Koşu Forum Antrenman Günlükleri

@UltraHobo Kayıp adaş.
@Kahomen Kayhan Bey siz nasılsınız, nasıl oldunuz?
@hsn41 Hasan Bey nasılsınız?
@adilB tebrikler sürekliliğiniz için.
@H.B Hakan Bey nasılsınız?
@hdt Süreklilik devam ettirenlerden biri daha :slight_smile:
@Casim Bey sizlerde durum nasıl?

Herkese selamlar, sağlıklı günler.

7 Beğeni

@Eren, Kar beni bitirdi :slight_smile:
Öncesinde zaten bir hafta sadece bisiklet denemeleri yapmıştım.
Sonra kar, buz derken 10 gün çıkamadım ama bu hafta itibarı ile yeniden başladım.
Şubat ayı verimsiz bir ay oldu.

Mart ayını iyi geçirmek gerek. Zira Nisan da 10K var :slight_smile:

6 Beğeni

Selam,

Maraton hazırlıkları sürünerek devam ediyor. Artık Tapering dönemindeyim. İstediğim kadar idman yapamadım. Pandemi ve yasaklar çok etkiledi. 1 haftalık kar yağışı ve buzlanma da bazı koşuları iptal edip evde bisiklet yapmama sebeb oldu. Hacim o yüzden eksik kaldı. Haftasonu koşamadığım için ve sabah mesaiye oturduğum için uzunları cuma sabah erkenden 4:30 gibi kalkıp buz gibi havada yapmak zorunda kaldım. Hem mental hem de fiziksel olarak tahminimden fazla yoruldum. Soğukta, yağmurda performans koşusu falan olmuyormuş onu anladım. Hele geçen cuma sabahı kabus gibiydi. Tabii kümülatif yorgunluğun da çok etkisi var.

Biraz fazla mızmızlandım sanki :sweat_smile: Sonuç itibari ile çok yorgunum. Maraton startına kadar olabilecek en iyi şekilde dinlenip çıkacağım inşallah. Çok büyük bir aksilik olmazsa PB yapacağımdan eminim. Fakat hedeflediğim süreye muhtemelen erişemeyeceğim. Olsun. Önemli olan gelişime devam etmek. Dün bir podcastte şöyle dediler “insanlar 1 yıllık bir süreç için koydukları hedefleri çoğunlukla ‘overestimate’ ederler, abartırlar. Fakat aynı insanlar 10 yıllık bir süreçte yapabileceklerini ise ‘underestimate’ ederler, yapabileceklerinin çok daha azını hedeflerler”. Çok hoşuma gitti. Burda da paylaşayım. Çalışmaya ve gelişmeye devam. Bazı çok yetenekli insanlar çok hızlı gelişip inanılmaz sürelerde koşabilirler ama bizim gibi fani insanlarda gelişim öyle çok hızlı olmuyor. Önemli olan süreci sevmek.

Antalya’da görüşürüz inşallah :grinning:

12 Beğeni

Harikaymış. Çok doğru gerçekten.

3 Beğeni

Geçmiş olsun, kaya gibi olursun inşallah :slight_smile:

4 Beğeni

Sağolasın @Eren, geçmiş olsun ve tebrikler bu arada… ses çıkmıyordu ama hiç boş durmamışsın👍
Sert kayaya çarpmışım😀

4 Beğeni

Koşu ve bisiklet devam @Eren yok yazilmayalim sonra

5 Beğeni

@Eren Hocam maşallah boş durmamışsınız :grimacing: Çok geçmiş olsun bu arada.

Bu da benim şubat raporum. Haftada dört antrenmana devam hala.

5 Beğeni

İyi günler Eren Bey

Antalya Yarı Maratonu için antrenmanlara devam ediyorum. Haftalık ortalama 35-45 km arası koşuyorum. Son zamanlarda ekseriyetle stadyumda koştuğum için pek paylaşım yapmadım.:blush:

Bu arada bugünkü koşum:

Son mesajınızda sakatlandığınızı dile getirmişsiniz. Geçmiş olsun. Kuvvet antremanları derken hangi hareketler yapıyorsunuz ?

5 Beğeni

Bu günlük bu da benden

5 Beğeni

Teşekkür ederim.

Paylaştığınız hareketler çok faydalı. Hepimizin düzenli yapması gereken hareketler.

Benim de yarı maratondan sonra ağırlıklık çalışmalarına ağırlık verme niyetim var. Halihazırda şınav barfiks çekiyorum ancak squat ve deadlift e de yer vermem gerekiyor.:grinning:

5 Beğeni

Tşkler Eren bey, devam ettiriyor gibi gözüksem de soğuk havalar yüzünden haftalık 25-30 km lerden 10-15 km lere indim. Bunda biraz bulunduğum ilde spor salonlarının açılmasının ve fitness a sarmamın da sebep olduğunu söyleyebilirim. Koşuları Azaltsak da haftada 1-2 koşuyu hiç aksatmamayı istiyorum. Mesajınız yararlı oldu dün ağırlığa girmiştim bugün off diyordum ama fırsat varken neden koşmayayım :slight_smile:

4 Beğeni

Tşk @Eren iyiyim. Şubat ayı koşu açısından verimsiz geçti, aslında buraya yapıştıracak kadar bile değil ama… :upside_down_face: Umarım mart daha iyi geçer.
Düzeni hiç bozmadan ant devam eden herkese tebrikler… :+1:

4 Beğeni

Hafta sonu yasakları kalksa grup koşularıyla durumu toparlarız. Bu dönemde elden geldiği kadar koşudan kopmamaya gayret .

6 Beğeni

Bir gün önceki Ağırlık çalışması biraz yorgun hissettirdi

5 Beğeni

Bu günde böyle

4 Beğeni

Çare tükenmez😃

3 Beğeni

Olabildiğince ara güzergahlardan kaçak koşumuzu yaptık :sunglasses:

3 Beğeni

İlk denemeye göre fena değil :blush:

4 Beğeni

Üşenmeden koşmaya devam 10 km