altında, bazen bir manastır içerisinde sizi bekleyen bir sürprizle karşılaşacaksınız. Bazen büyük bir amfi tiyatronun duvarı dibinde serinleyecek, bazen de bir Pomak Köyü’ nün güzelliklerini izleyeceksiniz. Denizin ve ormanın her türlü parlak rengini her adımda hissedeceksiniz. Daha birçok sürprizler ile sizleri bekliyoruz."

BANDAK

12 Likes

#2

Organizatör Bandak Derneği Kapıdağ Yarımadası’na düzenli turlar düzenleyerek Bandırma ve Erdek çevresindeki birçok kişiyi doğayla buluşturarak patika yürüyüşleri, trekkingler yaptıran doğa sevdalılarından oluşan bir topluluktur.
Ayrıca Bandak içerisinde birçok koşucu ve ultramaratoncu üye bulunmaktadır. Organizasyon komitesi de bu sebeple koşuculardan yani koşu ve koşucu odaklı düşünebilen koşanlardan oluşmaktadır. Bandak üyeleri olarak en büyük ilham kaynağımız Bandak’ta çok büyük emekleri olan Mustafa Kızıltaş abimiz de organizasyon içerisindedir. Mustafa Kızıltaş, @ALPER ve @Yelena gibi tecrübeli koşucuların desteği ile Kapıdağ’a gelen değerli koşucuları güzel parkurlarda koşturup memnun bir şekilde evlerine yolcu etmek en büyük hayalimiz.
www.kyzikosultra.com adresinden detayları öğrenebileceğiniz gibi, kafanıza takılan ne varsa (konaklama,ulaşım,arazi yapısı,iklim,eğim vs) sitedeki iletişim adreslerinden ya da forum üzerinden de doğrudan sorabilirsiniz.
Kapıdağ’da hep birlikte koşmak dilekleriyle…

5 Likes