Koşu motivasyonu

Herkese iyi günler,
Yaklaşık 10 yıldır koşuyorum,işimden dolayı düzenli koşu programı uygulayamıyorum . Bazen motivasyonumu kaybedip 3-4 ay kadar koşamadığım oluyor.Yeniden başladığımda ise eski formumu yakalamak için bayağı bir zaman geçiyor,5-6 kilo fazlalığım var bir türlü vermiyorum. En uzun koştuğum mesafe 21 k şimdi ise 15k koşabiliayorum.
Bu konu ile ilgili önerisi olan varmı ,yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Benim motivasyonum her zaman yarislar oluyor. Takvim de kendime hedef yaris seciyorum ona hazirlaniyorum. Is dolayisiyla yaris secemiyorsaniz hedef sure yada mesafe secebilirsiniz. Kilo konusunda da antrenman hacminizi artirmaniz yeterli olacaktir. Antrenmanda surenizi sabit tutup hiz olarak yukari cikabilirsiniz yada mesafe artirip uzun idmanlar yapabilirsiniz. Yalniz bunun sakatlik riskini artirabilecegini unutmayiniz.

4 Beğeni

Oktay bey merhabalar. Kilo konusu birçok koşucuda bir handikap az yerseniz performans düşebiliyor çok yerseniz kilo alınıyor birçok gitgelleri hep yaşıyoruz.Ben son olarak ekmeği tatlıyı hepten kestim akşam yemeklerinide daha çok meyve veya hafif şeylerle geçiştiriyorum .Et süt yoğurt sebze balık tavukasla ihmal etmiyorum bu şekilde 2 ayda 7 kilo kadar verdim antrenmanlarımda daha rahat etmeye fazla yorulmadığımı fark ettim.Uzun mesafe vaya performans yapmak istiyorsak kilo vermek şart.Ne kadar koşarsanız koşun gıda girişini kısmadıktan sonra kilo verilmiyor .

2 Beğeni

Motivasyon olarak youtube üzerinde " billyangfilm" ve “gingerrunner” etkili kanallar açıkçası . Mental olarak her gün motive ediyor. Ve hikayeleri güzel videolar var tavsiye ederim.

2 Beğeni

Bunu ben kesinlikle tecrübe ettim önceki açtığım konuda görmüştünüz o kadar koştuğum halde 80in altına zar zor iniyorum.Bir ara 2 ay diyet yapmıştım dal gibi olmuştum.

Gerçekten de öyle… En son videosunda rahmetli Anthony Bourdain den de bahsetmiş!.. Life on your terms.

Eski olmakla beraber şunlar da güzel motivasyon vidleri ^^ Sabah hava karanlık ve soğuksa güzel oluyor ;>

1 Beğeni

Müzik olarak saadet zinciri müziği hissi uyandırsa da, atletin koşu şekli etkileyici.

Benim motivasyonum haftanın 3 günü tenpo 4 günü uzun jok atıyorum tenpolarda hocam verdi antrenmanlarda eksik yaptığım zaman veya erken yorulduğum zaman
kendime sen bugün bunu içinmi geldin diyorum

1 Beğeni
2 Beğeni

İyi fikir ,kendini azarlama .

1 Beğeni

Kevin Schmidt & Courtney Dauwalter at Bear 100 | Salomon TV

2 Beğeni