Koşarken canınızı sıkan şeyler

hayatında ilk kez kadın görmüş gibi bakanlar
laf atan erkekler
arabayı yavaşlatıp müziğin sesini açanlar
durup izleyenler
kendimi savunmak zorunda hissetmem çok üzücü olsa da gerçekten dikkat çekici hiçbir kıyafet giymiyorum, o halimle yolda yürüsem kimse yüzüme bile bakmaz.

6 Beğeni

Kıldan bant yapışmıyor. :joy:

Yukarıdakilerin çoğuna ben de katılıyorum ama bir tanesi var ki, her koşuda yaşıyorum: Tuvalet problemi. Evden çıkmamla koşuya başlama arası 30 dakikayı geçiyorsa, bir tuvalet ihtiyacı hasıl oluyor ki sormayın gitsin. Arazideyken işim daha kolay ama yol yarışlarında tuvalet kuyruğunda beklemek çok zorlayıcı olabiliyor.
Bu vesile ile yurtdışındaki tuvaletlerin temizliği ile Türkiye’dekiler arasında dağlar kadar fark olduğunu da belirtmeden geçemeyeceğim.

3 Beğeni

@Sesilsahin Kahve içip koşuya çıktığım bir dönemde antremanları yarıda kesmek zorunda kalmaya başlamıştım. Bunun sebebini araştırırken yolum kafein ile kesişti. Kafein hakkında okuduklarımdan dolayı, bir hassasiyetimin olabileceği ihtimalini değerlendirdim. Sadece bir hafta kahve içmeyi bıraktım ve bu durum tamamen değişti. Yıllardır kahve içiyorum ama böyle bir etkisi olduğunu fark etmemiştim.

Özellikle hazır kahvelere karşı daha hassas olduğumu düşünüyorum, kafeinli jel kullanımını da bu sebeple yarış sonuna bırakıyorum. Aklınızda olsun belki sizin de koşu öncesi tükettiğiniz bir şey bu durumu tetikliyor olabilir.

1 Beğeni

Kahve içerdiği kafein sebebiyle diüretik yani idrarla sıvı atılımına sebep olur. Tabi içtiğiniz kahvedeki kafein miktarına göre ve kişiden kişiye göre de değişebilir durum.

4 Beğeni

merhaba,

Ben sabah kahve içmeden güne başlayamayanlardanım maalesef. Dediğiniz gibi, bahsettiğim durumu tetikleyen bir unsur ama muz yemeden ve kahve içmeden naıl yapabilirim bilemiyorum.

2 Beğeni

Sahilde koşuyorum genelde bisiklet yolu var tam dibinden yanından koşuyorum ama malesef insanlarımız bisiklet yolundan yürüyor bisiklet kullananlar üstüne üstüne geliyor o kargaşa beni çok rahatsız ediyor birde sigara ve mangal kokusu bu arada koşarken sorulan en değişik sorulardan birisi bana geldi sigarası için ateş istedi birisi benden

4 Beğeni

Hiç unutamadığım şu iki olay var benim de. Hafta içi işe gitmeden önce sabah 5 5 buçuk gibi zifiri karanlıkta koşarken biri durdurup sigara sormuştu. İkincisi de yine başka gün aynı saatlerde yolun kenarına park etmiş bir otobüs şöförü marşa basmamı istemişti. Söylene söylene direksiyona geçip marşa basmış ve otobüsü çalıştırmıştım.

4 Beğeni

Köpekler ve bitmek bilmeyen çöp.

3 Beğeni

eğer koşu güzergahınızda gözlemeciler varsa onun kokusu,
ayağıma giren küçük taşlar, burnumun yerli yersiz akması,
(birde sigara içen birisi olarak, uzun süreli koşuların sonlarına doğru bitse de içsek duygusu) :smiley:

1 Beğeni

Yalnız olmadığıma sevinsem mi üzülsem mi bilemedim sigara konusunda :smile: Sizde kosudan sonra sigara içerken etrafınızdan utanıyor musunuz peki? :smile: Ben sanki görenler " Hmm şuna bak hem koşu yapıyor hemde biter bitmez sigaraya sarılıyor" der gibi hissediyorum. :smile:

2 Beğeni

utanmaz olur muyum hiç :confused:
onun için fazla kimseye görünmemeye çalışıyorum, koşu sonrasında ve koşu etkinlik yerlerinde :slight_smile:

3 Beğeni

Sigarayı bırakmak için şahane bir sebep :slight_smile: Bıraktıktan sonraki performans artışını görseniz hemen gaza gelirdiniz bence.

3 Beğeni