Kosarken Muzik Dinliyor musunuz? Favori grup veya sarkiniz hangisi?

Ben antrenmanlarda tercih etmiyorum. Sadece yarislarda dinliyorum. Favorim her zaman Iron Maiden ve Manowar. Tabiki finish sarkim da Eye of the Tiger. Zaman zaman ormanda uzunlarda Lounge FM de dinliyorum.

4 Beğeni

Ben antrenmanlarda dinliyorum ağırlıklı olarak. Ancak, yarı maraton seviyesinde de dinlemeyi düşünüyorum artık. Genellikle yabancı rap, RNB dinliyorum, iyi ritim ve gaz veriyor :slight_smile:

1 Beğeni

Spotify üzerinden de gördüğüm üzere çoğunlukla yüksek tempolu müzikler dinleniyor… Özellikle 15k üzeri koşularda Jazz, Blues ve Bossa Nova tarzı müzikler dinliyorum… Tempolu koşularda bacaklarım zaten ağrıyor, başım niye ağrısın diye düşünüyorum… :slight_smile:

5 Beğeni

Her zaman dinliyorum. Neredeyse her zaman uzun koştuğum için dinlemedik pek bir şey kalmadı. Rock müzik her zaman favorim. The Strokes veya White Stripes gibi grupların müzikleri çok zevk veriyor bence.

1 Beğeni

Nedendir bilmiyorum koşarken müzik dinleyemiyorum.Dinlemeyi denedim birkaç defa fakat nefes alış-verişimi düzene oturtamadım bir türlü,koşuya konsantre olamadım. İyi de oldu aslında bu sayede çevredeki sesleri,kuşları,böcekleri,dünyayı dinleyip daha çok kendimle kalma fırsatım oldu :slight_smile: Motivasyonu kendimde buldum…

5 Beğeni

Bir ara şarkıların pace’lerini araştırıp antremanıma göre dinliyordum , sonra bu iş bıraktım, çünkü yarışlarda müzik dinleyemediğimi farkettim.Çok sıkıntılı anlarda Hemşin Horonu , Çeçen Marşı , Harbiye Marşı vb. beni çocukluğuma götüren ve çoşku veren şeyler dinlerim.

5 Beğeni

ben de antremanda müzik dinleyenlerdenim. belli bir grubun şarkıları değil de, telefonmdaki şarkıları karışık olarak dinliyorum. uzun koşularda bu aralar cenk/erdem in podcast lerine sardım onu dinliyorum sıkılmamak için. koşarken gülmek garip olabiliyor dışarıdan görenler için. son olarak da power song seçiyorum arada. bu haftanınki Lorde-Yellow Flicker Beat. Avrasya’da 10K koştum, ordaki power song’um Florence and the Machine grubundan Dog Days are Over idi. son km’de iyi gelmişti. Nike ın programında power song seçeneği var ama Runkeeper’da bulamadım.

1 Beğeni

Hic dinlemedim. Dinlemeye de niyetim yok.

1 Beğeni

Ben de istesem de müzik dinleyemeyenlerdenim.Bunu yerine hırıltılı bir şekilde nefes alıp vermek müzik gibi geliyor bana :slight_smile:

Ben koşarken okuduğum kitapları zihnimde kaldığı kadarıyla yeniden okuyorum

3 Beğeni

Ben müziksiz koşamıyorum. :slight_smile: Ağırlıklı olarak yabancı olmak üzere remixler veya setler dinlemeyi tercih ediyorum. Nefesimi dinlediğimde bu bende psikolojik olarak nedense daha çabuk yorulma hissi uyandırıyor. :slight_smile: Müzik ise dünyadan koparıp daha da özgürleştiriyor beni.

1 Beğeni

ilk başlarda hep müzik dinleyerek koşardım.
daha sonra bazı yarışlarda müzik dinlemenin yasak olduğunu öğrendim.
sonra bende müzik dinlemeyei bıraktım.
koşarken insanın kendisini dinlemesi daha iyi oluyor diye düşünüyorum.
özellikle hep trafiğin olduğu şehir sokaklarında koştuğum için etrafımı farkedebilmek açısındanda daha iyi oluyor böylesi diye düşünüyorum

1 Beğeni

Ormanda, patikada ve de bilhassa yarışlarda asla dinlemem.

Bir hedefim olmadığında bile yarışları, onların atmosferini çok önemserim. Başka ne zaman şehrin göbeğinde egzoz solumadan özgürce koşabilirsiniz ki? Çevreye ilaveten kendimi dinlemeye de özen gösteririm.

Ormanlar, patikalar vb rotalar da kendine has ortamlar. İçine girebilmek için aradaki tüm engelleri kaldırmalısınız. Böyle özel ve güzel yerlerde kolay kolay müzik dinlemem.

Kalabalıklar arasında, şehrin bunaltıcı bölgelerinde, kendimi soyutlamak istediğim yerlerde dinlerim. Nabzımı düşürecek, sakin bir müziği tercih ederim.

2 Beğeni

Bana göre “müzik run’un gıdasıdır”. Koşarken motive kaynağım diyebilirim.

2 Beğeni

buyrun koşu antrenmanlarımda kullandığım playlist :smile:

1 Beğeni

Koşarken ara sıra müzik dinlerim ama benim için olmazsa olmaz değildir. Yarışlarda ise hiç dinlemedim.

1 Beğeni

Ben dinliyorum. Mümkün olduğunca yüksek tempolu olmayan müzikler tercih ediyorum. Yüksek tempolu olanlar bir şekilde ritmimi bozuyor, istem dışı vuruşlara göre adım atıp nefes aldığımı farkediyorum. Bir süre sonra da ipin ucu kaçıveriyor. Müzik dışında Koşturmaca Podcast’i ve youtube’da bulduğum radyo tiyatrosunu dinliyorum :smile:

3 Beğeni

Keyifli tempo koşularında zeppelin, acı veren interval antremanlarında rhcp gibi ayrımım var.

1 Beğeni

Eger acik havada kosuyorsam muzik yerine dogaya kulak vermeyi tercih ediyorum, ancak eger kosu bandi ustundeysem muzik dinlemek kosu bandinin yogun mekanik sesini bastiriyor ve motivasyon sagliyor. Bu gibi durumlarda house tarzini tercih ediyorum.

2 Beğeni

Zack Hemsey’in The Way albümü diyorum. Bir numaralı motivasyon kaynağı :wink:

Ben de müziksiz koşamayanlardanım fakat Kocaeli Gölcük bölgesindeki ormanda yaptığım bir koşu esnasında başıma gelen bir olay patika koşularında kulaklıkla müzik dinleme alışkanlığımı sorgulamama neden oldu.Bulunduğum bölgedeki ormanlarda koşan,hiking vb. sporlarla uğraşan pek kimse yok.Ben de Google maps aracılığıyla her koşumda farklı patikaları deneyimliyorum.Geçen ay mp3 çalarımla koşarken orman içerisinde 50 metre mesafemde bir ayıyla karşılaştım.Belki de hayvan bana ses çıkartarak bir şekilde varlığını belli etmeye çalışmıştı fakat kulaklıklarım yüzünden onun sesini duyamamıştım.Neyse ki ben donmuş bir şekilde ona bakarken o ormanın içinde gözden kayboldu.Bu bana ders oldu,bir daha orman içerisinde mp3 çalar kullanmayacağım.

9 Beğeni