Kötü alışkanlık hakkında

Herkese merhaba

Ben buradan beni uyarmanızı eleştirmenizi istiyorum :frowning:

sigarayı bırakalı 2 sene oldu ve bırakır bırakmaz koşmaya başladım. 1,5 senedir düzenli koşuyor antrenman yapıyor ve koşu verilerimi takip ediyorum. 5k da 10k da gayet iyi pace ve sürelerim var ( 5k 20:38 - 10k 43:55 - 21k 1:41:49 gibi ). ekim ayı gibi bir yarı maratona katılmam için sıkı antrenman yapmam gerek. son 1 aydır günde 1 / 3 / 5 adetlerde sigara içmeye başladım. Bana sigara ile ilgili demotivasyon lazım. yeniden başlamaktan korkuyorum.

ağzıma vurun elime iğne batırın :D:D atış serbest :smiley:

teşekkürler

3 Beğeni

Sigarayı bıraktıktan sonra, yaptığınız bu mükemmel derecelere bakınca, şahsen dış motivasyona ihtiyacınızın olmadığını düşünüyorum. Sigarayı bırakmanın size kazandıracaklarının zaten epey farkındasınızdır. Sigaraya nasıl başladıysanız, aynı şekilde kendiliğinizden bırakacaksınız…

Süper performans. Durmak yok, koşmaya devam…

Koşuyla kalın.

1 Beğeni

teşekkür ederim :smiley:
.

Merhaba
Ben de 1.5 yil once gunde 2 paket ictigim sigarayi biraktim. O gunden bu gune hic icmedim icmeyi de dusunmedim… Zaten kosuyla cok zit seyler. Sigara icmediginiz donemde ona karsi ozlem duymak yerine onu icmediginiz gunlerde kendinizi nasil iyi hissettiginizi dusunun. 1 tane icmenin bile hicbir masum yani olmadigini, size hicbir sey katmadigini dusunun.
Bu konuda destek isterseniz allen carr’in kitabi var. Hatta videosu var. Ben de mevcut videosu. Cok etkili. Bulamazsaniz ulastirabilirim size.
Unutmayin, keyif icin ictiginiz sigara size asla keyif vermemektedir :wink:

3 Beğeni

Hemen bakayım bulamazsam yazarim
Teşekkürler :slight_smile:

Şimdi yavaşça elindeki sigarayı bırak ve paketten uzaklaş ,
sakin ol ,
hareketlerin yavaş pace in hızlı olsun :slight_smile:

3 Beğeni

Federaller ! :):slight_smile:

Alan Carr diye bir adamın Sigarayı Bırakmanın Kolay Yolu diye bir kitabı var.
Bu da linki:


Bu kitabı al. Hatta internette e-booku da bulunuyor rahat rahat, download da edebilirsin.
Onu baştan sona oku. Zaten çok kalın bir kitap değil.
Sana sigaranın kötü yanlarını anlatmıyor, sadece neden gereksiz olduğunu ispat ediyor.
Kesinlikle faydası olacaktır. Dünyanın en çok sigara bıraktıran yöntemidir. Senin durumunda çok işine yarayacağı gibi bağımlılıklar hakkında da bir çok şey öğrenmeni sağlayacaktır.
Sigarayı bırakınca kitabı sigara içen bir arkadaşına hediye et, o da bırakınca başkasına, bir zincir oluştur. Bana öyle geldi benden de öyle çıktı.

4 Beğeni

Ben de bırakalı iki buçuk sene oldu. Allen Carr’in kitabının birakmamda çok faydası oldu.

3 Beğeni

Ben bırakalı, pardon ara vereli 3 yılı geçti, bırakmamda baba olmamın çok etkisi oldu ama bırakmak için baba olun diyemem, o dönemde champix adlı ilacı kullanmıştım, ( 15 yıl ortalama 1-1,5 paket içtim ) tekrar bırakma sürecindeki zorlukları yaşamamak için bir tane olsun içmiyorum, hayat böyle daha güzel ve kaliteli.

3 Beğeni

Allen carr a git bir daha ugrasma

1 Beğeni

Yanan bir bitkinin dumanını içine çekmek nekadar iyi bir şey olabilir.

3 Beğeni

Ya da ne kadat mantiklı olabilir değil mi

allen carr kesin çözüm. 9 yıldır son derece mutluyum kurtulduğum için. Ama video değil de kitabı öneriyorum

2 Beğeni

Bırakamayanlar biorezonans sigara bırakma konusuna baksın derim.

Şuan ne durumdasın merak ettim doğrusu. Ben bırakalı 11 yıl oldu ama içtiğim günlere lanet ediyorum ve kendimede kızıyorum nasıl bu kadar aciz bir insan oldum zamanında bana göre sigara içenler aciz insanlar.

4 Beğeni

Sigara içmiyorum, hiç içmedim. Ama sizi motive etmesi açısından “Fiyat” ı düşünerek, o bütçe ile ne kaliteli ayakkabılar, aksesuarlar alıp ne cazibeli yarışlara katılabileceğinizi hayal edin. Gereksiz ve sağlıksız her harcamamı bu sayede kontrol ediyorum ve koşu gardolabım çok genişledi.
Kolaylıklar.

4 Beğeni

Kötü alışkanlık konusunda sadece kremalı bisküvi. Sigara - alkol kullanmadım hiç . Ama kremalı bisküvi daha beter mereti bırakamıyorum da .

4 Beğeni

Benzer durum yaşayan biri olarak, bisküvi varsa çay, çay varsa bisküvi vardır.Eğer @sametakkaya çayın yanında yiyorsan bir süre çayı azaltmak da fayda sağlar kremalı bisküviyi bırakmak için :raising_hand_man:

2 Beğeni

İçsel motivenizi sağlayacak bir şey bulmanızı tavsiye ederim, örneğin bir yarış, hedef, daha sonradan profesyonel olarak buna odaklanın, maddi durumunuz el veriyorsa bir hocayla çalışmaya başlayın, zaten en az 2-3 ay sürdüğü için o sırada toparlamış oluyorsunuz. Gerisi size kalmış.

1 Beğeni