KoşuForum'un yeni destekçisi WUP

Harika bir Haber. Teşekkürler Sebep Olanlara

2 Beğeni

Ülkecek ekonomimizin bozuk olduğu şu günlerde ilaç gibi oldu.300TLlik alış veriş 240TLye geliyor ve kargo ücretsiz.Baba oğluna bu iyiliği yapmaz :slight_smile: teşekkürler koşuforum ailesi

4 Beğeni

Bunu yazmak için doğru yer mi bilemedim ama :slight_smile: Up Grade ürününün yeni versiyonu Elmalı harika olmuş, Pancarlıyı zorla içiyordum resmen :slight_smile:

4 Beğeni

Eskisi çilekli degil miydi?

Elmalıyı ben de çok beğendim.

4 Beğeni

o tadı çileğe yakıştıramamışım demek ki :slight_smile: haklısınız çilekliymiş

4 Beğeni

İndirim kodunu kullandım, ürünler (özellikle jeller-bir patlama akma yok) sorunsuz ulaştı, siparişin yanına bir hediye de yollamışlar, kendilerine teşekkür ederim. Doğru zamanda özellikle tuz hapı konusunda bizi eurodan kurtardıkları için müteşekkirim.

6 Beğeni

Onlarca marka jel aldım denedim. Hiçbirine tadı veya kıvamı sebebiyle alışamadım. Teknik olarak beslenmeye katkılarını karşılaştıramam bende genelde hepsi benzer etki ediyor ama WUP orman meyveli jel tat ve kıvam olarak açık ara önde benim için. Elbette kişisel bir konu.

Bende bunun için teşekkür ederim :slight_smile:

10 Beğeni

Benimde favorimdir. Ve hiçbir rahatsızlık vermedi.

5 Beğeni

Uzun kullanım sonrası yorum yapmak istiyorum.

Kullanımım önerilen şekilde olduğu gibi egzersizden önce Carb 3 sonra Upgrade.

Carb 3: Gerek koşu gerekse ağırlık çalışmalarından önce 1 ölçek bazen abartıp 1.5 ölçek alıyorum. Her egzersizi 15-30 dk uzatmamı sağlıyor. Bilmiyorum uzatmalar bana zarar veriyor mu ama koşu süremin uzaması en çok sevdiğim şey ve geliştiğimi hissettirdi bana. 10 KM koşmaya başlayalı 3-4 ay olduysa şu an 15-20 KM koşarım be abi dedirtiyor. Özellikle aç karnına idman yapacaksan öncesinde bunu içiyorum. Sırada bunu HIIT yapmadan önce denemek var.

Upgrade: Çileklisini hiç beğenmediğimi söylemeliyim. Özellikle köpürdükten sonra tadı cidden kötüleşiyor. Elmalı olan ise tam ayarında. Çok lezzetli ve tek dikişte kendini bitirtiyor. Toparlanma sürecini fazlasıyla hızlandırıyor. Adele ağrısını azaltıyor ve bir sonraki idmana normal şartlar altındaysam tam olarak hazır gidiyorum.

Sırada WUP Kreatin var fakat (eskiden kullanmıştım) günde 1 ölçek 5 gram aldığım halde 19 yaşında böbreği elime aldırıyordu. Doktora görünmeden kullanmayı düşünmüyorum. Bakalım doktor ne diyecek. Onay verirse 2 kutu sipariş geçerim mutlaka.

Bu arada indirim için teşekkürler. Var olun.

Yıllar önce burada Kazein ile ilgili bir konu açmıştım. Akabinde bana özel mesaj atmış, forumu kirletmekle suçlamış ve konuyu kaldırmıştınız. Başka bir şey yazmayacağım, selamlar :blush:

2 Beğeni

Merhabalar,

2 senedir düzensiz şekilde koşuyordum. Yaklaşık 2 aydır kendimce belli bir program dahilinde koşmaya başladım. Genellikle uzun koşularımda (10 km veya 1 saat üstü) kas ve vücut yorgunluğum oluyor. Bu durumu minumuma indirmek ve toparlanmayı, kas yıkımını önlemek için wup ürünü kullanmaya karar verdim. Ancak hangi ürünün bana uygun olacağına tam karar veremedim. Açıklamalarda ne amaçla kullanılması gerektiği yazıyor ama ben kullanmış tecrübeli arkadaşlardan öneri almak isterim. Benim kendime uygun gördüğüm ürünler şöyle:

WUP Carb3+ Yüksek Karbonhidrat, Enerji ve Mineral (Elektrolit)

WUP Endu+race

WUP Electrolyte Boost

WUP Hydractive

Sizce bunlardan birini kullanmak yeterli mi? Ya da belirtmediğim farklı bir ürünü önerir misiniz?

Teşekkürler

1 Beğeni

Bunlar adı üstünde “supplement” destekleyici ürünler. Kişisel olarak uyku süreni ve beslenme düzenini oturtursan bu ürünlerin hepsi destek sağlar. Özellikle carb3 ve Endu-race

6 Beğeni

Merhaba, Wup upgrade ürününü kullanıyorum. Genel olarak memnunum.

2 Beğeni

Madem yazismamiz hakkinda acikca yazmissiniz ben yazismanin gercegini paylasayim.

Goruyorum son zamanlarda neredeyse her konuya uzun uzun yaziyorsunuz. Sag olun, katilim onemli ve destekliyoruz. Ama biraz agirdan alsaniz, forumu bir yigin baglanti, resim ve video ile bogmasaniz. Goruyorum bazi tartismalar da cikiyor bu kadar hizli ve yogun gidince. Tum bunlari izledim ama ortada bir soru veya baska bir sey yokken kilo vermek icin kazein alin basligi bana dogru gelmedi. Sizin fikrinizi merak ediyorum?

• Kirletmek dememisim; bogmasaniz demisim.
  • Kazeinle kirletmeyin dememisim, cok fazla baglanti, resim ve video ile bogmasaniz demisim.
  • Bunlari soylemisim cunku bazi tartismalar cikmis. Sadece supplement konu aldiklari icin degil.
  • Konu sadece supplement de degilmis, bir supplement kullanarak zayiflamaktan bahsetmissiniz.
  • Ayrica bir sonuca varmamisim, sizin fikrinizi sormusum. (Sonrasinda siz silmemi istediginiz icin sildigimi animsiyorum, yaniliyorsam duzeltin)

Hal boyle olunca, neden boyle bir yorum yazdiginizi anlayamadim. Ama her seye ragmen sizi kirdiysam ozur dilerim. Belki de kendimi tam olarak ifade edemeden yanlis anlamaya neden olmus olabilirim, affola.

Ote yandan halen sadece kilo vermek amaciyla bir supplement kullanilmasi hakkinda bir konu acilmasini istemem. Bunun su an altinda yazistigimiz konu ile de dogrudan iliskili olmadigini dusunuyorum.

13 Beğeni

Konuyu dağıtmak istemem, o nedenle sadece tek bir cevap vermek istiyorum.

Bana attığınız mesajı da paylaşacaktım esasında fakat özel mesaj olduğu için belki rızanız olmaz diye paylaşmamıştım. Siz eklemişsiniz lakin ilk cümlenizi belirtmemişsiniz, ben tam halini ekleyeyim müsaadeniz olursa,

Yazdığınız ilk cümleden, özellikle gıda takviyesi hakkında konu açtığım için hoşnut olmadığınızı, gıda takviyelerine karşı olduğunuzu anlamıştım, halen de öyle anlıyorum. Zaten ‘‘madde’’ diye tabir etmişsiniz.

Ancak malum sektörden reklam aldığınızı ve forumda bazı takviye ürünlerin tartışıldığını görmek, hatta kullanıcılar tarafından sanki biraz da reklamının yapıldığını görmek beni çok şaşırttı. Dünya nüfusunun tamamına yakınının nerdeyse her gün tükettiği kazein hakkında konu açmak sorun oluşturuyor ama bilinçsiz şekilde kullanıldığında böbrek hasarı yapabilecek veya en hafifinden kreatinin seviyelerini yükseltecek kreatini tartışmak oluşturmuyor mu ? Yanlış anlaşılmasın, reklam vermeniz kadar doğal bir şey yok, destekliyorum da, kaldı ki ben de çok fazla takviye kullanan biriyim ve şu ana kadar hiçbir zararını görmedim. Sadece buradaki çelişkiyi anlayamadım ?

Buradaki konularda tek resim ve bağlantı paylaşan, uzun yazan ben miyim ?

Kilo vermek amacıyla supplement kullanılması hakkında konu açılmasını istemezsiniz ancak kreatin reklamı yapılmasını istersiniz öyle mi :blush: Supplement kilo kontrolü için kullanıldığında toksik maddeye mi dönüşüyor anlayamadım.

Benim kötü bir amacım yoktu, zararlı bir paylaşım yaptığımı da düşünmüyorum. Beni sevmeyebilirsiniz, kimse kimseyi sevmek zorunda değil, ki tanısanız seveceğinizi de düşünüyorum orası ayrı mesele. Sadece, gerçekten buradaki mantığı anlayamıyorum.

Selamlar…

1 Beğeni

Gıda takviyesi denince pazardan alınan kuşburnu, kızılcık, yaban mersini vs anladım.Kazein de madde, gıda takviyesi ne denilirse denilsin bir suplement(casein).
https://m.supplementler.com/c/kazein-sut-proteini-18

2015 yılından beri suplementler, koşarken kullanılan suplementler vs konuları gayet de konuşuluyor.Kazein de 5-6 yerde bahsedilmiş.

Suplement, takviye, destekleyici vs dileyen günlük yiyeceklerden de marketlerden gıda takviyesi olarak da alır.Bence bu konuyu şu nedenle açtım ve uygun demek de seçenek; adminler de insan ve yanılıyor olabilir, fikrimizi sormaları da “anlamak için, yanılıyor muyum” diye sormak için doğru bir yöntem.Kestirip atmamışlar.

10 Beğeni

Sizi neden sevmeyeyim, tanimiyorum bile. :slightly_smiling_face: Umarim bir gun tanisir, sohbet ederiz, boylece yazida ortaya cikabilecek yanlis anlamalardan da arinmis olur iletisimimiz.

Bence bir celiski yok. Evet, burada zayiflamaya calisan insanlar var, ama bunu spor yaparak elde etmeye calistiklari icin buradalar. Supplement ile zayiflamak isteyenler baska bir forumdadirlar diye dusunuyorum.

Ayrica, (forumu daha fazla mesgul etmemek adina son kez belirtiyorum): o zaman size bu sekilde ulasmamin nedeni, bir anda cok konu yagdirmaniz ve supplement kullanimi ile zayiflama yontemi paylasmanizdi. Size hakaret etmedim, sizi forumdan atmadim, yazilarinizi silmedim (siz isteyene kadar), sadece konu uzerine fikirlerinizi ogrenmek icin mesaj ilettim.

Simdi 4 yil sonra bu yazisma uzerinden beni zor durumda birakmaya mi calisiyorsunuz anlamiyorum. Diyelim bunu basardiniz, mutlu olacak misiniz? Eger oyleyse, tamam kabul ediyorum, haklisiniz, yanlis davranmisim. Siz en dogrusunu yapmissiniz, ben hatali dusunmus ve davranmisim. Sizi tanimsam da mutlu olmanizi, bu sikintiyi icinizden atmanizi dilerim.

11 Beğeni

Yarı Maraton için verilen yarış kitinde WUP Carb 3+ diye bir supplement çıktı. Mantığını biraz anladım sanırım ama yine de sorayım: Bu nedir ki? Kullananlar memnun mu? Yarışta kullanmayacağım ama nasıl bir antrenmanda test edeyim? Bilgilendirmeler için şimdiden teşekkür ederim.

3 Beğeni

Ben denemek için kullandım 10 k lik antreman koşuda 300 ml gr su ile karıştırdım yanıma alıp su niyetine koşu boyunca tükettim koşu sonrası arada, sırada bitkin hissediyordum bu ürünü kullandım daha iyi hissettim ama birkaç sefer daha kullanmam lazım diye düşünüyorum(. Şu ana kadar 2 sefer kullandım) tesadüf mü idi? Yoksa faydalımı anlamak için.

3 Beğeni

Maraton hazirliginda 3 olcege kadar su(500ml) ile karistirip kullanmisligim var. En fazla 30lar sonrasi ikinci icinde su olan bi fleski yanima almisimdir. 35k ya kadar ciktim. Carb3 varken ilave sadece sicak havalarda tuz alirim yanima. Jel gibi baymiyor beni. Fakat tabi genel gecer hesaba gore 3 olcek bile 30k icin yaklasik yarim olcu daha az karbonhidrat icerir. Bu kullanim sekli flesk ile kosabilenler icin icin hem konforlu hem de jellere gore hesapli da oluyor. Ben soft flesk icinde bel kemerinde kullaniyorum.

2 Beğeni