Koşu parkuru tavsiyesi

Merhaba
Bakırköy, Bahçelievler civarında oturanlar için koşu parkuru tavsiye edeceğim. Bilenler bilir zaten ama bilmeyenler için Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastahanesinin hemen girişindeki yola paralel başlayan bir parkur var. yaklaşık 1 buçuk senedir koşuyorum burada. parkur 2 ayrı uzunluğu olan yollardan oluşuyor. birincisi 650 metrelik ve 250 metresi tartan geri kalanı asfalt olan kısa parkur. Bu parkurda asfalt bölümü koştuktan sonra tartan bölüm düz ve biraz dinlenmenizi sağlıyor.Tartan kısım biraz toprak ve çam ağacı iğneleri ile kaplı.

Diğer parkur ise 1.250 km lik 900 metresi toprak geri kalanı asfalttan oluşan uzun parkur. uzun parkur da yaklaşık 200 metrelik bir çok keskin olmayan yokuş var. çok zorlamayan antrenmanlar, uzun koşular ve intervaller için uygun. ben ilk yarı maraton mesafemi bu parkurda koşmuştum ( 1.41 )

Uzun parkurda ise daha dik yokuş mevcut ancak çoğunluğu toprak olduğu için asfalt kadar zorlamıyor sizi. Koşu yönüne göre dik yokuşu çıkmak ya da inmek için kullanabilirsiniz. fartlek için uygun.
Yazın koşarken güneş ışığını takip eden sinek sürülerine dikkat etmeniz gerekiyor :slight_smile: Ben ağaçların arasında koşmak için uzun parkuru tercih ediyorum genelde.

Her iki parkurda koşarken ağaçların arasında, küçük bir koruda koşuyorsunuz. düzenli koşanlar, yürüyenler, spor yapanlar her zaman mevcut. müdavimleri çok var. Bir çoğu tatlı insanlar.

Parkın müdavimleri arasında tabi ki kediler ve köpekler de var. Carlos, panda ve diğerleri :slight_smile: spor yapanlara kesinlikle zararları dokunmaz genelde araçlara ve güvenilmez tiplere havlarlar. sizi bir kere sevdiler mi parkura geldiğinizde sizi karşılarlar :slight_smile:

Koşu alanına yanınızda getirdiğiniz eşyalarınızı bırakacağınız bir yer yok. ben çantamı sürekli bir ağaca asıyorum ve bağlıyorum. Çok değerli eşyalarımı yanımda getirmiyorum. hırsızlık duymadım ama bazen hastahanenin bahçesi gereksiz kalabalık oluyor. Ağaçlar arasında piknik yapanlar, oturanlar oluyor. Çevreyi kirletmekten başka bir şey yapmıyorlar.

Şehrin ortasında en kolay ulaşılan ve küçük bir koru içinde olan spor alanlarından biri. Metrobüs ya da metronun bahçelievler durağında inip üst geçit ile e-5’in diğer tarafına geçip kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Haftanın en az 3 günü saat 19:30 gibi koşuyorum. koşmak isteyenleri beklerim :slight_smile:

iyi koşular herkese.

8 Beğeni

Ben de müdavimlerindenim bu parkurun ancak maalesef yakın zamanda imar planı değişikliği yapıldı. :frowning:

Umarım yakın zamanda aksiyona geçmezler.

Sizi hatırlıyorum. Gördüm birkaç kez. Duyumlarıma göre parkur kısmı değil arka taraflara gözlerini dikmişler. Ufak bir protesto yapıldı hatta.

istanbul için önerebileceğiniz başka parkurlar var mı acaba? başlığın üzerinden baya zaman geçmiş. istanbulda yeni yerler keşfeden veya tavsiye edebilecek olan var mı

İstanbul ağırlıklı parkur tavsiyelerini ve yorumlarını bulabilirsiniz: http:https://kosuforum.com/t/standart-kosu-parkuru/37

konulara baktım ama gözümden kaçmış. çok teşekkür ederim

1 Beğeni

Merhaba;
Ben Gaziosmanpaşa-Bayrampaşa civarı koşu parkuru arıyorum. Normalde Bayrampaşa şehir parkında koşuyorum fakat orası dışında bir parkur mevcut mudur?