Koşu bandında 100 km dünya rekoru

Neden bu kadar sessiz gerçekleşti bu olay? Acaba Walmsley’in 100 km rekorunun gölgesinde mi kaldı?

Florian Neuschwander 30 Ocak’ta koşu bandında 100 km’yi 6:26:08’de koşarak dünya rekoru kırdı. Daha önce 50 km rekoru da kırmıştı ama onu geçtiler.

14 Beğeni

Bu denemeye dair, bana sadece Zwift’ten bildirim geldi. Ara ara takip etmeye çalıştım lakin Almanca ağırlıklı bir sunum vardı ve bende bölgesel bir organizasyon izlenimi bıraktı.

2 Beğeni

Aslinda Florian bu konularda oldukca bilinen bir isim. 50k kosu bandi rekoru da vardi 2020’de. Ama 2020’de herhalde 5 defa kirildi 50k rekoru. En son kiran her turlu zeminde ve yerde 50k rekorunu kirdi diye animsiyorum 2:42 ile. Her neyse bu denemede bence Garmin pr konusunda basarisiz olmus. @SedatKurtulus’un da dedigi gibi lokal kalmis cabalari sanki.

3 Beğeni

Stravada yaklaşık olarka Wamsley 27.000 kudos, Florian Neuschwander 6.000 kudos .Benzer şekilde 1500 yoruma karşılık 400 yorum yapılmış Florian’a.
Ancak;Zach Bitter Mayıs 2020’deki koşubandında ki 100 mil rekoru 1000 kudos, 101 yorum almış.Çıkardığım sonuç Killian’ın denemesi öncesinde aylarca çıkan haber, canlı yayınlar, strava paylaşımları evden çıkamayan milyonlarca atletizm takipçisinin ilgi odağı oldu.

Joshua Cheptege’nin strava üzerinden fr 35 saatiyle koşusunu yayınlaması.

1 Beğeni

Aslinda her sey PR (halkla iliskiler) calismalarina bakiyor. Salomon ve Hoka bu konuda cok cok basariliydi.

Mesela daha Haziran 2020’de ayni etkinlikte 8 kosu bandi dunya rekoru kirildi buralarda cok duymadik. Chaski Endurance Challenge duzenlenmisti. Epey unlu isimler de vardi.

1 Beğeni