Koşu Karikatürleri

Hadiiiiii…Maradona oldu mü?
:pensive::pensive:Huzur içinde…

Çok güldüm gerçekten :smiley:

4 Beğeni

Muhteşem olmuş. Ellerinize sağlık.
:sweat_smile:

2 Beğeni

Gerçekten inanılmaz ve hayatta kalması mucize…

bud yerine bi yunan birası içtiğine eminim ama kanıtlayamam :))

4 Beğeni

Hesabını buldum az önce. Düzenli paylaşım yapıyor. Kafamızda adamı ulaşılamaz gibi konumlandırmışız. Burada duruyormuş işte. Doğum gününü kutluyor, herkese günaydın çekiyor. Ha bir de Erdoğan’a baya sinirlenmiş Aya Sofya meselesinden. Abimize mesaj atıp Mitos mu Fix mi diye sorma fikri çık aklımdan :smiley:

Ama Yunanistan’da yaşadığından emin miyiz? Avustralya vatandaşı olmuştu ülkesine kızıp. Herhalde orada yaşıyordur. Bunu da yazıp sorabiliriz :smiley: Belki Avustralya biraları içiyor.

2 Beğeni

Müthiş!.. Rahmetli ortaokul beden eğitimi hocamı hatırladım :innocent::clap::+1:

3 Beğeni

Bunun gibi mi?

10 Beğeni

Valla beni durduramadılar şimdiye kadar yaya veya arabalı versiyonları, üzerine üzerine giderim böyle yapanların, kaçmazsa kendileri bilirler :rofl:

3 Beğeni

Beni bisikletle yokus yukari durdurdular. Acayip sinir olup tamamen ters yer tarif etmistim.

7 Beğeni

Ben sağır dilsiz moduna giriyorum hemen

2 Beğeni

“Bruşli (Bruce Lee) iyi adamdı” geldi nedense aklıma… Rahmetli Ahmet abi (chivi com neredeyse 20 yıl öncesi), gençliğimizden. Bilen, hatırlayan vardır belki :grinning:

6 Beğeni

@Eren link çalışmasa da iyi adamdı kısmından konuyu yakaladım :blush:
@anon59045848 yaşlıların daha iyi olması aslında beklenenin aksine doğalmış, meraklısına:
https://www.cyclist.co.uk/in-depth/1312/why-getting-older-is-no-barrier-to-being-a-better-cyclist/page/0/1

2 Beğeni

Ben bunun benzerini yasadim. Tabii demir bisiklet biraz iddiali ama bizimkisi bisikletsiz hikaye.

Henuz spor yapmaya/kosuya baslamadigim yillardi. Karadeniz gezisine gitmistik. Iste yaylara, tepelere cikiliyor. Biz ekip olarak zorla tirmaniyoruz bir yerde, bir yaylaya ulasmak icin. Ekipten yorulanlar oldu, mola verdik, nefesleniyor insanlar. Sislerin icinden bir amca belirdi, bir elinde koca bir torba ici yiyecek dolu, diger eliyle orta boy bir tupu omuzuna koymus sakin sakin yayladaki evine dogru tirmaniyordu. Selam verdik, soluklanmak icin durmadi bile. Sonra yola cikinca da yeniden goremedik zaten.

8 Beğeni

Maalesef sadece kur ile bağlantılı olmayan absürt bir artış var. Teknik ekipmanları incelemeyi, kullanmayı çok seviyorum, bu nedenle sürekli borsa gibi yakından takip ederim. Bizim gibi gelişmekte olan ülkelerde kur önemli bir faktör ama bundan bağımsız olarak markaların izlediği ilginç bir strateji daha var. Çok uzun yıllar, gelişmiş ülkelerde enflasyon düşük olduğu için, 100-130 dolar bandında markaların o sezon premium modellerini almak mümkündü. Ama son yıllarda Ar-Ge, Marketing, Sponsorluk, Branding maliyetlerini gelişmiş ülkelerin enflasyon oranlarının da çok üstünde fiyata yansıtmaya başladılar. Atıyorum 18. serisi 120 dolar olan ürünü 19. seride 130, 20. seride 160 dolar gibi fiyatlara lanse ettiler. Nike ve Adidas 170 dolar, 200 dolar barajını kırdıktan sonra da diğer markalar da benzer ürünlere yönelip hep çıtayı yükseltti. Misal Saucony Amerika’da hep bir tık pahalıydı ama ilk defa Endorphine modeli ile 200 doların üzerine çıktı. Aynı şey Hoka için de söylenebilir. Bundan beş sene evvel Speedgoat 110 dolar bandındayken, Walmsley ile birlikte yeni projelere soyundu. Ürünlerin Evo serileri gelmeye başladı, bir anda 170 dolara fırladı ki Amerika için bile çok yüksek bir rakam. Artış oranı ise enflasyon ile açıklanamayacak kadar yüksek. Aynı şey diğer tüketim ürünlerinde de bariz. Vaktinde 1000 dolara aldığınız premium bir lap-topu şu an döviz bazında aynı paraya almak imkansız. Neredeyse üç katı fiyatına çıkmış durumda. Daha küçük, hızlı işlemciler ve Ar-Ge yatırımının ötesinde global firmalar çaktırmadan çıtayı sürekli yükseltiyor. Ortalama bir birey de yıllar içinde rölatif olarak benzer standarttaki ürünler için daha fazla çalışmak durumunda kalıyor. Atıyorum A kişisinin 2010 yılındaki spor ayakkabısı cinsinden maaşı 10 birim iken 2020 yılında 5 birime düşüyor.

Koşu özelinde de keşke daha geniş bir pazar olsa. Geçmiş yılların modelleri yarı fiyatına alınabiliyor ama biz ise o yılın modellerine bile zar zor erişiyoruz. Amaan, bir tane hobimiz var deyip ister istemez bu paraları bayılmak zorunda kalıyoruz. Geçen sene 900’e burun kıvırdığım ayakkabıya bu sene 1.700 lerde görmek açıkçası sinirime dokunuyor.

9 Beğeni

İlginc bir olay da nike factory de elemanla konusurken daha doviz kurunun henuz yansimadigini ileriki gunlerde kur ayarlamasi yapilacagini ve daha da yukselecegini soylediler :frowning:

1 Beğeni

Ben bu konu hakkı da başlık açmıştım. Sadece ayakkabı değil, şortlar, atletler bisikletler, montlar spor adına her şey ülkemizde çok uçuk fiyatlara satılıyor.
Hele bisiklet fiyatları. Yurt dışında zorlanmadan bir yıl taksitle alabileceğiniz bisikletler ülkemizde 100.000 + fiyatlara satılıyor. Yurt dışında 2000 dolar gidi fiyatlara satılan bisikletler 10.000, 13.000 TL gibi fiyatlara satılıyor. Akıl alır gibi değil.

3 Beğeni

Bi benzeri de Mahmutbey stadyumunda bana oluyordu. Hep tam gececekken uzerime geliyordu. Bi sonraki tur üzerine doğru hızla kosunca ne yapacağını şaşırdı. Konu orda kapandı :slight_smile:

2 Beğeni

Aynen durum budur, artık kendi kendimize saç traşıda , yapar duruma geldik.

2 Beğeni

2019 frig-ultra 55k da 3 tanesi 100 metre mesafeden üstüme doğru koştu, yanımda koşan adını bilmediğim bir koşucu üstlerine doğru koşup bağırınca duraksadılar, o koşucu olmasa belki son koşum olurdu. O karşılaşmanın yarattığı psikolojik etkiler yüksek oluyor.

3 Beğeni